موج
کدخبر : ۳۴۵۷۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345732

هیربد همت‌آزاد دبیر یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران از حمایت معنوی بین‌المللی سرامیک از یازدهمین دوسالانه سرامیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، هیربد همت‌آزاد دبیر دوسالانه سرامیک که این روزها در حال مهیا کردن برگزاری دوسالانه ملی سرامیک در مجموعه فرهنگسرای نیاوران است از حمایت معنوی آکادمی بین‌المللی سرامیک خبر داد.

وی درباره اهمیت این حمایت گفت: حمایت آکادمی بین‌المللی سرامیک به معنای اعتبار بین المللی دوسالانه ملی سرامیک است. آکادمی به عنوان نهادی مرجع و حرفه‌ای طبق اساسنامه‌اش از رویدادهای بین‌المللی حمایت می‌کند؛ با رایزنی‌های انجام شده با رئیس آکادمی و ژاک کافمن رئیس سابق آکادمی و داور نهایی ما در این دوره، مستنداتی دال بر احراز اعتبار ارائه دادیم و آنان حمایت از این دوسالانه را اعلام کرده‌اند و آنان هم خبر دوسالانه را در رسانه‌های خود بازنشر خواهند داد.

همت آزاد گفت: طبق این خبر قرار است نشان آکادمی بین‌المللی سرامیک در پوستر و اعلان‌های یازدهمین دوسالانه سرامیک درج شود. آکادمی بین‌المللی سرامیک در سال ۱۹۵۲ با هدف ارتباط حرفه‌ای ما بین هنرمندان و متخصصانی تأسیس شد که در تمامی کشورها به صورت حرفه‌ای در زمینه سرامیک فعالیت داشتند.

دبیر دوسالانه سرامیک با اشاره به نگرش بین‌المللی این آکادمی گفت: هر چند رویداد ما ملی است؛ اما آکادمی بین‌المللی سرامیک اعتبار خود را به دوسالانه سرامیک ایران اعطا کرده است.

وی افزود: در این شرایط سخت پای هنر ایستاده ایم و با همکاری اداره کل هنرهای تجسمی و مؤسسه توسعه هنرهای معاصر، در مقام انجمن هنرمندان سرامیک وظیفه ایجاد بستر برای بالندگی و رشد هنرمندان سرامیک داریم و امیدواریم در این مسأله موفق باشیم.

آکادمی بین‌المللی سرامیک تنها انجمنی است که در سطح بین‌المللی در زمینه سرامیک فعالیت دارد و مجموعه‌ای از هنرمندان، سرامیست‌ها، گالری‌داران، کیوریتورها و برخی از مؤسسات را گرد هم آورده است. اعضای این آکادمی به طور منظم در هیأت‌های داوری نمایشگاه‌ها و مسابقات بین‌المللی مختلف سرامیک، حضور مستمر دارد. مقر اصلی آکادمی بین المللی سرامیک در شهر ژنو سوئیس است و نمایندگی‌هایی در اروپای شمای (حوزه اسکاندیناوی)، فرانسه، آلمان، اسپانیا، حوزه اروپای شرقی، بریتانیا، آمریکای شمالی، حوزه اقیانوسیه، حوزه کشورهای مدیترانه، ژاپن، کره جنوبی و چین دارد.

ریاست این آکادمی هر چهار سال یک‌بار توسط آرای مستقیم اعضای آن انتخاب می‌شود و هم‌اکنون ریاست این آکادمی بر عهده توربژن کواسبو از کشور نروژ است. آکادمی بین‌المللی سرامیک بیش از ۸۸۰ عضو از ۷۴ کشور از تمامی قاره‌ها دارد. از ایران نیز ۱۰ نفر از جمله بهزاد اژدری، هیربد همت آزاد، کوروش آریش، رجحانه حسینی، نفسیه خلج، بیتا فیاضی، عباس اکبری، شعبانعلی قربانی، رضا تائبی عضو این آکادمی‌اند.

یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران به دبیری هیربد همت‌آزاد آبان‌ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها