موج
کدخبر : ۳۵۲۱۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352192

بیژن غنچه پور در گفتگو با خبرگزاری موج مطرح کرد؛

یک مدرس مجسمه‌سازی دانشگاه هنر تهران برگزاری جشنواره ها و کارگاه های هنری آنلاین در این شرایط را تجربه ای جدید و جذاب و موفق توصیف کرد.

بیژن غنچه پور عضو انجمن مجسمه سازان ایران و مدرس هنر، در مورد برگزاری آنلاین جشنواره ها  و کارگاه های هنری به خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج گفت: با توجه به اینکه در صورت برگزار نشدن غیر حضوری و آنلاین جشنواره هایی همچون جشنواره هنرهای تجسمی جوانان یا دوسالانه سرامیک ایران  و کارگاه های آموزشی مربوط به آنها، اصولا مجوزی برای برگزاریشان صادر نمی شد و این فرصت از دست می رفت، برگزاری آنلاین به مراتب بهتر از برگزار نشدن این رویدادها است.

وی که از سال 1386 از مدرس مجسمه‌سازی دانشگاه هنر تهران افزود: این روش، یک اتفاق جدید و تجربه تازه ای برای اساتید و هنرجویان است که چالش های جذابی برای ما که برگزار کننده آن بوده ایم به دنبال داشته است. البته این شیوه ارتباط با هنرجویان نتایج خوبی هم داشته و بر جذابیت هایش هم افزوده شده است.

بیژن غنچه پور

این مجسمه ساز و عضو کمیته انتشارات انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران در مورد نحوه برگزاری کارگاه های آموزشی آنلاین مجسمه سازی گفت: در جشنواره هنرهای تجسمی جوانان از هر هنرجو خواستیم که از همان امکاناتی که در منزل و یا کارگاه شخصی خودش دارد استفاده کند و با همان محدودیت ها و امکاناتی که در اختیار دارد طرحش را ارائه دهد بنابراین کارها و سطح آنها متفاوت از هم بود. انتخاب ما هم بر همین مبنا بود.

وی در مورد متریال و موضوع مد نظر این کارگاه ها تصریح کرد: در کارگاهی که ما برگزار کردیم موضوع و متریال آزاد بود اما طبیعتا و خودبخود، کارها به سمت متریالی رفته است که امکان کار در خانه یا در کارگاههای کوچک شخصی را داشته باشد. وسایل و ابزار آلات سنگین و یا مواد شیمیایی مثل فایبرگلاس نیاز نداشته باشد.

بیژن غنچه پور در پایان در مورد محدودیت و یا فرصت های این روش برگزاری کارگاه آموزشی اظهار داشت: به طور طبیعی خلاقیتی در مورد متریال  سبک همچون پارچه، نمد، چوب و چیزهای دیگری که می شد در یک کارگاه خانگی مورد استفاده قرار بگیرند، وارد کار شد که تنوع خوبی برای هنرجویان در پی داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها