موج
کدخبر : ۳۸۶۷۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386719

در قالب یک نامه عنوان شد؛

عده ای از اهالی اندیشه، فرهنگ و هنرمندان پیشکسوت سیدمحمدحسینی را به عنوان گزینه اصلح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آیت‌الله رئیسی پیشنهاد دادند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، در آستانه فرارسیدن زمان اعلام لیست کابینه احتمالی رئیس جمهور منتخب، عده ای از اهالی اندیشه، فرهنگ و هنرمندان پیشکسوت در قالب یک نامه که تصویری از آن در اختیار خبرگزاری موج قرار گرفته است سیدمحمد حسینی را به عنوان گزینه اصلح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیشنهاد دادند.

متن این نامه که به امضای نزدیک به دوهزار نفر از اهالی فرهنگ و هنر تهرانی و شهرستانی رسیده به شرح زیر است: 

محضر مبارک حضرت آیت الله دکتر رئیسی

رئیس جمهور منتخب ملت بزرگ ایران

با احترام زمان زیادی تا معرفی راهبران دولت عدالت محور باقی نمانده است. وزرای جهادی که می باید همگام با مرد میدان و تربیت یافته مکتب صداقت و عدالت پاسخگوی مردمی باشند که دردمندند و مطالبات زیادی از نظام و انقلاب دارند و دولت سیزدهم را منجی زندگی خود می‌دانند.

آنچه واضح است فقدان استراتژی محکم در حوزه اقتصاد است که سفره مردم انقلابی ایران اسلامی را این روزها خالی و خالی تر کرده است اما این خلاء نمی‌تواند از اهمیت و ضرورت مباحث فرهنگی بکاهد. موضوعی هیاتی که به تعبیری از نان شب هم واجب‌تر است و با قدری تأمل و پرسمان از اهالی عزلت نشین و گله‌مند آن می‌توان دریافت که فقر مدیریت فرهنگی این روزها کمتر از فقر و درد اقتصادی نیست.

آشفتگی‌های حوزه فرهنگ و تصمیمات یک سویه و بی توجهی به اصل همگرایی و هم افزایی در توسعه متوازن فرهنگ و هنر از یک سو و مطالبه هنرمندان دلسوز انقلابی از آرمانها و منویات مقام عظمای ولایت از سویی دیگر جامعه فرهنگی کشور را نگران کرده است.

حساسیت حوزه فرهنگ و انتخاب وزیری انقلابی و ولایی و آگاه به این حوزه، امضاکنندگان ذیل را بر آن داشت تا به این نکته تاکید نمایند که در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی باید شناخت دقیق از جزء به جزء بخش‌های این وزارتخانه صورت گیرد. او باید جرات و شجاعت ایجاد تحولات بنیادی در این ساختار فرسوده و زنگ زده را نیز داشته باشد. همچنین باید از امکان بسیج مجموعه ای از نخبگان و کارشناسان فرهنگی، مدیران و متخصصان هنری برای استفاده از پتانسیل کارشناسی موجود در جامعه فرهنگی-هنری کشور را دارا باشد.

حرکت انقلابی در حوزه فرهنگ که بارها مورد تاکید و اهتمام رهبری نیز قرار گرفته است وزیری انقلابی می خواهد که پیشنهاد ما به جناب آیت‌الله رئیسی، انتخاب جناب آقای دکتر سیدمحمد حسینی است.

ایشان جامعه فرهنگی و هنری را به خوبی می شناسند، ثمرات ارزشمند برنامه های دوران وزارت ایشان بر اهالی فرهنگ و هنر پوشیده نیست و بر این باورند حضور مجدد ایشان که قطعا با ایده ها و برنامه های جدیدی همراه خواهد بود می تواند کشتی به گل نشسته فرهنگ و هنر ایران اسلامی را نجات بخش باشد.

بی شک انتظار ما از رئیس جمهور محبوبمان برای حوزه فرهنگ، همان است که در قوه قضائیه انجام دادند، عدالت فرهنگی، بهره مندی از نخبگان و هنرمندان صاحب نظر، شنیدن صدای جوانان انقلابی اهل فرهنگ و هنر، ترجمان عینی و عملی منویات رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) در حوزه فرهنگ و هنر و اصلاح ساختار فرهنگی کشور. ان‌شاءالله

سرافراز و سربلندباد جمهوری اسلامی ایران

جمعی از اهالی فرهنگ، اندیشه و هنر

برخی از امضا کنندگان این نامه عبارتند از: هوشنگ توکلی، داریوش ارجمند، سیداحمد نجفی، محسن علی اکبری، استاد عبدالرحیم حسن خان مکری، سردار حبیب‌الله امیری، حجت‌الاسلام حسینی، میثم کزازی، فرهاد قائمیان، محمد نجفی زاده و ... اسامی هنرمندان شهرستانها هم متعاقبا اعلام می شود.

امضا نامه برای پیشنهاد انتصاب سیدمحمد حسینی به  وزرات ارشاد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها