موج
کدخبر : ۳۵۵۲۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355228

مهرداد اسکویی مستندساز شناخته شده سینمای ایران گواهینامه درجه یک هنری گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، گواهینامه درجه یک هنری در رشته کارگردانی فیلم مستند با تصویب و تایید شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به مهرداد اسکویی، مستندساز شناخته شده سینمای ایران تعلق گرفت.

این گواهینامه با حضور سید محمد طباطبایی حسینی ؛ نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و بردیا صدر نوری نماینده سازمان برنامه و بودجه در این شورا به مهرداد اسکویی اعطا شد.

مهرداد اسکویی فیلم‌ساز و عکاس  ایرانی است. که  بیشتر  آثار  او در جشنواره‌های معتبر ملی و بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته و جوایز متعددی  را کسب کرده‌ است. جایزهٔ بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند از سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام «ایدفا»، با فیلم سایه‌های بی‌خورشید از آن جمله است.

اسکویی همچنین در روزهای گذشته برای دومین بار جایزه بزرگ نانوک، بهترین  فیلم مستند از سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند انسان شناسی ژان روش فرانسه را دریافت کرد.

 در جلسه اعطای درجه یک هنری به این مستندساز احمد صدری؛ دبیر کمیته هنری شورای ارزشیابی هنرمندان؛ نویسندگان و شاعران کشور و علیرضا بهرامی؛ شاعر و روزنامه‌نگار و مدیرکل فرهنگی خبرگزاری ایسنا و از دوستان نزدیک و همکار مهرداد اسکویی حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها