موج
کدخبر : ۳۴۷۴۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347444

محمد شریعتمداری در گفتگو با خبرگزاری موج اعلام کرد:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تلاش وزارتخانه متبوعش برای احیای فرهنگ کار و تلاش به کمک هنرمندان و محصولات فرهنگ و همینطور ارائه طرحی برای حمایت از هنرمندان فاقد بیمه در شرایط کرونایی خبر داد.

محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج در مورد اینکه سینمای ایران چقدر به ترویج فرهنگ کار کمک می کند و انتظارش پس از دو سال تجربه در این سمت از سینما چیست گفت: فکر می کنم که در این زمینه باید تلاش بیشتری انجام دهیم گرچه در گذشته هم کارهای فاخری در حوزه فرهنگ کار در حوزه تولید محصولات فرهنگی چه در سینما و چه در تلویزیون صورت گرفته که البته به مرور زمان ناپیوسته و میرا شده است.

وی افزود: ما با حمایت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در حال برنامه ریزی با خانه سینما و مجموعه ای از پدید آورندگان آثار فرهنگی و هنری هستیم که شرایطی فراهم کنیم که مجددا موضوع فرهنگ کار و ارزش کار در جامعه را احیا کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی ادامه داد: در گذشته «کار عار نیست» به عنوان یکی از شعارهای بزرگ فرهنگ ایرانی ما بوده و در فرهنگ دینی و اسلامی ما هم مطرح شده که نداشتن کار معادل کفر است که از ائمه طاهرین روایت شده است. بر همین اساس می کوشیم تا فرهنگ و روحیه کار و تلاش به جامعه ایرانی اسلامی ما بازگردد.

شریعتمداری در پاسخ به این سوال که آیا در این زمینه خبری قطعی می توانید به ما بدهید گفت: تلاش ما بر این است که در دوره باقی مانده از این دولت، این هدف را پایه گذاری و محقق کنیم تا به صورت مستمر بتواند ادامه پیدا کند. به زودی رویدادی در پیش خواهیم داشت که با آغاز آن این طرح هم کلید خواهد خورد.

وی با تائید این نکته که عموم فیلم های سینمائی ما در ژانر اجتماعی و غالبا با مضمونی تلخ که ضد روحیه تلاش و کار است تولید می شود گفت: این در حالی است که کار و تلاش همراه با نشاط است، حتی اگر در روند کار با شکست روبرو شویم همان می تواند مقدمه پیروزی های بعدی ما باشد.

وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی افزود: متاسفانه نمونه هایی را قبل از ما، دیگرانی که در سینما و تلویزیون های خارج از کشور هستند، از فرهنگ کار و تلاش ایرانیان ساخته اند که به نظر من همان ها هم چون تبلیغ کار ایرانی بوده فاخر و ارزشمند بوده اما ما باید این کار را بیشتر پیگیری کنیم.

پیشنهادات جدید برای حمایت از هنرمندان فاقد بیمه در شرایط کرونایی

محمد شریعتمداری در مورد آخرین اتفاقات حمایتی وزارت متبوعش از هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر که در شرایط زیست کرونایی و شیوع بیماری کرونا با بیکاری و مشکلات معیشتی روبرو شده اند گفت: پیشنهاداتی را با هماهنگی تشکلات فرهنگی و هنری به کمیسیون اقتصادی که در مورد کرونا زیر نظر رئیس جمهور تشکیل می شود داده ایم.

وی تصریح کرد: افرادی که دارای بیمه هستند و به صورت تشکل یافته فعالیت می کردند همین الان هم از برخی امکانات برخوردارند اما مشکل اصلی در مورد آن افرادی است که در کارهای بدون بیمه شاغل هستند که این پیشنهادات ما در مورد آنهاست که امیدواریم با موافقت کمیسیون روبرو شود که در صورت تصویب نهایی جزئیاتش توسط وزارت ارشاد اعلام خواهد شد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها