موج
کدخبر : ۳۴۷۶۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347664

سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت عباس جوانمرد هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر ایران را در پیامی تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج،  سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت عباس جوانمرد کارگردان و بازیگر تئاتر ایران را که دیروز 7 مهرماه در کانادا از دنیا رفت، تسلیت گفت. حسینی در این پیام نوشته است:

استاد عباس جوانمرد انسان و هنرمندی است که در ساحت های مختلف به تئاتر و هنر کشور خدمت کرد. کارگردانی و بازیگری کرد اما بسترها و بنیان هایی را نیز برای تئاتر ایران فراهم آورد و پژوهش هایی درباره تئاتر و همچنین نمایش ملی انجام داد. جوانمرد با کارگردانی و بازیگری، پژوهش و ایجاد ساختارهایی برای توسعه تئاتر ایران تلاش کرد. نام، آثار و نقش استاد جوانمرد در تئاتر و هنر ایران به یاد خواهد ماند.

درگذشت هنرمند گرانقدر استاد عباس جوانمرد را به خانواده، هنرمندان و دوستداران تئاتر تسلیت می گویم، روحش شاد و در آرامش و یادش گرامی.

عباس جوانمرد متولد سال ۱۳۰۷ و پس از سال‌ها تأثیرگذاری در زمینه تدریس، کارگردانی و نمایشنامه نویسی تئاتر در سن ۹۲ سالگی چشم از جهان فرو بست. کاگردانی آثاری چون غروب در دیاری غریب، قصه ماه پنهان، شهر طلایی و قصه طلسم حریر و ماهی گیر در کارنامه کاری او قرار دارد.

قرار است پیکر عباس جوانمرد در کانادا به خاک سپرده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها