موج
کدخبر : ۳۵۰۱۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350119

محمود پاک نیت در گفتگو با خبرگزاری موج:

محمود پاک‌ نیت قصه جذاب و پر تعلیق پس از باران را عامل اصلی جذابیت این سریال می داند و شاخصه اخلاقی ارباب عزت سالاری در این سریال را دلیل اصلی جذابیت این کاراکتر بر می‌ شمرد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج، محمود پاک نیت بازی در تلویزیون را با سریال روزی روزگاری آغاز کرد و در ادامه، در مجموعه های متعددی همچون پدرسالار، کهنه سوار، روشن تر از خاموشی، شب دهم، خانه ای در تاریکی، یوسف پیامبر ، پرده ‌نشین، پریا، مینو و حکایت های کمال به ایفای نقش پرداخت.

پاک نیت در سریال پس از باران به کارگردانی سعید سلطانی ایفای نقش ارباب عزت سالاری را برعهده دارد؛ اربابی که برخلاف سایر اربابان که دیده بودیم نه تنها زورگو و بدجنس نیست که مهربان است و هوای رعیت و افراد زیر دست خود را دارد. در سریال پس از باران علاوه بر محمود پاک نیت بازیگران دیگری از جمله کتایون ریاحی، مرجان محتشم، ثریا قاسمی، بهزد فراهانی، نیکو خردمند، جمیله شیخی و جهانگیر الماسی حضور دارند.

هم اکنون این سریال جذاب و ماندگار در حال پخش از آی فیلم است. به همین مناسبت گفت و گویی با محمود پاک نیت، بازیگر پیشکسوت، داشته ایم   که در ادامه مشروح آن را می خوانید:

سریال پس از باران، سوای قابلیت ‌های تکنیکی و ساختاری اش برای اولین مرتبه شمایلی جذاب و متفاوت را از یک ارباب به نمایش می‌ گذارد که ایفاگر نقشش شما بودید. این موضوع چقدر برای خودتان اهمیت و جذابیت داشت؟

همان طور که گفتید ارباب «پس از باران» کاراکتر متفاوتی در قیاس با سایر شخصیت های این چنینی است که پیش از این سریال دیده بودیم. او هم مثل همه انسان ها خصایص خوب و بد را با هم دارد. هر چند به نظرم ویژگی‌ های مثبتش خیلی بیشتر است و در مجموع، انسان خوبی است و به رعیتش ظلم نمی کند. حتی تا آنجا که برایش مقدور است مراعات حال شان را هم می کند.

ارباب عزت سالاری با وجودی که دوست دارد فرزند و وارثی از خود داشته باشد اما باز هم راضی نیست که تن به ازدواج مجدد بدهد. در حالی که تعدد زوجات در میان اربابان و خان های قدیم امری رایج و مرسوم بوده است.

بله، این موضوع هم به انسانیت او بازمی ‌گردد. به نظرم ارباب سالاری یکی از مظلوم ترین کاراکترهای سریال پس از باران است که در نهایت به شکلی بی ‌رحمانه و ناجوانمردانه توسط برادر همسرش (فرخ) کشته می‌ شود. او حتی با وجود اظهار رضایت همسر اولش (خانم بس) حاضر به تجدید فراش نیست و می بینید که در اصل همسر اول و مادرش هستند که برای ارباب زن می گیرند.

محمود پاک نیت در سریال پس از باران

سوال قابل طرح برای بیننده سریال پس از باران این است که ارباب سالاری با وجودی که می تواند زنی از طبقه هم تراز خود بگیرد چرا به ازدواج با دختر یکی از رعیت های خود رضایت می ‌دهد؟

دلیلش به این موضوع بازمی ‌گردد که همه کاره این ماجرا همسر اول او و مادرش هستند و آنها هم به سراغ شهربانو می‌ روند که یک رعیت زاده است و طبیعتاً در آینده نمی تواند برای آنها مشکلی را به وجود بیاورد و موقعیت شان را به خطر بیاندازد.

اما اگر ارباب می خواست می توانست یکی از دختران خان های اطراف را بگیرد و خانم بس و مادرش هم نمی توانستند با این تصمیم مخالفتی کنند.

مسئله این است که ارباب اصلاً قصد ازدواج مجدد ندارد که بخواهد به گزینه ‌های مختلف فکر کند و مثلاً بین دختر خان و رعیت یکی را بپسندد. او در کل با اصل موضوع هم موافق نیست و هر چه می شود از سوی خانم بس و مادرش است و به نوعی صحنه گردان میدان آنها هستند.

البته رفتار ارباب در برابر شهربانو گاهی بی رحمانه و سنگدلانه می شود.

در مقطع زمانی که شهربانو گم شده و بعد پیدا می‌شود بله، که آن هم طبیعی است. به هر حال، پای آبرو و شرف ارباب در میان است. اتفاقاً در همین مقطع هم می‌توان نشانه ‌هایی از بخشندگی را در رفتار ارباب عزت دید. شاید هر کسی جای او بود بدون چون و چرا همسرش را می کشت اما ارباب فقط شهربانو را زندانی می کند تا ببیند اصل ماجرا چیست!

روزی که پیشنهاد بازی در سریال پس از باران به شما شد فیلمنامه به طور کامل آماده بود؟

 بله، من فیلمنامه کامل را خواندم.

حدس می‌ زدید که پس از باران تا این حد سریال موفق و پر مخاطبی باشد؟

قصه سریال فوق العاده بود. با توجه به حضور آقای سلطانی به عنوان کارگردان و کاربلدی ایشان می شد حدس زد که پس از باران سریال پرمخاطبی شود.

محمود پاک نیت در سریال پس از باران

به عنوان یک بازیگر مجرب دلایل جذابیت و موفقیت پس از باران را در چه می‌ بینید؟

 قبل از هر چیز به قصه جذاب سریال مرتبط می ‌دانم. با این که قصه در سال‌ های گذشته می‌ گذرد اما امروزی است و می‌ تواند با همه طیف مخاطبان ارتباط برقرار کند. البته آقای سلطانی هم به ‌خوبی سریال را کارگردانی کرد و نباید حضور بازیگران توانا و نقش آفرینی خوب و  ماندگار شان را هم فراموش کرد. اصولاً پس از باران از آن دست سریال هایی است که هیچ وقت کهنه نمی شوند و همیشه جذابیت ‌های خاص خودشان را دارند. نسل‌ های بعدی بینندگان تلویزیونی هم اگر به تماشای این سریال بشینند از دیدنش لذت خواهند برد.

مخاطبان تلویزیون تا به امروز نقش های متفاوت و متنوعی را از شما شاهد بوده‌ اند. خودتان چه نقش هایی را بیشتر می پسندید؟

 برای خودم جذابیت نقش مهم است و اینکه جای کار داشته باشد. تفاوتی ندارد که نقش خان و ارباب را بازی کنم یا نوکر و پیشکار را. مهم این است که نقش جای کار داشته باشد.

محمود پاک نیت در سریال جشن سربرون

اطلاع دارید که سریال پس از باران در حال پخش از آی فیلم است؟

 نه متاسفانه، سر کار هستم و از اتفاقات خبر ندارم.

خودتان مخاطب آی‌ فیلم هستید؟

 اگر در منزل باشم سریال های قدیمی را می ‌بینم.

این روزها مشغول چه کاری هستید؟

همچنان مشغول بازی در سریال جشن سربرون  به کارگردانی آقای مجتبی راعی هستم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها