موج
کدخبر : ۳۳۸۴۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338422

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از عزم مسئولان برای برگزاری عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، در نشست خبری ستاد ملی پیگیری‌های ویژه محرم گفت: عزاداری اباعبدالله (ع) جزئی از زندگی ماست؛ مطالبه مردم این است که از برگزاری عزاداری محرم و صفر بی بهره نمانیم. این مطالبه بجا و درست است. ما در این باره مذاکراتی با تیم وزارت بهداشت و مسئولان امر داشته‌ایم؛ مقرر شد امسال با رعایت همه ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی یک محرمِ موثر چه از جهت کمک به محرومان و چه از جهت برگزاری مراسم پرشور حسینی برگزار کنیم.

جلالی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، هم در این نشست خبری اظهار کرد: مسئله مهم در برگزاری عزاداری محرم امسال، مدیریت است. باید با تدبیر، توجه و دقت بتوانیم فضای عزاداری محرم را با حفظ و رعایت تدابیر بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، ایمن کنیم. نباید از برگزاری این آیین کوتاه بیاییم. آنچه مهم است این است که با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و خط قرمز‌های کرونا، لحظه‌ای از مراسم‌ مذهبی محرم و صفر را از دست ندهیم. مراسم امسال محرم در عین حفظ سلامت مردم که خط قرمز ماست، باید پرشور برگزار شود.

وی گفت: پیش‌نویس سند سیاستی برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان در دست تنظیم و آماده سازی است. هر دستگاهی مجموعه اقداماتی که پیش بینی کرده و می خواهد امسال در محرم برگزار کند، باید به سمع و نظر رهبر انقلاب برساند. بخشی از این پیش نویس به دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی مربوط می‌شود.

وی افزود: تقسیم کار ملی هم مهم است؛ لذا ستاد ملی پیگیری های محرم تعیین ‌می‌کند چه نقش‌هایی را به چه بخش‌هایی واگذار کند. یک نکته مهم استفاده از ظرفیت‌های صداوسیما برای برقراری ارتباط زنده با اماکن متبرکه است. جزئیات وظایف هر بخش برای برگزاری آیین پرشور عزاداری سیدالشهدا (ع) متعاقباً اعلام می شود.

در این جلسه غلامی نماینده وزارت بهداشت و درمان هم گفت: باید سبک زندگی خودمان را با این ویروس تطبیق دهیم. دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی لازم به اجرا در ایام محرم، در حال آماده سازی است تا مراسم با شکوهی را در ایام محرم و اربعین برگزار کنیم. با توجه به شرایطی که وجود دارد، در مناطق سفید امکان برگزاری مراسم در فضا‌های مسقف هست، اما در مناطق زرد و قرمز باید تکایا را در فضا‌های باز برگزار کرد.

گفتنی است؛ در این نشست نمایندگان نهاد و ارگان‌های مختلف، برای برگزاری مراسم‌های مذهبی با شرط اجرای پروتکل‌های بهداشتی اعلام آمادگی کردند. نقش صداوسیما در پوشش مراسم‌های مذهبی بالاخص محرم، یکی دیگر از مباحثی بود که در این نشست مورد توجه و تأکید مسئولان قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها