موج
کدخبر : ۳۳۶۹۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336919

تهیه کننده فیلم سینمایی پیشی میشی با گسترش دوباره کرونا و تعطیلی دوباره سینماها از اکران در سینما انصراف داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدجمال سیدحاتمی دومین فیلم بلند سینمایی خود با نام «نه سالگی» را به تهیه‌کنندگی بهروز مفید و با حمایت بنیاد سینمایی فارابی جلوی دوربین خواهد برد.

مفید با اعلام این خبر به روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی گفت: پیش‌تولید فیلم از ماه گذشته آغاز شد و در آستانه کلید زدن فیلم هستیم. این روزها تمریناتی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با حضور گروهی از کودکان آغاز کرده‌ایم و طبق برنامه‌ریزی جلو می‌رویم.

تهیه‌کننده فیلم‌های «دزد و پری ۱ و ۲» گفت: فیلمنامه فیلم سینمایی نه سالگی فیلمنامه خوب و متفاوتی در سینمای کودک و نوجوان (برای مخاطب کودکان شش تا نه ساله) است که توسط «امیرمحمد عبدی» نوشته شده و بخش عمده‌ای از کار مبتنی بر جلوه‌های ویژه بصری است.

مفید گفت: اسامی بازیگران و عوامل به زودی اعلام خواهد شد، ضمن آن که بیش از چهل کودک کار در این فیلم حضور دارند که پنج، شش نفر از آنها نقش‌های اصلی‌تری را در فیلم ایفا می‌کنند.

پروانه ساخت «نه سالگی» سال گذشته از سوی شورای پروانه ساخت اداره ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی صادر شد و فیلمبرداری این فیلم هفته آینده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز خواهد شد.

* انصراف اولین فیلم کودک سال ۹۹ از اکران

در حالی که قرار بود اکران فیلم سینمایی پیشی میشی به کارگردانی حسین قناعت از ۲۵ تیرماه در سینماها آغاز شود، تهیه‌کننده این فیلم انصراف خود را از اکران اعلام کرد.

احمد احمدی درباره دلایل این انصراف گفت: درخواست ما برای اکران «پیشی میشی» به قبل از موج تازه کرونا باز می‌گردد. ما بر اساس آنچه اعلام شده بود تصور می‌کردیم زیرساخت‌های لازم برای اکران آماده است، کرونا هم فروکش کرده بود و قرار بود همه سینماها باز شوند اما حالا با گسترش دوباره کرونا و تعطیلی دوباره سینماها به خصوص در شهرستان‌ها چاره‌ای جز انصراف از اکران نداریم.

تهیه کننده فیلم‌های «ردکارپت» و «لازانیا» در پایان توضیح داد: «پیشی میشی» یک فیلم مستقل است که بدون هر گونه کمک و وام دولتی ساخته شده و به عنوان بخش خصوصی اکران فیلم در این شرایط دشوار است و می‌تواند به نابودی فیلم مبدل شود. از طرف دیگر مخاطب این فیلم خانواده و کودکان هستند و با شرایطی که کرونا به وجود آورده حفظ سلامت مخاطبان سینما مهم‌تر است لذا تصمیم گرفتیم از اکران این فیلم انصراف بدهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها