موج
کدخبر : ۳۳۲۳۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332350

مرجان اشرفی زاده در گفتگو با خبرگزاری موج:

کارگردان فیلم سینمایی آبجی گفت: اصولا این روزها فیلم های فرهنگی-اجتماعی و فیلم هایی که زمان زیادی از تولید آنها گذشته است، فضای کمتری برای اکران دارند و با مشکل روبرو هستند و از طرف دیگر تولیدات جدیدتر در اولویت اکران قرار دارند.

مرجان اشرفی زاده کارگردان، فیلمنامه نویس و مدرس سینمای ایران که  فیلم سینمایی «آبجی» از رزومه های اوست در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در مورد احتمال اکران اینترنتی این فیلم گفت: به هر حال زمان زیادی از تولید این فیلم گذشته است و با توجه به اینکه حتی با بازگشایی سالن های سینما اصولا این روزها فیلم های فرهنگی-اجتماعی و فیلم هایی که زمان زیادی از تولید آنها گذشته است، فضای کمتری برای اکران دارند و با مشکل روبرو هستند و از طرف دیگر تولیدات جدیدتر در اولویت اکران قرار دارند، شاید اکران آنلاین تنها گزینه ما برای اکران فیلم سینمایی آبجی باشد.

وی تصریح کرد: البته همین امر هم نیاز به بررسی دارد تا تهیه کننده نسبت به انواع روش های عقد قرار داد با پخش کننده های آنلاین، شیوه های تبلیغ و اطمینان از امکان بازگشت سرمایه مطمئن شود. طبیعتا دوست داریم که فیلم دیده شود و اصطلاحا فیلم نسوزد.

این هنرمند سینماگر در مورد احتمال توزیع این فیلم در عرصه نمایش خانگی گفت: این هم یکی از گزینه های در دست بررسی است و فکر می کنم بعد از اکران آنلاین توزیع در شبکه نمایش خانگی هم خواهد داشت. امیدوارم که به نتایج خوبی برسیم و دست کم در این فضا فیلم را اکران کنیم.

حفظ راکورد سریال می جان خیلی سخت است

وی در مورد ادامه تولید سریال «می جان» گفت: فیلمبرداری این سریال تقریبا به نیمه رسیده اما از نیمه اسفند متوقف شده و اکنون در مرحله پیش تولید مجدد آن هستیم که ان شاءالله هر چه زودتر و طی هفته های آینده تولیدش را کلید زده و به پایان برسانیم تا با بسته شدن پرونده این کار بتوانیم به سراغ پروژه های بعدی برسیم.

این کارگردان سینما و تلویزیون اظهار داشت: شرایطی که به واسطه شیوع بیماری کرونا پیش آمد، در ذهن هیچ کسی در کره زمین نبود، مگر دانشمندان یا کسانی که شناخت کافی از اپیدمی ها دارند و می توانستند چنین شرایطی را پیش بینی کنند؛ ولی از نگاه کلی، ما چنین چیزی وجود نداشت و جزو برنامه ها و یا آنچه که خللی در برنامه های ما ایجاد کند نبود. به هر حال در همه دنیا این اتفاق رخ داده و باید با آن کنار بیاییم. فکر می کنم که همه امیدواریم که بالاخره می گذرد و با همین امید هم هست که فعالیت ها از سر گرفته شده است.

کارگردان سریال می جان ادامه داد: پروژه ما که یک سریال تلویزیونی است و مسیر خود را می پیماید، اما در سینما هم با اینکه همچنان شرایط اکران نامشخص است، ولی تولیدات از سر گرفته شده اند و این نشان می دهد که همه به نوعی امیدوارند. البته رعایت پروتکل های بهداشتی در حین تولید خیلی امکان پذیر نیست! اما خوشبختانه ما در پروژه می جان با اقدام به موقع آقای سعید پروینی ، تهیه کننده و سرگروه ها، با مشکلی در این زمینه روبرو نشدیم و تصمیم گرفتند که ادامه فیلمبرداری به زمانی موکول شود که شرایط تاحدی مطمئن تر باشد.

وی منظور از پیش تولید مجدد را این گونه تشریح کرد: به هر حال بعد از بیش از سه ماه فاصله ای که افتاده، با یک شروع مجدد روبرو هستیم و باید مجددا گروه چیده شود. هم بخشی از بازیگرانی که هنوز جلوی دوربین نرفته اند باید انتخاب شوند و هم لوکیشن های جدیدی باید دیده شوند. در عین حال با توجه به اینکه فصل تغییر کرده، برای حفظ راکوردها و فضا نیازمند روایت یا برنامه ریزی جدیدی هستیم.

اشرفی زاده با تاکید بر اینکه شرایط حفظ تداوم حسی و تصویری (راکورد) سخت است گفت: ما پیش از این در پاییز و زمستان کار کرده ایم اما الان می خواهیم در تابستان کار را ادامه دهیم در حالیکه گرچه از ابتدا بخشی از کار در فصل های مختلف بوده اما در حال حاضر نه تنها امکان تغییرات اساسی وجود دارد بلکه بخش هایی هم از قبل باقی مانده که باید بتوانبم فضایش را نزدیک کنیم که احتمالا با کمک جلوه های ویژه کامپیوتری و اصلاح رنگ و صرف هزینه امکان پذیر باشد.

وی در مورد پخش سریال گفت: من خیلی دغدغه آن بخش راندارم چرا که در این لحظه در آن خیلی دخیل نیستم اما امیدوارم که پیش از آنکه کلید بزنیم وضعیت ما روشن شود تا من به عنوان کارگردان کارهای لازم احتمالی را انجام دهم. جدای از آن فقط می ماند همراهی با بخش تبلیغات که حتی اگر درگیر کار هم باشم آن بخش را انجام خواهم داد.

آغاز پیش تولید الف دزفول بعد از تولید می جان

مرجان اشرفی زاده در مورد وضعیت سریال الف فاخر «الف دزفول» که نویسندگی و کارگردانی اش را به عهده دارد گفت: آن پروژه هم در مراحل پایانی نگارش فیلمنامه قرار دارد و دوستان منتظر هستند تا کار تولید سریال می جان به پایان برسد تا مراحل پیش تولید الف دزفول را آغاز کنیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها