موج
کدخبر : ۳۵۰۹۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350934

تهیه کنندگان درصورت سرقت فیلم هایشان برای اقدام فوری به کارگروه مبارزه با سرقت اتحادیه مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دبیرخانه اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران ،  سیدغلامرضا موسوی  رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران ضمن اعلام خبر فوق افزود: در پی فعالیت گسترده و پیگیری های کارگروه مبارزه با سرقت فیلم های سینمایی ، اخیراً نمایندگان این کار گروه دیداری با دکتر جواد بابایی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی داشتند و خوشبختانه او با شناختی که از مسائل فرهنگی دارد، ضمن شنیدن گزارش محمد احمدی دبیر کار گروه اتحادیه به مهرداد فرید و اینجانب، راهکار های ویژه ای را  که مورد حمایت دادستانی است، ارائه کرد. 

وی افزود: دکتر بابایی در زمینه سرعت دادن برای مبارزه با سرقت و دانلود غیر قانونی فیلم ها خواستار آن شد که نماینده ای برای حضور در کمیته تحت مدیریت ایشان از سوی اتحادیه معرفی شود تا با سایت ها و مراکزی در فضای مجازی  که به طور  غیر قانونی فیلم ها را نمایش میدهند ، برخورد قانونی و فوری شود .

موسوی بیان کرد: از سوی دیگر کارگروه با مساعدت یکی دیگر از اعضا یعنی مجید محسنی در ارتباط با مدیران تلگرام و اینستاگرام به راهکارهایی دست یافته اند که در صورت دانلود غیر قانونی، از آنها برای بستن حساب های کاربری سارقان کمک خواسته شود. در این زمینه خوشبختانه اقدامات آقای محسنی و تیم همکارشان به نتایج خوبی رسیده است و مدیران اینستا گرام و تلگرام  با گزارش دریافتی ، نسبت به بستن حسابهای کاربری سارقان فیلم اقدام کرده اند که جای تشکر دارد.

وی افزود: بهمن کامیار مسئول حقوقی کار گروه فعالیت هایی را برای رسیدن به دست آوردهای حقوقی و بالا بردن هزینه سرقت برای سارقان آغاز کرده است که خوشبختانه نتایج قابل قبولی داشته است. همچنین مهرداد فرید عضو هیات مدیره اتحادیه و کارگروه فعالیت هائی را برای گسترش نمایش آنلاین فیلمها و حفاظت های لازم انجام داده است که بی گمان بتدریج این اقدامات به نتایج ملموسی خواهد رسید .

موسوی گفت: متاسفانه فضای مجازی و عدم امکان کنترل دقیق آن در ایام گذشته و رصد نکردن این سرقت ها باعث شد تا سارقان نه تنها فضایی آماده در اختیار داشته باشند ، بلکه هیچ مرکز یا نهادی نیز در زمینه مبارزه با سرقت آثار سینمایی، گامی اساسی بر ندارد.  بخصوص که بر اساس یک سنت یا قاعده ، برای هر اقدام و تقاضا از پلیس یا قوه قضائیه باید حتماً شاکی وجود داشته باشد.

وی گفت: من ضمن تشکر از زحمات طاقت فرسای همکارانم در کارگروه مبارزه با سرقت فیلم های سینمایی به اطلاع می رسانم که آنها به اتفاق اقای محمود رضا امینی وکیل دادگستری و مشاور کار گروه توانسته اند بعد از جلسات متعدد ماده واحده ای را برای تشدید مجازات سارقان آثار سینمایی تدوین کنند. این ماده واحد برای مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی ارسال می شود تا با تصویب آن در صحن علنی مجلس، سرقت آثار سینمائی و فرهنگی برای سارقان هزینه سنگینی در پی داشته باشد. امیدواریم با تشدید مجازات قانونی بتوانیم آثار سینمایی را بیشتر حفاظت کنیم .

رئیس اتحادیه در پایان از تهیه کنندگان سینمای ایران درخواست کرد تا در صورت برخورد با سرقت فیلم هایشان مراتب را به اعضای کارگروه اتحادیه و یا دبیر آن آقای محمد احمدی اعلام کنند تا اقدامات قانونی لازم صورت بگیرد .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها