موج
کدخبر : ۳۴۵۷۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345741

وزیر ارشاد:

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود برای جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران نوشت: چراغ هنر در روزگار قرنطینه و محدودیت خاموش نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از واحد ارتباطات و رسانه بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود به این جشنواره نوشته است:

« جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران مجالی برای گردهم آمدن هنرمندان جوان و پیشکسوت است که به کشف استعداد هنری نسل آینده ساز این هنر گران‌سنگ می‌انجامد. جوانانی جستجوگر که با حضور فعال خود در این رویداد و در سایه تعامل با استادان پیشکسوت، توانمندیهای خود را بروز داده و از این رهگذر، آثاری می‌آفرینند که در گنجینه هنرهای تجسمی ایران، نمود روزگار امروز را ثبت و ضبط خواهد کرد.

رویداد فرهنگی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با بیش از ربع قرن پیشینه که عده قابل توجهی از هنرمندان برجسته امروز حاصل درخشش در این رویداد بوده‌اند اکنون جایگاهی برجسته در میان مجموعه جشنواره‌های هنری یافته و این ویژگی با شور و شوق و نشاط و امید جوانی گره خورده است. هنرمندان پیشکسوت در فضای تعامل و گفت‌وگو، استعدادهای ناب را در رشته‌های هنرهای تجسمی کشف می‌کنند و هنرمندان جوان نیز خود را در معرض سنجش استادان قرار می‌دهند. جایی که هنرمندان جوان، تجربه‌های زیسته خود را در اثر هنری خویش به تصویر می‌کشند و یادگاری بی‌بدیل از این روزگار برجای می‌گذارند.

جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در دوران پختگی و بهره‌گیری از تجربیات اجرایی سالیان گذشته است و جای خوشوقتی است که هر سال به اهداف پیش بینی شده خود نزدیک تر شده است. اگرچه روزهای دشوار شیوع بیماری کرونا، بر هنرمندان سخت گذشته است، اما هنرمندانی بوده‌اند که با خلق اثر، جریان فرهنگی را پیش برده‌اند و بارقه امید را در پس همه دشواری‌ها روشن نگاه داشته و التیام بخش آلام جامعه شده‌اند.

مشارکت بیش از هزار جوان هنرمند در جشنواره، نشان می‌دهد که چراغ هنر در روزگار قرنطینه و محدودیت خاموش نشده است؛ هرچند امکان برگزاری حضوری جشنواره میسر نشد و همچون بسیاری از رویدادها در بستر فضای مجازی دنبال می‌شود، اما بهره‌گیری از امکانات این فضا، تجربه‌ای تازه برای جشنواره، ستاد اجرایی و هنرمندان رقم زده است.

شناخت از گذشته و آگاهی از جریان هنر امروز، به واقع مهم‌ترین عامل در راه پرورش ذهن و استعداد هنری جوانان است که با حضور استادان مجرب در رشته‌های گوناگون به انجام و فرجام می‌رسد.

امیدوارم بیست و هفتمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، با برگزاری برخط در بهترین کیفیت، پاسخگوی نیاز آموزش به جوانان سراسر کشور و کشف بهترین‌های جوانان ایران باشد.»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها