موج
کدخبر : ۳۷۷۸۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377848

مهدی توحیدپور دبیر اجرایی جشنواره فیلم «زمین» از اهدای نشان محمدتقی فرور در این رویداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی توحیدپور دبیر اجرایی جشنواره فیلم زمین گفت: جشنواره «زمین» جشنواره‌ای مستقل در بخش خصوصی است که به ترویج مفاهیم توسعه پایدار و آموزش همگانی آن مفاهیم با زبان سینما و هنر می‌پردازد. این جشنواره با همکاری موسسه فرهنگی هنری اردیبهشت عودلاجان و سازمان مردم نهاد تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست برگزار می‌شود.

توحیدپور ادامه داد: سینما و محصولات تصویری قدرتمندترین ابزار برای آموزش و آگاهی‌رسانی عمومی است و هدف اصلی در جشنواره، استفاده از این فرصت برای نمایش آثار متنوعی است که هر کدام بخشی از این پازل آموزشی را به عهده خواهند داشت. نمایش مستندها و فیلم‌های داستانی و همچنین انیمیشن‌های کودک و نوجوان، امکان ترویج مفاهیم توسعه پایدار را برای همه سنین و همه اقشار جامعه ایجاد می‌کند و ما جشنواره «زمین» را بستر آموزش همگانی برای دست‌یابی به زندگی تاب‌آورتر و پایدارتر می‌دانیم.

دبیر اجرایی جشنواره فیلم «زمین» یادآور شد: در این جشنواره بخش‌های مختلفی از جمله مسابقه سینمایی که شامل بخش‌های فیلم مستند و داستانی کوتاه و بلند، پویانمایی و تجربی می شوند و بخش جنبی که شامل فیلم‌هایی است که خارج از مسابقه به نمایش در می‌آیند و جنبه آموزشی و ترویجی دارند که توسط ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف تولید شده‌اند.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های جشنواره فیلم «زمین»، کارگاه‌ها و بسته‌های علمی-آموزشی است که به مباحث مختلف توسعه پایدار و انتقال تجربیات طرح‌های موفق توسط مسئولان، کارشناسان و فعالان این حوزه اختصاص دارد و برای عموم مردم در کل طول جشنواره و در هر ساعتی قابل دسترسی و رایگان است.

توحیدپور توضیح داد: کارگاه‌های جشنواره «زمین» به موضوعاتی همچون معماری و شهرسازی پایدار، نقش هنر و سینما در توسعه پایدار، گردشگری پایدار، اقتصاد سبز، نقش زنان و خانواده و نقش سازمان‌های مردم نهاد در توسعه پایدار، نقش جوامع محلی (روستایی و عشایری) در توسعه و مباحث دیگر از این دست خواهند پرداخت. جشنواره فیلم «زمین» همچنین جایزه ویژه‌ای به نام نشان زنده‌یاد دکتر محمد تقی فرور را رونمایی خواهد کرد که از این پس در هر دوره به مجریان یک فعالیت شاخص در زمینه توسعه پایدار جوامع محلی اهدا خواهد شد.

وی در پایان گفت: به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، این دوره جشنواره در سطح ملی و به صورت آنلاین با همکاری یکی از سامانه‌های نمایش اینترنتی برگزار خواهد شد.

جشنواره فیلم «زمین» به دبیری فرهاد توحیدی در تاریخ ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها