موج
کدخبر : ۳۴۴۴۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344433

امیر کاظمی بازیگر سریال «لیسانسه ها» در برنامه پنجشنبه جمعه ماجرای کتک خوردن خود از مرضیه برومند را تعریف کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، منصور ضابطیان شب گذشته در برنامه پنجشنبه جمعه میزبان امیر کاظمی بود و این بازیگر تلویزیون در پاسخ به این سوال او که وقتی بازی می کنی چند بار کات می دهند، گفت: این موضوع به چیزهای مختلفی بستگی دارد و تمام تلاشم این است که من باعث کات دادن نباشم اما خب یک وقت هایی چیزی پیش می آید. مثلا تپق که البته می توان آن را داخل ایفای نقش جا داد اما اینکه آدم دیالوگ یادش برود هم هست که برایم کم پیش آمده است. یک روزی در اوایل کارم سر صحنه سریال «کتابخانه هدهد» به کارگردانی خانم برومند بودم. شاید باورتان نشود یک تک جمله را 12 ساعت نتوانستم بگویم!

وی افزود: اما الان به قول بچه ها یو اس بی خور شده ایم و هرچقدر متن ها داغ داغ دستمان می رسد، اجرا می کنیم. مثلا یک بار سر «لیسانسه ها» مشغول خوردن ناهار بودم که دستیار متن را آورد. گفتم بگذار ناهار بخورم و بعد متن را می خوانیم. گفت نه اگر امکانش هست همین الان متن را بخوانید چون دیالوگ هایتان زیاد است. ورق زدم و دیدم صفحه 1 نوشته اند مازیار و عین 6 صفحه آقایان صفایی و صحت برایم مونولوگ نوشته بودند! این را که ورق می زدم تپش قلب گرفتم! ناهار را کنار گذاشتم و در بالکن در عرض 10 دقیقه دیالوگ ها را خواندم و حفظ کردم و کار گرفته شد. یعنی اینقدر این شرایط تکرار شده که انگار متن را کپی و روی حافظه پیست می کنی.

ضابطیان نیز در ادامه خاطره ای از کارگردانی برنامه ای با مجری جوان را این چنین بازگو کرد: ما باید بخشی از برنامه را روی پل عابر پیاده در خیابان آزادی ضبط می کردیم. مجری باید از روی پل عبور می کرد، از پله ها پایین می آمد و در این فاصله باید ماجرایی درباره تغییر اسم خیابان ها را تعریف می کرد. 45 بار در سرمای زمستان این صحنه را گرفتیم آخر به تاریکی خوردیم و کار به فردا صبح موکول شد.

کاظمی هم درباره ماجرای سریال مرضیه برومند توضیح داد: آنجا با چوب دنبالم افتادند! در خیابان دروس تهران مشغول بدو بدو بودم و خانم برومند با یک تکه چوب در دستشان وسط خیابان داد و بیداد کردند و آخرش هم برای اینکه مرا بگیرند گفتند من دزدم! مغازه دارها آمدند مرا گرفتند و دلتان نخواهد یک کتک جانانه از خانم برومند در اوایل کار نوش جان کردم. این ماجرا برای 18 سال پیش بود که 15 سال داشتم و یک دفعه سر کار حرفه ای رفتم که نمی دانستم با چند دوربین ضبط می شود. البته در ادامه، کار خیلی خوب پیش رفت و بعد از آن هم من اولین انتخاب خانم برومند برای یکی از نقش های اصلی سریال «همه بچه های من» بودم.

وی همچنین درباره نحوه معرفی اش به تیم برومند توضیح داد: من سالها پیش کار خبرنگاری می کردم و شما یادتان نیست اما اولین دیدارمان در مجله «چلچراغ» بود و همچنین در سایت سینمای ما که بعدها به "کافه سینما" تبدیل شد کار می کردم و رفته بودم سر صحنه گزارش بگیرم. سپهر آزادی قرار بود آنجا نقشی بازی کند که آن روز متاسفانه پای او شکسته بود و نیامد، خانم برومند هم مرا دید که سن ام به این نقش می خورد. سکانس اول را هم با یک برداشت گرفتیم. ولی سکانس بعدی 12 ساعتی طول کشید.

بازیگر «لیسانسه ها» درباره خاطرات این سریال اظهار کرد: در طول این کار خیلی به ما خوش گذشت و تقریبا اولین کاری بود که اینقدر طولانی شد. من «وضعیت سفید» را هم در کارنامه ام دارم که ضبط آن 2 سال طول کشید اما سریال صحت 5 سال طول کشیده است. همچنین همه با هم قرار گذاشته ایم 10، 12 سال دیگر دوباره دور هم جمع شویم اما اینکه تیم سریال کنار هم تبدیل به یک خانواده شده ایم برایم عجیب است و هنوز هم که هنوز است همه از حال همدیگر با خبر هستیم. گروه داریم و همه فعال هستند.

کاظمی در پاسخ به اینکه سروش صحت سر صحنه بداخلاقی هم می کند؟، ادامه داد: ما یک سال هم در سریال «شمعدونی» با هم بودیم و در طول این مدت هیچ گونه عصبانیتی از او ندیدم اما یک بار دچار ناراحتی قلبی شدند و به بیمارستان که رفتیم گفتند دلیل اش این است که همه فشارها را توی خودش می ریزد. دکتر به او توصیه کرد قدری برون ریزی داشته باشید. سر «لیسانسه ها» یک جاهایی که پیش می آید آقای صحت در نهایت عصبانیت می گفتند "ای بابا!" می گفتم دیگر اینقدر هم نمی خواهد برون ریزی داشته باشید!

وی درباره کارهای تازه اش گفت: در حال حاضر اتفاق عجیبی افتاده و با شیوع کرونا برخلاف کارهای دیگر که تعطیل شده من پیشنهاد کارهای زیادی داشته ام. یک خورده زود است بگویم بی حوصله شده ام اما دنبال هر کاری را انجام دادن هم نیستم. خیلی با حوصله و سر فرصت دوست دارم کاری را انجام بدهم که نتیجه خوبی داشته باشد. شاید باورتان نشود فقط سروش به من پیشنهاد کمدی می دهد، من هیچ پیشنهاد کمدی نداشته ام و مرا برای نقش های جدی و دراماتیک در نظر می گیرند. حالا مشغول خواندن دو فیلمنامه سریالهای شبکه نمایش خانگی هستم که به امید خدا برای یکی از آنها وارد مذاکره شویم.

وی ادامه داد: دوست داشتم در رادیو کار کنم. اسم رادیو جذاب است و فکر می کنم ناخودآگاه جزو علایق همه کسانی است که در حوزه اجرا و بازیگری کار می کنند. علاقه به این رشته باید از رادیو شکل گرفته باشد، چون از کودکی رادیو گوش کرده ایم. خود من برنامه «صبح جمعه با شما» را دوست داشتم. زمان مدرسه هم آیتم های این برنامه را در می آوردیم و تئاتر اجرا می کردیم.

«پنجشنبه جمعه» با اجرای منصور ضابطیان و به تهیه کنندگی زهرا قائدی هر هفته پنجشنبه و جمعه ساعت 22 همزمان با پخش صوتی از رادیو ایران به صورت تصویری نیز از سایت این شبکه رادیویی پخش می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها