موج
کدخبر : ۳۵۷۸۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357886

ایران امروز پرس تی وی بررسی می کند؛

برنامه این هفته ایران امروز (Iran Today) در شبکه پرس تی وی به موضوع شعرخوانی مناقشه برانگیز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان در باکو و واکنش شدید ایران نسبت به آن می پردازد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی ، برنامه ایران امروز با اشاره به شعر خوانده شده توسط اردوغان با موضوع رود ارس و حسرت جداسازی شهرهای ایرانی توسط امپراتوری روسیه از ایران، تبعات ناشی از این رویداد از جمله استفاده نامناسب توسط پان ترک‌های ضد ایرانی از مضمون این شعر، احضار سفیران هر دو کشور و توضیحات وزیر خارجه ترکیه درخصوص اشتباه اردوغان را مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.

در این برنامه که با حضور سیامک کاکایی کارشناس مسائل ترکیه، جعفر خاشع مدیرعامل بنیاد مطالعات قفقاز و علی رضوان پور کارشناس مسایل سیاسی و محسن پاک آیین سفیر سابق ایران در جمهوری آذربایجان روی آنتن می رود، ضمن مروری بر اظهارات مختلف پیرامون این اقدام اردوغان و واکاوی دلایل آن، هدف قرار گرفتن اتحاد اقوام ایرانی از سوی دشمنان در ادوار مختلف تاریخی و قرابت زبانی و فرهنگی گسترده آذری های ایران با مردم آذربایجان و ترکیه مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

این برنامه همچنین با نگاهی به روابط تجاری بین دو کشور ایران و ترکیه و رعایت حسن همجواری از سوی ایران، مروری بر همکاری‌های امنیتی دو کشور برای مقابله با تروریست‌های منطقه خواهد داشت و تلاش های ایران درخصوص امنیت قفقار و میانجی گری در درگیری اخیر میان آذربایجان و ارمنستان و تاکید ایران بر حفظ توسعه امنیت و ثبات در منطقه را مورد بحث و گفت و گو قرار خواهد داد.

« ایران امروز » به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی و اجرای لیلا فرامرزی ساعت 00:05 بامداد چهارشنبه 26 آذر از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 05:00، 12:00 و 16:00 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 07:00 و 19:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها