موج
کدخبر : ۳۵۹۶۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359633

کانال بالکان شبکه سحر با چند ویژه برنامه به یاد و خاطره سردار سلیمانی را زنده نگه می دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، با نزدیک شدن به ایام سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی ، ابو مهدی المهندس و یاران و همراهان، کانال بالکان شبکه سحر ویژه برنامه‌هایی تدارک دیده است.

پخش مستند «حکمت سلیمانی» اولین برنامه‌ای است که مخاطبان و بینندگان کانال بالکان را با شخصیت سردار سلیمانی آشنا می‌کند. در این مستند بینندگان با حضور و نقش وی در روزهای اول بازسازی عتبات عالیات در عراق آشنا می‌شوند. مصاحبه و گفتگو با افرادی که از نزدیک با حاج قاسم سلیمانی در امر بازسازی همکاری و نقش داشته‌اند همچون حسین دانایی فر سفیر سابق ایران در عراق، غلامرضا کرمی رئیس مرکز پژوهش آثار ستاد بازسازی عتبات، حسین پلارک عضو شورای سیاستگذاری توسعه و بازسازی عتبات عالیات و… از جمله بخش‌های ان مستند است که در مدت زمان ۲۴ دقیقه ساخته شده است.

مستند «حکمت سلیمانی» با کارگردانی علی اکبر کاظمی و تهیه شده در واحد مستندسازی مرکز پژوهش و نشر آثار ستاد بازسازی عتبات عالیات است که امروز دوشنبه ۸ دی ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران و بازپخش آن روز شنبه ۱۳ دی ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر می‌رود.

مدیریت دوبلاژ مستند «حکمت سلیمانی» برعهده توحید یعقوب زاده است و زبانگردانی و ترجمه این اثر را معمر اسپاهیچ به زبان بوسنیایی انجام داده است.

من قاسم سلیمانی هستم

دومین برنامه‌ای که کانال بالکان شبکه سحر برای این ایام تدارک دیده، پخش مستند «من قاسم سلیمانی هستم» است.

تهیه کننده و کارگردان این مستند امیرسینا سلیمی است و مستندساز تلاش دارد نگاهی دیگر به مراسم تشییع پیکر مطهر شهید قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف کشورمان برای مخاطبان و بینندگان کانال بالکان را به تصویر بکشد.

این مستند نگاهی نو و دیگرگونه به تشییع پیکر سردار سلیمانی در شهرهای اهواز، مشهد، قم، تهران و کرمان دارد. در این مستند ۱۹ دقیقه‌ای مخاطبان و بینندگان کانال بالکان همسفر با پیکر حاج قاسم سلیمانی می‌شوند و به شهرهای مختلف سفر کرده و با مردم کوچه و خیابان درباره سردار سلیمانی و خصوصیات اخلاقی او آشنا می‌شوند.

مستند «من قاسم سلیمانی هستم» با نویسندگی مشترک زین العابدین تقی پور و وحید حسنی سه شنبه ۹ دی ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران با زمان تکرار شنبه ۱۳ دی ساعت ۱۷:۳۰ روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر است.

امیرسینا سلیمی تهیه کننده مستند «من قاسم سلیمانی هستم» است و معمر اسپاهیچ زبانگردانی و ترجمه این مستند به زبان بوسنیایی را انجام داده است.

«از زاویه دیگر» در کانال بالکان شبکه سحر

این برنامه با تهیه کنندگی محسن جعفری روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر می‌رود و تهیه کننده برنامه با دعوت و حضور کارشناسان لشگری و کشوری به تشریح شرایط سیاسی و اوضاع و احوال موقعیت ترور سردار و عواقب بعدی آن پرداخته و سعی دارد مخاطبان و بینندگان کانال بالکان را با ابعاد پنهان این اقدام و نقض حقوق بشری آشنا کند.

دو برنامه «از زاویه دیگر» روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ دی ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران با اجرای آنکیتسا بهجتی و معمر اسپاهیچ در مدت زمان ۲۵ دقیقه روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر است.

پخش مستند «سلفی با ابو مهدی المهندس» از کانال بالکان شبکه سحر

به مناسبت نخستین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان کانال بالکان شبکه سحر مستند «سلفی با ابومهدی» با کارگردانی وحید فراهانی را روی آنتن می‌برد.

این مستند ۴۰ دقیقه‌ای ماحصل یک هفته همراهی شبانه روزی گروه مستندساز با شهید ابومهدی المهندس است.

در این مستند به اختصار به زندگی، تحصیلات، خانواده و سوابق مبارزاتی وی پرداخته می‌شود. از جمله فعالیت‌های مهم ابومهدی فعالیت در حزب «الدعوه عراق»، «سپاه بدر»، «کتائب حزب الله»، طراحی بسیج مردمی عراق، تلاش در آزادسازی فلوجه و جنگ‌های ادامه دار با داعش و تکفیری‌ها است که در پایان توسط تروریست‌های آمریکایی به شهادت می‌رسد.

مستند «سلفی با ابومهدی» با نویسندگی مهدی مطهر و تهیه کنندگی سیدهاشم موسوی ساخته شده و محصول موسسه هنری و رسانه‌ای اوج است.

مستند «سلفی با ابومهدی» پنجشنبه یازدهم دی ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران و بازپخش آن شنبه ۱۳ دی ساعت ۱۴:۳۰ روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر است.

عادل حاجی محمداویچ، زبانگردانی و ترجمه این مستند به زبان بوسنیایی را برعهده دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها