موج
کدخبر : ۳۴۹۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349272

اکبر عالمی کارگردان و مدرس سینمای ایران در سنت 75 سالگی و به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان آراد تهران از دنیا رفت.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، اردشیر عالمی فرزند اکبر عالمی در صفحه اینستاگرامش خبر در گذشت این کارگردان و مدرس سینمای ایران که از چند روز پیش خبر ابتلایش به کروناو وخامت وضعیت جسمانی اش منتشر شده بود، را درج کرد.

اردشیر عالمی نوشت: "پدر  رفت. فقط پدر من نبود، پدر چند نسل ایران بود. تاثیر وجودش تا سالها باقی خواهد ماند. از همه دوستانی که که در این چند روزه پیغامهای بسیار محبت آمیزی برای ما فرستادند ممنونم. برای مراسم بخاک سپاری پدر فردا اطلاعات بیشتری را اینجا خواهم گذاشت."

اکبر عالمی در تیرماه ۱۳۲۴ در اهواز به دنیا می آمد و تحصیلاتش در ایران را با فارغ‌التحصیل رشته سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک پی گرفت. پس از آن مدرک دکترای سینما را از انگلستان اخذ کرد و به ایران بازگشت. وی علاوه بر سال‌ها تدریس و فیلمسازی اجرا و کارشناسی برنامه های متعدد تلویزیونی همچون « هنر هفتم » ، «سینما ماوراء» ، « سینما پنج» ، «سینما اقتباس» و ... را هم در کارنامه خود داشت که بسیاری معتقدند هنر هفتم تاثیرگذارترین و جذاب ترین برنامه سینمایی تلویزیون تا کنون بوده است.

اکبر عالمی در مراسمی از ترسهایش در اجرای این برنامه سخن گفته بود که آن را این گونه توصیف کرد: "اولین ترسم از اساتیدم یعنی هوشنگ کاووسی و خسرو سینایی بود که نکند چیزی را اشتباه بگویم و آن‌ها بگویند که غلط است. دومین ترسم از دانشجویانم بود. در کلاس درس شما فقط درس نمی‌دهی بلکه چیزهایی هم می‌گیری. ترس سومم هم از مردمی بود که مالیات می‌دهند که یک مجری تلویزیونی جلوی آینه جلوه‌گری کند.

من با این ترس مقدس زندگی کردم. با همان ترس مقدس در کلاس درس و تلویزیون حاضر شدم. ولی همین امروز در رادیو می‌شنیدم که مجری گفت «راستیتش». آیا این زبان سعدی و حافظ و مولانا است؟ شما با این زبان دارید به فرزندان ما فارسی یاد می‌دهید؟ ما بچه‌های خود را در خانه می‌گذاریم و می‌رویم. این چه فارسی است که شما یاد آنها می‌دهید. الان دیگر خل شده‌ام. مرد‌ها زیر ابرو برمی‌دارند."

خبرگزاری موج درگذشت این استاد فقید را به جامعه هنری بویژه هنرمندان عرصه سینما و عکاسی و عموم علاقمندانش تسلیت می گوید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها