موج
کدخبر : ۳۲۵۹۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325935

داریوش ارجمند همدلی مردم در مبارزه با کرونا را به آنچه در زمان جنگ و مبارزه با منافقین صورت پذیرفت تشبیه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه رادیویی ایران ، داریوش ارجمند بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون در گفتگوی زنده رادیویی در برنامه «بهار همدلی» که با تهیه کنندگی حسین معصومی و اجرای فاطمه آل عباس روی آنتن شبکه رادیویی ایران رفت، گفت: اگر قرار باشد به همدلی مردم ایران نمره بدهم، نمره قبولی عالی می‌گیرند اما نمی‌شود صد در صد دید، همه اینطور نیستند. اگر شما سری به فضای مجازی بزنید، می‌بینید که چه آدم‌های بیراهی هم هستند اما من امیدم به مردم ایران است و اکثریت قاطعی که پشت مردم ایران ایستاده اند. همیشه بودند و خواهند بود.

وی افزود: آن اقلیت کوچکی که بازی در می‌آورند را باید دور ریخت. همدلی در فرهنگ ما شاخصه بزرگی دارد. در شعر و ادبیات ما گفته شده که همدلی از همزبانی بهتر است. همزبان یعنی من همزبان شما هستم اما همدلی یعنی عمل کردن.

ارجمند تاکید می‌کند: من فکر می‌کنم مردم ایران همه با هم همدل بودند از خیلی روزگار قدیم از سال‌های ۵۵ یا ۵۶ تا بیایید به ۸ سال دفاع مقدس و الان با این پروانه‌های سپید بال نجات دهنده، منجی ما در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و در جاهایی که شهرداری و آتش نشانی و نیروی انتظامی دست به دست هم داده اند، همه پشت هم هستند که بنا به گفته مقام معظم رهبری این ویروس منحوس را از کشورمان بیرون بیندازیم.

این هنرمند عنوان کرد: حرف فایده ندارد به همین دلیل همدلی خوش‌تر از همزبانی است. همانطور که در ایام جنگ با همدلی، صدام و منافقین را شکست دادیم. به همین دلیل من معقدم که مردم ایران نمره خوبی می‌گیرند. به چشم می بینم که راننده تاکسی با درآمد حداقل خود مواد ضدعفونی می خرد و ماشین خود را ضد عفونی می‌کند.

وی ادامه داد: صحنه‌ای از سریال امام علی (ع) یادم است که وقتی مالک اشتر می‌خواست به مصر برود، قرار بود ترورش کنند. عمر و عاص نزد معاویه است و معاویه می‌گوید این کار شدنی نیست. عمر و عاص گوش خود را به زمین می‌چسباند و می‌گوید صدای یک قلب را می شنوم. یک قلب برای من کافی است و همان قلب را گیر می‌آورد و مالک را مسموم می‌کنند و می کشند.

ارجمند بیان کرد: می‌خواهم بگویم فقط یک عدد از این ویروس هم کافی است. بنابراین باید ریشه اش را بکنیم. این دشمن ماست. من می‌توانم همدستش شوم، بقیه که توجه نمی‌کنند هم می‌توانند. باید این بی توجهی را از خود دور کنیم. من فکر می‌کنم مردم ایران بسیار فهمیده هستند. مردمی که اجاره شأن را بخشیدند، همدلی نیست؟ دولتی که بودجه می‌دهد برای کسانی که کار روزمزدی دارند و الان ندارند، همدلی نیست؟

بازیگر نقش مالک اشتر در پایان گفت: ویروس می‌رود و روسیاهی به زغال می‌ماند و اگرهمدلی نکنیم، حسرت به دل می‌مانیم که ای کاش رفتگر محله مان و یا همسایه مان را که نداشت را می‌دیدیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها