موج
کدخبر : ۳۸۵۵۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385555

معین الدین سعیدی در گفتگو با خبرگزاری موج:

نماینده مردم چابهار در حاشیه بازدید از نمایشگاه گنجینه مانا از لزوم توجه به هنر و هنرمدان سخن گفت.

معین الدین سعیدی نماینده مردم شهرستانهای چابهار، کنارک، نیک شهر، قصرقند و دشت یاری استان سیستان بلوچستان در مجلس شورای اسلامی ایران در حاشیه بازدیدش از نمایشگاه گنجینه مانا به خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج گفت: توفیقی شد تا از این مجموعه هنری واقع در عمارت صبا و فرهنگستان هنر بازدید کردیم. بخشی از آثار به نمایش در آمده مربوط به هنر نفیس خوشنویسی هنرمندان عزیز کشور ما بود که واقعا نمی توان برای هنر آنها ارزش مادی قائل شد اگرچه اصل آثار در موزه ملک قرار دارد و در اینجا تصویر آنها به نمایش در آمده بود. بخش دیگر هم نمایشگاهی بود که متعلق به آثار هنرمندان پیشکسوت بود که از سازهای ایرانی تا آثار شیشه و بلور نفیس به نمایش گذاشته شده بود.

وی در مورد ارزیابی اش از تاثیر برپایی چنین نمایشگاه هایی گفت: جامعه اگر به ظرفیت های هنری و فرهنگی اش توجه نکند، تهی می شود. طبیعی است که این وظیفه همه ما نمایندگان مجلس در حوزه تقنینی و نظارتی باید تلاش کنیم که مباحث فرهنگ و هنر پررنگ تر شده و جذابیت های این حوزه برای نسل جوان بیشتر تبیین شود. در کنار آن هم باید انتقال دانش و تجربه به نسل های آینده اتفاق بیفتد و فضا و بستری فراهم شود تا این هنرمندان عزیز بتوانند گنجینه هنری خودشان را به شاگردانشان و آیندگان منتقل کنند.

معین الدین سعیدی در نمایشگاه گنجینه مانا مانا

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: طبیعتا نحوه نگاهی که به هنرمند در جامعه ما وجود دارد با کشورهای دیگر متفاوت است و آن هم به نوعی متاثر از شرایط اقتصادی کشور ما است. اما در همه جای دنیا برای هنر و هنرمند شان متفاوتی قائل هستند. نهادهای حمایتی خصوصا در حوزه بیمه هنرمندان، از موضوعاتی هستند که در کشور ما کمتر بر روی آن کار شده است و آنها را موضوعاتی ویترینی و لئوکسی می دانند در حالی که این گونه نیست و در واقع حمایت در بحث هنر و هنرمند هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای ساخت آینده کشور است.

معین الدین سعیدی در پایان تاکید کرد:  ما وارث تمدن بی سابقه ای هستیم و شاخصه های تمدنی ما می طلبد که بیشتر به حوزه های هنری خودمان توجه کنیم و در شرایط فعلی مهمتر از همه آنها حمایت از کسانی است که همه زندگیشان را پای هنر گذاشته اند.

نمایشگاه گنجینه مانا به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت و موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا و با رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از ۹ تا ۱۹ تیر در نگارخانه خیال فرهنگستان هنر برپا است. اگر چه این روزها به دلیل قرمز شدن وضعیت شهر تهران بازدید عمومی از این نمایشگاه تعطیل شده است اما برخی از مدیران و نمایندگان مجلس به صورت اختصاصی امکان بازدید از این نمایشگاه فاخر را دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها