موج
کدخبر : ۳۵۴۳۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354311

مستند «مدینه فاضله وینتانیک» بصورت غیررقابتی و در قالب نمایش‌های برخط (آنلاین) در جشنواره «سینماحقیقت» به نمایش در می آید.

به گزارش خبرگزاری موج، فیلم مستند مدینه فاضله‌ وینتانیک که پرتره‌ای از مستندساز فقید کانادایی پیتر وینتانیک است و توسط دخترش میرا کارگردانی شده، در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش گذاشته می‌شود.

مستند Wintopia «مدینه فاضله‌ وینتانیک» یکی از آثار منتخب بخش مستند پرتره این دوره‌ «سینماحقیقت» است که بصورت غیررقابتی و در قالب نمایش‌های برخط (آنلاین) نمایش داده می شود.

در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۸۹ دقیقه‌ای که تولید سال ۲۰۱۹ کشور کانادا است، آمده: «مرگ ناگهانی پیتر وینتانیک فیلمساز کانادایی و سفیر بین‌المللی فیلم مستند، دخترش میرا را با امتیازاتی نامشخص، بدهی‌های پرداخت نشده، سوالاتی بی‌پاسخ و یک جعبه نوار ویدئویی که پدرش برای پروژه‌ ناتمامش «مدینه فاضله» ضبط کرده بود، تنها گذاشت. میرا در تلاش برای جبران ضرر و زیان، به رمزگشایی از جعبه‌ای که به ارث برده است، می‌پردازد. نتیجه کار یک کلاژ از تصاویر آرشیوی خانوادگی و بایگانی و صحنه‌هایی از فیلم‌های قبلی پدر و گفتگو با همکاران و اعضای خانواده است.»

این فیلم مستند تاکنون در جشنواره‌های معتبر «ایدفا» هلند، «هات‌داکس» کانادا و «تسالونیکی» یونان به نمایش درآمده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها