موج
کدخبر : ۳۷۳۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373535

وحید یامین پور گفت: هم تعببیر هنر انقلاب و این جایزه، برای من بسیار قدش بلند است اما من فریبش را نمی‌خورم و اندازه کوتاه خودم را می دانم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، مراسم اختتامیه معرفی چهره هنر انقلاب اسلامی شامگاه 23 فروردین ماه با حضور حجت الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری، جمع محدودی از مدیران حوزه هنری و هنرمندان در حیاط حوزه هنری برگزار شد. اجرای این مراسم را رسالت بوذری برعهده داشت و مراسم با 30 دقیقه تاخیر برگزار شد.

در ادامه مراسم معرفی چهره هنر انقلاب و پس از سخنان محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری، مستند پرتره محمدرضا دوست محمدی و وحید یامین پور پخش شد که به دلیل حضور نداشتن محمدرضا دوست محمدی، یامین پور پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی کوتاه بیان کرد: قد جایزه هنر انقلاب خیلی بلند است و قد من خیلی کوتاه اما بودن در کنار این چهره‌ها و اساتید برای من جای مباهات دارد..

سپس، مستند پرتره جلیل سامان و افشین علاء پخش شد. جلیل سامان نیز به دلیل مشغول بودن در سر فیلمبرداری سریال زیرخاکی، در این مراسم حضور نداشت.

افشین علاء که در مراسم حضور داشت، در ادامه گفت: چون در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، به جای هر صحبتی غزلی می خوانم که دلیل انتخاب آن بیت آخرش است که با دیدن ابراز مبحت دوستان نسبت به خودم، یاد آن افتادم.

در ادامه مراسم، مستندپرتره علی محمد مودب نویسنده، شاعر و مدیر انتشارات شهرستان ادب پخش شد.

وی نیز پس از پخش مستند، پشت تریبون قرار گرفت و با قطعه شعری سخنانش را آغاز کرد و به خاطره ای از پسرعمومی شهید خود پرداخت. وی گفت: در خیل تو خواستم سواری باشم/ در لشگر تو طلایه داری باشم/ افسوس که هیچ بودم آنقدر که باد نگذاشت غباری باشم. اینکه بگوییم کاری کردیم، واقعا جلوی کار شهدا کاری نکردیم.

حجت الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی که با تاخیر در مراسم حاضر شده بود، از تک تک کاندیدهای چهره هنر انقلاب اسلامی تشکر کرد و در سخنانی گفت: این مراسم بهانه‌ای شد تا از این چهره های فرهیخته قدردانی شود نه فقط به دلیل فاخر بودن آثارشان، بلکه به خاطر مجاهدت و هزینه دادن‌شان و آنجایی که باید ثبت شوند و مدنظر باشند، هستند. 

وی با اشاره به سخنان علی محمد مودب، بیان کرد: وقتی از جلوی کوچه‌ای که نام شهیدی را دارد، حس ادای دین داریم اما ما ادای دین نسبت به این چهره‌ها داریم و بیش از بقیه مردم باید قدر این چهره‌ها را بدانیم چون هزینه پای آرمان انقلابی شان داده‌اند.

در پایان این مراسم، وحید یامین پور به عنوان چهره سال هنر انقلاب در سال۱۳۹۹ معرفی و تقدیر شد.

یامین‌پور پس از دریافت تندیس و لوح تقدیر خود، مجددا پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: هم تعببیر هنر انقلاب و این جایزه، برای من بسیار قدش بلند است اما من فریبش را نمی‌خورم و اندازه کوتاه خودم را می دانم. به نظر من، دنیا، دنیایی است که دزد انگیزه و الهام پاک و اخلاص است اما گرانقدرترین چیزی که باید به دست آوریم انگیزه پرشور و مخلصانه است که به سختی به دست می آید.

وی تاکید کرد: این جایزه را از آن جهت می پذیرم که دوستان خواسته اند دلگرمی برایم باشد که با تلاش بیشتر بتوانم اثری را خلق کنیم که شایسته هنر انقلابی باشد.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها