موج
کدخبر : ۳۳۴۸۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334886

جوایز گلدن گلوب که معمولا در ماه ژانویه اهدا می‌شود، بعد از تغییر تاریخ برگزاری اسکار به دلیل کرونا دو ماه دیر‌تر از تاریخ همیشگی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از هالیوود ریپورتر، بعد از آنکه آکادمی اسکار و چندین برنامه و جوایز مهم دیگر تصمیم به تعویق تاریخ برگزاری به علت شیوع ویروس کرونا گرفتند، جوایز گلدن گلوب نیز تاریخ برگزاری را تغییر داده و تاریخ جدید برگزاری این رویداد ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند) اعلام شده است.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود این خبر را روز دوشنبه اعلام کرده است. حدود یک هفته پیش، آکادمی علوم و هنر‌های سینما نیز اعلام کرده بود که نود و سومین دوره جوایز آکادمی دو ماه عقب افتاده و در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. ورایتی برای اولین بار در میانه ماه می گزارش داده بود که آکادمی به فکر تعویق این شب بزرگ سینمایی به خاطر ویروس کرونا است.

تاریخ جدید گلدن گلوب ، دقیقا زمانی است که پیش از این قرار بود اسکار ۲۰۲۱ در آن برگزار شود. تاریخ اولیه برگزاری اسکار در سال ۲۰۱۷ اعلام و تایید شده بود. تاریخ جدید گلدن گلوب به این معناست که برگزیدگان این رویداد می‌توانند در رای گیری نامزد‌های اسکار تاثیر بگذارند، چرا که روند رای گیری یک هفته بعد از گلدن گلوب آغاز خواهد شد.

گلدن گلوب معمولا در اولین یکشنبه سال جدید میلادی و به عنوان شروع فصل جوایز هالیوود برگزار می‌شد؛ دوره گذشته در پنجم ژانویه برگزار شده بود. پیش از این هم اعلام شده بود «تینا فی» و «ایمی پولر»، مجری‌های دوره جدید هستند.

یکی دیگر از جوایز مهم سال، جوایز بفتا بود که بعد از تغییر زمان جوایز آکادمی، تاریخ برگزاری آن به دو هفته قبل این شب مهم موکول شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها