موج
کدخبر : ۳۲۶۲۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326277

اجرای خانگی ارکستر ملی ایران در رسانه‌های خارجی انعکاس یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی ، اجرای خانگی ارکستر ملی ایران از قطعه «سبکبال» اثر زنده یاد حسین دهلوی ، مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گفت. دو شبکه تلویزیون فرانسه از جمله فرانس دو که یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های تلویزیونی این کشور ‌است، در گزارشی به این اجرا پرداخت.

همچنین شبکه المیادین لبنان در یک گفت و گوی ویژه با پخش اجراهای خانگی دو ارکستر ملی ایران و ارکستر ملی لبنان به این رویداد پرداخت.

در این گفت و گو که اندریه الحاج، رهبر ارکستر ملی لبنان و  امید صدیق، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی حضور داشتند، اندریه الحاج، با تمجید از اجرای ارکستر ملی ایران به کیفیت بالای این قطعه اشاره کرد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی هم با اشاره به ماموریت های این بنیاد در توسعه فعالیت‌های هنری، اهداف تولید و انتشار اجرای خانگی ارکستر ملی را تشریح کرد. 

صدیق با اشاره به وضعیت ویژه ناشی از همه‌گیری کرونا گفت: این موضوع امکانی برای یک همبستگی جهانی به وجود آورده و موسیقی به عنوان زبانی مشترک با این هدف می‌تواند ایفای نقش کند.

در این رویداد پیشنهاد اجرای مشترک دو ارکستر مطرح شد. 

در روزهایی که امکان حضور علاقه مندان به موسیقی در تالارها برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا فراهم نیست، قطعه سبکبال، با اجرای خانگی نوازندگان ارکستر ملی ایران و با قدردانی از حافظان سلامت کشور، به همت بنیاد رودکی تقدیم هنردوستان شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها