موج
کدخبر : ۳۵۱۵۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351595

در نشست رسانه ای سریال مطرح شد؛

عوامل سریال نجلا از سختی کار در شرایط کرونایی، نکته های مطرح شده در مور ایران و عراق و ساخت فصل دوم سریال سخن گفتند.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج، نشست رسانه ای عوامل سریال نجلا شامل خیرالله تقیانی پور کارگردان، حسین امیرجهانی نویسنده، هدایت هاشمی ، مصطفی ساسانی بازیگران و علی غابشی مسئول گویش عربی در این سریال به صورت زنده و نلاین برگزار شد.

در این نشست هدایت هاشمی بر اهمیت تلاش هنرمندان بویژه در آثار تلویزیونی برای بازگرداندن و حفظ روحیه مردم در این شرایط سخت کرونایی تاکید کرد و گفت: با توجه به عصبیت ها و به هم ریختگی روانی خانواده ها توجه به تولید بیشتر آثار هنر و سرگرمی لازم است و لی به نظر می رسد که دولت در این زمینه اهمال می کند.

وی در مورد سختی کار بازیگران که مجبورند در فاصله کم از یکدیگر و بدون ماسک در مقابل دوربین قرار گیرند هم صحبت کرد.

حسین امیرجهانی هم در بخش دیگری از این نشست به طرح چند خطی این سریال اشاره کرد و گفت: فیلمنامه را با بسط یک طرح چند خطی مبنی بر شرط گذاشتن دختری برای پسری که عاشقش شده برای بردنش به کربلا، نوشتیم.

وی افزود: ما می خواستیم چند نکته را در دل این اثر محرمی یادآور شویم. اول اینکه در پاسخ به شبهه عده ای که در مورد ارتباط ایران و عراق بعد از هشت سال جنگ تحمیلی می خواستیم به اعتراض مردم بصره و انتقاد اکثریبت مردم عراق در مورد جنگ با ایران اشاره کنیم. روابط بین دو ملت بسیار قدیمی است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

امیرجهانی ادامه داد: نکته دیگر این است که برخی فکر می کنند راهپیمایی اربعین رویدادی تازه تاسیس و متعلق به یکی دو دهه اخیر است در حالی که در سال 57 و 58 وقایعی رخ داد و با به خاک و خون کشیده شدن مردم راهی کربلا، به اربعین خونین مشهور شد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد فصل دوم سریال نجلا گفت: با توجه به علاقه سازمان و مخاطبان، طرح فصل دوم هم آماده است. چند ایده و موقعیت خوب هم برای آن داریم و مذاکراتی هم در این زمینه داشته ایم.

خیرالله تقیانی پور کارگردان سریال نجلا هم در سخنانی به سختی کار در شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: خدا را شکر می کنم که هیچ کدام از عوامل تا پایان پروژه مبتلا به بیماری کرونا نشدند. چالش بزرگی که داشتیم حضور بازیگران بدون ماسک در مقابل دوربین و نفس به نفس هم در لوکیشن های مختلف کوچه و بازار بود.

وی با ابراز تاسف از بوجود نیامدن امکان تصویر برداری در عراق و کربلا افزود: دوست داشتیم که تصاویری در عراق و اگر توفیق می شد در کربلا بگیریم که متاسفانه امکانش فراهم نشد.

تقیانی پور در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات پیش آمده برای هنرمندان عرصه تئاتر اشاره کرد و در قالب پیشنهادی گفت: شرایط سخت این روزها باعث تعطیلی تئاترها و مشکلات فراوان معیشتی برای هنرمندان این عرصه شده است. کاش مسئولین صدا و سیما بتوانند زمینه حضور هنرمندان این عرصه را در پروژه ها فراهم کنند تا کمکی به آنها بشود.

غابشی مسئول گویش عربی بازیگران در مورد اعتراضاتی که در ابتدای نمایش این سریال به لهجه ها و گویش ها شد اظهار داشت. کاش معترضان کمی صبر می کردند و سریال را تا پایان می دیدند. البته ضعف هایی داشتیم اما باید به این نکته اشاره کنم که اگرچه برای تمرین کردن لهجه زمان کوتاهی داشتیم، اما بازیگران باهوش بودند و با همین تمرین کم هم توانستند به خوبی عربی صحبت کنند.

هدایت هاشمی هم در این مورد گفت: با تجربه طولانی که در این حرفه دارم فکر می کنم که اگر از اظهار نظرهای سریع پرهیز شود هنرمندان این فرصت را پیدا می کنند تا به سراغ اقلیم ها و گویش های مختلف کشور بروند و آنها را به مردم معرفی کنند. همانطور که در سریال پیاتخت هم این اتفاق رخ داد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها