موج
کدخبر : ۳۲۸۴۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328479

محمود خسرومنش در گفتگو با خبرگزاری موج:

بازیگر نقش قاسم همدم در فصل سوم مجموعه تلویزیونی بچه مهندس، در مورد پیشینه فعالیت هنریش و جزییات همکاری اش با این سریال سخن گفت.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج، محمود خسرومنش بازیگر نقش «قاسم همدم» یکی از کاراکترهای غافلگیرکننده در سریال بچه مهندس ۳ بود که آغاز حضورش در این فصل سوم از همان قسمت اول و با یک درگیری شروع شد و توجه ها را به سمت خود جلب کرد. به رغم اینکه بازیگران نقش های جواد جوادی و مسعود تابش از قسمت سوم این فصل تغییر کردند اما حضور خسرومنش با اندکی تغییر گریم در همان نقش قاسم ادامه پیدا کرده است.

بازیگر تئاتری که تربیت بدنی خوانده است

این بازیگر در مورد پیشینه فعالیت هنری اش به خبرگزاری موج گفت: من اهل بیرجند هستم و از دوران دبیرستان به بازیگری علاقمند بودم و چند تجربه دانش آموزی داشتم. بعد از آن با توجه به اینکه در رشته های فوتبال و والیبال فعالیت می کردم ادامه تحصیلم را در رشته تربیت بدنی پیگیری کردم اما کماکان به تئاتر هم می پرداختم.

محمود خسرو منش در نقش قاسم همدم

وی افزود: از سال 1388 تا کنون در ده تئاتر حضور داشته ام. گرچه استقبال مردم از فعالیت های هنری در شهر ما همانند بسیاری از شهرستان های دیگر زیاد نیست اما جوانان علاقمند و پرتلاشی داریم که در دو سالن کوچک شهر (با نام گلبانگ که تازه تاسیس است و سالن اداره ارشاد) به فعالیت خود ادامه می دهند. در واقع اینجا بازیگران عضو گروه های تئاتری هستند و من هم توسط آقایان حسین عباس زاده و مهدی حسینی کارگردانان در دو گروه «محراب» و «محمدصدرا» عضو شده ام. اتفاقا گروه محراب توانسته در رقابت های تئاتری حائز رتبه شود البته من در آن نمایش خاص حضور نداشتم.

 فراخوان جذب بازیگر سریال را در اینستاگرام دیدم

خسرومنش در مورد نحوه پیوستنش به سریال بچه مهندس 3 و مدت زمان همکاری اش گفت: من از طریق صفحه رسمی این سریال متوجه شدم که فراخوانی برای جذب بازیگری که لهجه داشته باشد منتشر کرده اند و محدویتی هم برای اینکه اهل کدام خطه از کشور باشیم وجود نداشت. پس من ویدئویی از خودم ارسال کردم. بعد از آن از طرف تیم سازنده متنی برایم ارسال شد که همان متن دعوای من در قسمت اول بود و از من خواستند که آن را اجرا کرده و فیلمش را برایشان بفرستم.

بازیگر نقش قاسم ادامه داد: بعد از آن بود که من برای این نقش پذیرفته شدم و با توجه به اینکه از نقش های اصلی سریال هم هستم به مدت 9 ماه در پروژه حضور داشتم.  البته طبیعی است که در همه این نه ماه من مقابل دوربین نبودم و هر چند روز یکبار مرخصی داشتم اما به دلیل بعد مسافت، در تهران می ماندم.

وی ادامه داد: به همین دلیل من فرصت این را داشتم که در روزهای خالی خودم هم سر صحنه حضور داشته باشم و بر تجربیات و آموخته های خودم بیفزایم.

با تغییر بازیگران مقابلم مشکلی نداشتم

خسرومنش در مورد تغییر بازیگران نقش «مسعود» و «جواد» که نقش های مقابل او هستند پس از دو قسمت گفت: در مورد دلیل این تغییر من اطلاعی ندارم و در صلاحیت من هم نیست که سخنی بگویم چرا که این از اختیارات کارگردان و تهیه کننده است. اما نکته ای که می توانم بگویم این است که این تغییر برای من تفاوت چندانی ایجاد نکرد و تاثیر منفی بر حس یا بازیم نداشت.

وی تاکید کرد: من نه تنها در این پروژه سختی خاصی نداشتم بلکه هم روزبه حصاری و هم سعید کریمی با توجه به تجربه بیشتری که نسبت به من داشتند راهنمایی های خوبی به من داشتند و هر جا که احساس می کردم نظرشان بهتر است به آن عمل می کردم. در واقع می توانم بگویم که بازیگران مقابل من از آن دست همکارانی بودند که دست مرا گرفتند و به من کمک کردند؛ گرچه بیش از همه، این علی غفاری، کارگردان اثر بود که مرا راهنمایی می کرد.

خسرومنش در مورد اینکه آیا مشاوران خاصی برای بازی در این سریال و در نقش یک دانشجوی رشته مهندسی هوافضا داشته اند گفت: برای نقش که نه، اما برای آشنایی با اصطلاحات و فضای کاری این رشته از اساتید و دانشجویان دانشکده بهره می بردیم.

محمود خسرو منش در نقش قاسم همدم

آمادگی جسمانیم در سریال به کار گرفته شد

این هنرمند که در رشته های ورزشی هم تجربه دارد در پاسخ به این سوال که آیا از آمادگی جسمانی خود برای بازی در این سریال بهر برده است گفت: من توضیح خیلی خاصی در مورد داستان و نقش نمی توانم بدهم تا قصه لو نرود اما می توانم بگویم که در صحنه هایی، مجبور به دویدن بودم و حتی در همان قسمت های اول که دعوای من با سایر دانشجویان به تصویر کشیده شد و یا صحنه هایی که در پارک چیتگر تصویر برداری شده بود، کارهای سختی کردم وحتی مجبور به بالارفتن از درخت هم شدم که همه نیازمند آمادگی جسمانی بوده است.

بازیگر نقش قاسم در سریال بچه مهندس ۳ تصریح کرد: البته من حرکت اکشنی بازی نکرده ام و اگر هم چنین صحنه هایی در کار بوده توسط بدلکاران انجام شده است.

بیشتر مردم بیرجند مرا تحسین کردند

خسرومنش در مورد برخورد مردم بیرجند با او پس از نقشی که بازی کرده است گفت: تا جایی که من برخورد داشته ام اکثر مردم از این اتفاق خوشحال بودند و با من هم رفتار بسیار دوستانه ای داشتند. از این که گفته می شود عده ای به این نقش انتقاد کرده اند، اطلاع چندانی ندارم و خیلی نمی دانم که این مطالب از سوی چه کسانی عنوان شده است. اما به طور قطع می توانم بگویم که نسبت موافقان و مخالفان احتمالی 70 به 30 درصد است و طبیعتا در هیچ کاری ما نمی توانیم رضایت صددرصدی را به دست آوریم.

لطفا به هنرمندان شهرستانی هم توجه کنید

این بازیگر تئاتر و تلویزیون در پایان گفت: تا کنون پیشنهاد جدیدی دریافت نکرده ام؛ که شاید تعطیلی فعالیت های هنری و بویژه تولید در سینما و تلویزیون از دلایلش باشد. اما امیدوارم که کارگردانان محترم برای انتخاب بازیگر به شهرهایی همچون بیرجند هم بیایند و از میان فعالان هنری شهرستان ها هم دست به انتخاب بزنند. به هر حال در اینجا به دفتر انجمن سینمای جوانان ایران، یا دفتر انجمن نمایش و یا کانون هنرمندان را داریم که جوانان هنرمند در آنها مشغول فعالیت هستند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    وقتی صداوسیما در دهستان (تهران) است خودبخود هرچه بازیگر است از این دهستان انتخاب می‌شود و نوبت به شهرستان‌ها نمیرسد. هرچند در همین دهستان، اهالی همه‌ی دهات کشور که عمدتا در همین قرن اخیر گوسفندان و مزارع را رها کرده و پایتخت‌نشین شده‌اند، حضور دارند و به نوعی نماینده عشایر و ولایات مختلف کشور محسوب می‌شوند.

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها