موج
کدخبر : ۳۴۹۵۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349570

تور مجازی بازدید از نمایشگاه «نقش راستان» شامل آثار عاشورایی حسن روح الامین از طریق خانه فرهنگ و هنرهای غیر بومی فرانسه امکان پذیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی نمایشگاه نقش راستان ، در حالی که با توجه به اعلام محدودیت های فعالیت های فرهنگی و هنری به دنبال شیوع کرونا برگزاری نمایشگاه « نقش راستان» با نمایش آثاری از حسن روح الامین این روزها به صورت تور مجازی از طریق سایت فرهنگستان هنر قابل مشاهده است، در جدیدترین رخداد، همزمان این تور مجازی توسط چندین کشور دیگر نیز اجرا می شود.

تور مجازی بازدید از نمایشگاه «نقش راستان» که با ارائه 17 اثر از روح الامین  چون «فاتح خیبر»، «خاتم رسولان»، «شب بدر»، «خلیل من»، «عرش بر زمین افتاد»، آثاری از مجموعه عصیان»، «ویرانه شام» ارائه می شود، توسط خانه فرهنگ و هنرهای غیر بومی فرانسه در پاریس (فیسپ) منتشر شده است.

همچنین انجمن هنرهای تجسمی عمان و دپارتمان هنر دانشگاه سلطان قابوس در فضاهای آنلاین خود لینک تور را منتشر کردند.

در میان سایتهای داخلی نیز علاوه بر فرهنگستان هنر که میزبان تور مجازی بود، سایت بنیاد رودکی نیز این تور را در سایت خود قرار داده است.

برپایی تور مجازی در کشورهای دیگر با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی جمهوری اسلامی در پاریس و مسقط انجام شده است. به زودی با همکاری سفارت هند در تهران نیز  این تور روی وب سایت گالری ملی هنرهای مدرن دهلی قرار خواهد گرفت.

این نمایشگاه به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با همکاری موسسه فرهنگی هنری هنر هاتف سحر و گالری هاتف با ارایه بخشی از گنجینه اثار هنری خود و همچنین فرهنگستان هنر-موسسه صبا برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها