موج
کدخبر : ۳۳۳۲۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333258

​نمایشگاه کارتون «نمی‌توانم نفس بکشم» با نمایش ۷۲ اثر از ۴۵ هنرمند از ۲۷ کشور جهان با حضور مدیران حوزه هنری و برخی از هنرمندان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، مراسم افتتاحیه نمایشگاه کارتون «نمی‌توانم نفس بکشم» امروز صبح چهارشنبه ۲۱ خردادماه در گالری عالی حوزه هنری برگزار شد. در این مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر این نمایشگاه، مازیار بیژنی کاریکاتوریست، مجتبی رحماندوست شاعر، محمدرضا سنگری نویسنده  و جمعی دیگر از مدیران حوزه هنری و هنرمندان کاریکاتوریست حضور داشتند.

افتتاح نمایشگاه نمی توانم نفس بکشم

به گفته سیدمسعود شجاعی طباطبایی که سابقه ای طولانی و پربار در برگزاری رویدادهایی مشابه دارد، این نمایشگاه با رایزنی های انجام گرفته و به صورتی جهادی با مشارکت هنرمندان متعددی از ایران و برخی دیگر از کشورهای جهان دایر شده است و حتی کتاب آثار حاضر در این نمایشگاه چاپ شده و از هفته آینده عرضه می شود.

دبیر نمایشگاه نمی توانم نفس بکشم در مورد نام عنوان این رویداد و دلیل برگزاری اش به خبرنگار موج گفت: در ابتدا بنا بر برگزاری یک نمایشگاه ملی در کشور و با عنوان «افول امریکا» داشتیم اما در حال حاضر شاهدیم که آمریکائیها مدام از حقوق بشر دم می زنند اما در عمل ناقض حقوق بشر هستند. حتی می بنیم که با یک نسبت معنا دار رنگین پوستان بخش عمده ای از مبتلایان به کرونا را در این کشور به خود اختصاص می دهند که نشان دهند ه ظلمی است که در حق آنها روا داشته شده و یا حرکات تلخی که از سوی پلیس آمریکا سر زده باعث شده که اعتراضات وسیعی در آن کشور شکل بگیرد و حتی برخی از کاریکاتوریست‌های عرب، این اعتراضات را «بهار آمریکایی» نامیده اند.

افتتاح نمایشگاه نمی توانم نفس بکشم

شجاعی طباطبایی ادامه داد: با این اتفاقات در آستانه فرارسیدن هفته حقوق بشر، در تمام جهان به بحث نژادپرستی توجه و اعتراض شده بنابراین ما هم تصمیم گرفتیم فراخوان این رویداد را به صورت بین‌المللی منتشر کنیم و از آنجائیکه  مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان درباره جورج فلوید، درباره پرداختن به موضوع «نمی‌توانم نفس بکشم» تاکید کردند ما نیز عنوان این رویداد را به این موضوع تغییر دادیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    حمایت از پورن استار با میلیاردها تومن هزینه وقتی که مردها و زنان عزیز کشورمان از فرط نداری خودکشی میکنند افتخار وزارت ارشاده؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها