موج
کدخبر : ۳۴۶۳۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346318

برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران که به دلیل پاندمی کرونا به صورت آنلاین برگزار شد معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از واحد ارتباطات و رسانه بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران ، بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران که امسال برای اولین بار به لحاظ ساختاری در تهران و به صورت آنلاین برگزار شد، به ایستگاه پایانی رسید. هیأت داوران با انتشار یک بیانیه برگزیدگان این جشنواره را معرفی کردند. در بیانیه هیأت داوران آمده است:

«چراغ بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، این بار نه در استانی خاص که در بسیاری از شهرهای ایران روشن بود. از ۲۳ تا ۲۷ شهریور امسال، جوانان ایران از صبح تا نیمه‌های شب مشغول خلق اثر هنری بودند تا امسال علیرغم ظلمت کرونا، مشعل این قدیمی ترین آوردگاه هنری روشن بماند. جشنواره بیست و هفتم در حالی به پایان رسید که بخاطر شرایط خاص زمانه برگزار شدن آن درست در نقطه مقابل سلامتی شرکت کنندگان قرار گرفته بود. جوانان، این بار با چشم پوشی از حضور در کنار همدیگر که از ارکان مهم این جشنواره است و با حفظ بیشترین فاصله اجتماعی مانع از توقف این واقعه مهم هنری شدند. در چنین شرایطی نام بردن از برندگان این جشنواره، تنها کاستن از اهمیت آن و تقلیل آن به یک مسابقه صرف است.

هیئت داوران بر این باورند، تمامی راه یافتگان به جشنواره در حکم برندگان واقعی آن هستند که در مقابل این خاکستر مرگ کوتاه نیامدند و از طریق فضای مجازی عشق و ایمان خود را به این جشنواره و استادان خود نشان دادند تا ثابت کنند که می‌توان از دل سیاهی شب نور سفید بیرون کشید. نور سفیدی که این بار در شکل یک ماسک می‌درخشید.»

برگزیدگان جشنواره بیست و هفتم هنرهای تجسمی جوانان ایران به شرح زیر است:

ارتباط تصویری (پوستر)

برگزیده: راضیه قلیان (کرج، متولد ۱۳۷۵)

تقدیرشدگان: پگاه خاکساری و سعید امیری سیاوشانی

تصویرسازی

برگزیده: فرزانه نیشابوری (یزد، متولد ۱۳۷۸)

تقدیرشدگان: شیدا محمدی و ملیکا نیک محمدی

خوشنویسی

برگزیده: مسعود نظری نژاد (اهواز، متولد ۱۳۷۵)

تقدیرشدگان: سیدعلی زجاجی و محمد تقی محرم زاد

طراحی

برگزیده: سینا گله داری (تبریز، متولد ۱۳۷۷)

تقدیرشدگان: نازنین قرنجیک و سینا ضیایی

عکاسی

برگزیده: علی شهسواری (تبریز، متولد ۱۳۷۵)

تقدیرشدگان: اسماعیل طحان و محسن رضایی

کاریکاتور

برگزیده: محمد عباسی (بیرجند، متولد ۱۳۸۰)

تقدیرشدگان: محمد عسگری و محمد راعی

مجسمه سازی

برگزیده: تهمینه مهدیان (شیراز، متولد ۱۳۷۸)

تقدیرشدگان: سینا خاتمی و رعنا حیدرزاده

نقاشی

برگزیده: آرمیتا کی مرادزاده (کرج، متولد ۱۳۷۵)

تقدیرشدگان: محمدرضا فیروزنیا و نوشین بحری

نگارگری

برگزیده: صابر حلوانی (اصفهان، متولد ۱۳۷۹)

تقدیرشدگان: فاطمه تقوی و فاطمه نظری

هنرهای جدید

برگزیده: ابوالفضل عسکری (مشهد، متولد ۱۳۷۶)

تقدیرشدگان: آلاء دهقانی و فاطمه مرتضوی

هیأت داوران بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان متشکل از ۱۰ رشته به شرح زیر است:

ارتباط تصویری (پوستر): ساعد مشکی، بیژن صیفوری و علی باقری

تصویرسازی: محمدعلی بنی اسدی، پژمان رحیمی زاده و مانلی منوچهری

خوشنویسی: یادگار خیام، علی شیرازی و غلامحسن امیرخانی

طراحی: جواد نوبهار، احمد مرشدلو و محمدحسین ماهر

عکاسی: بابک برزویه، افشین شاهرودی و فرهاد سلیمانی

کاریکاتور: بهمن عبدی، کامبیز درمبخش و جواد علیزاده

مجسمه سازی: بیژن غنچه پور، نگار نادری پور و هادی عرب نرمی

نقاشی: احمد وکیلی، محمد خلیلی و احمد شهریاری

نگارگری: امیر طهماسبی، لیلا عباسی و اردشیر مجرد تاکستانی

هنرهای جدید: احمد نادعلیان، امیر راد و بهنام کامرانی

بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران از روز بیست و سوم شهریور تا ۲۷ شهریور به همت اداره کل هنرهای تجسمی و مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر به دبیری رضوان صادق زاده به صورت آنلاین در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها