موج
کدخبر : ۳۳۵۹۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335967

تصویربرداری مستند «به دانش بزرگ و به همت بلند» به دلیل قرنطینه شدن احمد سمیعی گیلانی نویسنده، مترجم و پدر ویرایش نوین ایران متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری موج، منوچهر مشیری از توقف تصویربرداری مستند «به دانش بزرگ و به همت بلند» که پرتره‌ای از زندگی احمد سمیعی گیلانی نویسنده، مترجم و پدر ویرایش نوین ایران است به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد.

بنابر گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تنها ۳۰ درصد از تصویربرداری مستند «به دانش بزرگ و به همت بلند» ساخته منوچهر مشیری باقی مانده بود که این پروژه به دلیل شیوع بیماری کرونا و قرنطینه شدن احمد سمیعی متوقف ماند.

منوچهر مشیری درباره روند تولید این مستند توضیح داد: مصاحبه با برخی اساتید از جمله اسماعیل سعادت، حسین معصومی همدانی، عبدالحسین آذرنگ، علی آل‌داوود، علی اشرف صادقی، علی صلح‌جو و ایران گرگین درباره شخصیت استاد سمیعی انجام شده و تنها برخی تصاویر که نیازمند ارتباط مستقیم با خودشان است، باقی مانده که به دلیل شرایط فعلی امکان تصویربرداری فراهم نیست.

وی افزود: استاد سمیعی بهمن‌ماه سال گذشته و پس از حضور در جشن تولدی که برای ۹۹ سالگی شان در کتابخانه ملی ایران برگزار شده بود، سفری به رشت داشتند و همزمان با شیوع بیماری کرونا به خواست دخترشان در رشت قرنطینه شدند تا از ابتلا به این بیماری مصون بمانند. امیدواریم شیوع بیماری کرونا هر چه سریع‌تر متوقف شود تا بتوانیم به تصویربرداری این پروژه در شهر رشت ادامه دهیم.

مشیری در پایان تاکید کرد که تاکنون فیلمی درباره زندگی احمد سمیعی گیلانی مترجم، نویسنده ایرانی و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی که پدر ویرایش نوین ایران شناخته می‌شود، ساخته نشده است.

عوامل تولید مستند «به دانش بزرگ و به همت بلند» عبارتند از کارگردان و تهیه‌کننده: منوچهر مشیری، پژوهشگر: الوند بهاری، تصویربردار: رضا تیموری، تدوین‌گر: میترا کاراگاه، صدابرداران: سیدمحمدجلال حسینی و احمد طائی، مجری طرح: شهناز ناطق، عکاس: سهیل صباحی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها