موج
کدخبر : ۳۳۴۳۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334342

در گفتگو با خبرگزاری موج عنوان شد؛

نیکی نصیریان، که با سریال «بانوی عمارت» بازگشتی جدی به وادی بازیگری داشته است و چندی پیش با آن سریال مهمان شبکه آی فیلم و مخاطبانش بود، این شب ها با سریال بزنگاه در واقع اولین فعالیتش در عرصه بازیگری در این شبکه حضور دارد؛ وی در مورد تصمیم آینده کاری خویش با ما به گفتگو نشست.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج،  نیکی نصیریان در ۵ سالگی و با نقش «درسا» در سریال بزنگاه  پا به عرصه بازیگری گذاشت و تا به امروز که ۱۷ سال سن دارد، در سریال های دیگری همچون مسافر، جلال الدین، کلاه پهلوی و بانوی عمارت به ایفای نقش پرداخته است. این بازیگر نوجوان بازی در فیلم های به دنیا آمدن، دونده زمین، طهران تهران، به دنبال خوشبختی و باغ قرمز را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

نیکی نصیریان، که با سریال «بانوی عمارت» بازگشتی جدی به وادی بازیگری داشته است و چندی پیش با آن سریال مهمان شبکه آی فیلم و مخاطبانش بود، این شب ها با سریال بزنگاه در واقع اولین فعالیتش در عرصه بازیگری در این شبکه حضور دارد.

وی از بازی در سریال «بزنگاه» به عنوان یک خاطره شیرین و ماندگار یاد می کند که با استقبال فوق العاده مردم مواجه بوده و سیل پیشنهادات جدید کاری را برای او به عنوان یک بازیگر کودک به ارمغان آورده است. به همین مناسبت گفتگویی داشته ایم که در ادامه می خوانید.

شما در آن زمان یک کودک بازیگر بودید. چطور در جلوی دوربین آنقدر راحت بودید؟

قبل از هر چیز به صمیمیت موجود در فضای کار باز می گشت. فضا رسمی و خشک نبود و من که آن زمان یک کودک بودم اذیت نمی شدم. موضوع سریال هم طنز بود و همین هم برایم جذاب به نظر می رسید.

من خیلی کم سن و سال بودم که در بزنگاه بازی کردم؛ حتی سواد نداشتم که بتوانم دیالوگ ها را بخوانم. بیشتر دیالوگ هایم بداهه بود. البته قبلش توضیح کوتاهی می دادند که قرار است در این سکانس چنین اتفاقی بیفتد و تو هم چنین رفتاری را داشته باشی و فلان دیالوگ را بگویی، اما معمولا بیشتر کار فی البداهه بود.

نیکی نصیریان

از قبل با آقای عطاران آشنایی داشتید؟

نه، با رضا عطاران آشنایی قبلی نداشتم و خیلی اتفاقی آشنا شدیم. رفتم برای بازیگری تست دادم و از میان کودکان زیادی که برای تست آمده بودند مرا انتخاب کردند.

خاطره جالبی از بازی در این سریال در ذهن تان مانده است؟

یک روز در سر صحنه و قبل از شروع فیلمبرداری داشتیم هندوانه می خوردیم. آقای عطاران آرام روی دستم زد که هندوانه خوردن را تمام کنم و برای تصویربرداری سکانس آماده شوم که من قهر کردم و گریه و زاری راه انداختم و آنقدر ناراحت بودم و شلوغش کردم که کلا کار فیلمبرداری را آن شب خواباندم و تعطیل کردم و همه رفتند خانه هایشان.

پس از پخش اولیه سریال در سال 87 با چه بازخوردها و واکنش هایی از سوی مردم مواجه بودید؟

واکنش ها خیلی خوب بود. بازیگر کودک در آن سن و سال هم زیاد نبود و از سوی دیگر، سریال هم بسیار با استقبال مردم مواجه شده بود. همه این عوامل باعث شده بود که بازخوردهای خیلی خوبی از سوی مخاطبان بگیرم. از آن سو، پیشنهادات مختلف هم به دستم می رسید.

بعد از بزنگاه تا سال 90 به نسبت پرکار بودید اما بعد از خیلی کم فعالیت شدید؟ چرا؟

به عمد فعالیت هایم را کم کردم. به هر حال در سن بلوغ بودم و نزدیک به دو سال کار نکردم. از طرف دیگر، مساله درس و تحصیل هم برایم مهم بود. برخی پیشنهادات هم با سلیقه ام جور نبود و دوست نداشتم بازی شان کنم.

و البته با سریال بانوی عمارت بازگشت قابل قبولی به عرصه بازیگری داشتید. نگاهتان به بازیگری جدی است؟ یعنی شغل آینده تان بازیگری خواهد بود؟

 نگاهم به بازیگری آنچنان جدی نیست که بخواهم آن را به عنوان شغل آینده خود برگزینم و ترجیح می دهم به رشته مورد علاقه ام، پزشکی بپردازم و همراه با آن فرصت های خوب بازیگری را هم از دست ندهم. 

پس اولویت اول تان بازیگری نیست؟

نه.در واقع رشته تحصیلی ام تجربی است و دوست دارم شغل آینده ام در حوزه پزشکی باشد اما در کنارش بازیگری را هم دنبال کنم.

اگر بزنگاه و بازی در این سریال نبود باز هم دوست داشتید بازیگر شوید و دنبالش می رفتید؟

نه، راستش من اصلا به بازیگری فکر نمی کردم. از سر اتفاق و قسمت وارد این حیطه شدم.

چطور همکاری تان با عطاران ادامه پیدا نکرد؟

شرایطش پیش نیامد.

خودتان مایل به همکاری دوباره هستید؟

بله، حتما.

این روزها مشغول چکاری هستید؟

این روزها که به خاطر کرونا بیشتر پروژه ها تعطیل شده است. البته پس از بانوی عمارت پیشنهاد مناسبی هم نداشتم. یکی دو پیشنهاد به دستم رسیده که باید ببینم چه پیش می آید.

​این شب ها سریال بزنگاه را از شبکه آی فیلم تماشا می کنید؟

بله، چند قسمت از سریال را دیده ام.

نیکی نصیریان

حستان از نمایش سریال بزنگاه بعد از پخش سریال بانوی عمارت چیست؟

تجربه جالب و خوبی است. شبکه آی فیلم هم کار خوبی می کند که برای چندمین بار و پس از پخش مجموعه «بانوی عمارت» که اواخر سال گذشته پخش شد، سریال «بزنگاه»  را هم نمایش می دهد.

به دوستانم می گفتم که چقدر خوب است که  انگار از سال۹۷  به سال ۸۷ می رویم؛ برای خودم که خیلی جالب است.

شایان ذکر است که سریال بزنگاه با فیلمنامه ای از سروش صحت و ایمان صفایی به کارگردانی و بازیگری رضا عطاران و با هنرنمایی افرادی همچون حمید لولایی، مرجانه گلچین، علی صادقی، سوسن پرور، احمد پورمخبر و ... برای اولین بار در سال ۱۳۸۷ از شبکه سه سیما به روی آنتن رفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها