موج
کدخبر : ۳۴۲۴۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342459

زمان پخش برنامه های ویژه ماه محرم شبکه دو سیما که شامل ویژه‌برنامه «تکیه‌خانه» و پخش مستقیم همایش شیرخوارگان حسینی در تهران و مشهد است، اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، شبکه دو سیما امسال همایش شیرخوارگان حسینی را بدون حضور مادران و نوزادان از طریق امواج تلویزیونی از تهران و مشهد  پوشش خواهد داد.

با توجه به برپایی همه ساله همایش شیرخوارگان حسینی  در جمعه اول ماه محرم، 31 شهریورماه مصادف با اولین روز از ماه محرم مراسم شیرخوارگان حسینی در نقاط مختلف کشور برپا می‌شود که شبکه دو سیما پوشش تصویری این مراسم از مشهد مقدس و تهران را بر عهده خواهد داشت.

همچنین در قاب دوربین دیگری گزارشی از احوالات مادران شیفته امام حسین (ع) و نوزادان‌شان در ارتباطی تلویزیونی نقش خواهد بست. 

این برنامه کاری از گروه معارف شبکه دو است که جمعه 31 شهریور از ساعت 10 تا 11 صبح به صورت زنده روانه آنتن خواهد شد.

شبکه دو «تکیه‌خانه» می شود

همچنین، شبکه دو سیما همزمان با ایام سوگواری اباعبداالله حسین (ع) و آغاز ماه محرم ویژه‌برنامه «تکیه‌خانه» را در قالب (MC) و به صورت ترکیبی روانه آنتن می‌کند.

این ویژه‌برنامه در دهه اول محرم میزبان برنامه‌های شبکه و به صورت میان‌برنامه (MC) در بخش‌های مختلف جدول پخش شبکه دو قرار گرفته است. با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع ویروس کرونا که سوگواری‌‌های محرم بیشتر از طریق رسانه پیگیری می‌شوند، «تکیه‌خانه» تلاش می‌کند در بخش‌های مختلف مخاطبین رسانه ملی را همراهی کند.

این برنامه با اجرای رحمان نظام اسلامی و دیگر مجریان شبکه دو  از روز اول محرم تا شب سوم امام حسین (ع) ادامه دارد و به مناسبت‌ها و شخصیت‌های هر روز ایام محرم نگاهی ویژه دارد. همچنین بحث‌‌ها و لایه‌های گوناگون عزاداری سیدالشهدا(ع)، تمدن نوین اسلامی در جامعه امروز که ریشه در بیانیه گام دوم انقلاب دارد، اجرای پروتکل‌های بهداشتی در ایام محرم و عزاداری‌ها و ... را مورد توجه قرار داده است.

در «تکیه‌خانه» پیرامون زنده نگاه داشتن آیین عزای حسینی (ع) و استطاعات هر شخص نسبت به عزاداری امام حسین (ع)، حتی به اندازه نصب یک بیرق یا پرچم عزا در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفتگو خواهد شد.

افزون بر این همراهی با پویش مجازی و مردمی «من_حسینیم» نیز امکان ارتباطی همدلانه با عاشقان اباعبدا... برقرار خواهد کرد که در برنامه «تکیه‌خانه» جایگاهی ویژه دارد. 

گفتنی است، برنامه‌سازی (MC) مبتنی بر اطلاع‌رسانی لحظه‌ای بوده و شکلی از پخش برنامه ها را شامل می‌شود که در آن تعدادی از برنامه های زنده و تولیدی به صورت توامان با حضور مجری معرفی و ارائه می شوند. 

«تکیه‌خانه» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو به تهیه‌کنندگی مرتضی یعقوبی که از 8 صبح آغاز و در فواصل برنامه ها، 9:40، 12:45، 15:45و 21:00 با بهره‌گیری از حضور مجریان و کارشناسان مختلف تقدیم مخاطبان می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها