موج
کدخبر : ۳۴۵۲۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345207

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما از برنامه ریزی شبکه های استانی تلویزیونی به مناسبت مراسم ویژه روز ۱۳ آبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، علی دارابی در جمع مسئولان نهادهای فرهنگی و تبلیغی کشور و مدیران دفاتر شوراهای تبلیغات اسلامی سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانس در این جلسه حضور داشتند با اشاره به شرایط موجود یعنی همه‌گیری ویروس کرونا که همه کشورها را درگیر خود کرده است، اظهار کرد: این بیماری همه شئون زندگی را متاثر و دگرگون کرده و سبک زندگی را تغییر داده است و در عین حال فناوری‌های نوین ارتباطی هم در این بین اهمیت بیشتری یافته‌اند.

وی افزود: آیین‌ها و مناسک مذهبی در سراسر جهان متاثر از شیوع کرونا، با محدودیت‌های زیادی مواجه شده‌اند و به این ترتیب جهان پساکرونا با دنیای پیش از آن کاملا متفاوت خواهد بود.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه در کشور ما زیرساخت‌های خوبی در حوزه سلامت وجود دارد گفت: از سوی دیگر با مدیریت صحیح، همکاری مردمی و اقدامات مناسب و به جای خیرین و نیکوکاران، شاهد وحدت و همبستگی خوبی بودیم که سربلندی ملت ایران را در پی داشت، این موفقیت‌ها در شرایطی به دست آمده که ایران اسلامی زیر بار تحریم‌های ظالمانه قرار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مناسک مذهبی عموما مردم‌پایه و جمع‌محور هستند، محدودیت‌های ناشی از کرونا کاملا خودنمایی می‌کنند به طوری که این مسئله در ماه مبارک رمضان، شب‌های قدر و ماه محرم مشهود بود در عین حال تجلی عقلانیت و وفاداری به خرد جمعی و تصمیم‌های کارشناسی در ایران اسلامی و در رفتار مردم ایران به اوج خود رسید.

دارابی به شیوه‌های نوین برگزاری مراسم مذهبی و جمعی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های موجود که کماکان خواهند بود، بهره‌گیری گسترده از صدا و سیما در استان‌ها و شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی در اولویت قرار دارد همچنین باید از ظرفیت ویژه برنامه مدرسه تلویزیونی ایران هم در گرامیداشت و برگزاری مراسم مربوط به ۱۳ آبان حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم.

معاون امور استان‌های صداوسیما افزود: فراخوانی برای دریافت تصاویر، دل نوشته و خاطرات مردمی درباره اتفاقات مرتبط با ۱۳ آبان در نظر گرفته شده همچنین پخش مستند، فیلم و برنامه‌های گفت‌وگومحور و میزگرد برای اقشار مختلف به ویژه نسل جوان در دستور کار قرار دارد.

او با اشاره به ضرورت بهره‌گیری گسترده از ظرفیت فضای مجازی عنوان کرد: تبلیغات محیطی و شهری هم باید به خوبی مورد استفاده قرار گیرند همچنین لازم است از همه نهادهای دولتی و غیر دولتی نظیر شهرداری‌ها برای این اقدامات استفاده شود.

دارابی نماز جمعه را یکی از تریبون‌ها و ظرفیت‌های خوب در راستای تبلیغات مربوط به مناسبت‌های مذهبی و ملی نظیر ۱۳ آبان دانست و تصریح کرد: همچنین باید از رسانه‌ها برای پوشش گسترده آنچه در نماز جمعه بیان می‌شود استفاده کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها