موج
کدخبر : ۳۲۵۲۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325255

به دلیل شیوع بیماری کرونا؛

پانزدهمین جشنواره بین المللی رادیو به دلیل شیوع کرونا در تابستان 99 برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین جشنواره رادیو، مجتبی ایزدی دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی رادیو گفت: پانزدهمین جشنواره بین المللی رادیو که مهر ماه سال گذشته با انتشار فراخوان در چهار بخش، بین الملل، ویژه، مردمی و بین الملل و با هدف دستیابی به ایده های خلاقانه و مبتکرانه و معرفی و ارتقای توانمندی های شبکه های رادیو کار خود را آغاز کرد با استقبال بسیار خوب برنامه سازان از جمله در بخش مردمی و بین الملل مواجه شد.

ایزدی ادامه داد: در این جشنواره تعداد ۲۸۵ اثر در بخش داخلی و تعداد ۳۴۵ اثر در بخش ویژه دریافت و مرحله انتخاب آثار و داوری آنها به انجام رسیده است و در پخش مردمی، تعداد ۱۲۱۵ اثر در قالب گزارش، مستند، نمایش کوتاه، پادکست و آنونس و ... دریافت شد که نسبت به دوره گذشته شاهد رشد ۲ برابری بوده است.

دبیر پانزدهمین جشنواره رادیو تصریح کرد: همچنین در بخش بین الملل و پس از همکاری شایسته مرکز بین الملل سازمان صدا سیما و نیز اتحادیه رادیو تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه (ABU) و اتحادیه رادیو تلویزیون های کشورهای اسلامی و بهره مندی از فضای مجازی و با پایان یافتن مهلت ارسال آثار در اسفند ماه گذشته، تعداد ۷۴ اثر از ۱۵ کشور جهان در این بخش برای جشنواره ارسال شد که نسبت به دوره گذشته، رشد بیش از ۲ برابری داشته است.

ایزدی یادآور شد: اسپانیا، صربستان، هندوستان، کنیا، عراق، ایرلند، لهستان، کوبا، بنگلادش و مالزی از جمله کشورهایی هستند که برنامه سازان آنها در این دوره از جشنواره شرکت کردند.

دبیر پانزدهمین جشنواره رادیو در پایان بیان کرد: مراحل داوری این ۲ بخش از جشنواره (مردمی و بین الملل) نیز مراحل پایانی را می گذراند و در نظر است در مراسم اختتامیه جشنواره علاوه بر تقدیر از برترین های هر بخش با برپایی نمایشگاه رادیویی در ساختمان رادیو واقع در میدان پانزده خرداد تهران، زمینه مناسبی برای بهره‌مندی های دوستداران رادیو فراهم آورد. این جشنواره قرار است به دلیل بحران گسترش ویروس کرونا به جای بهار در تابستان ۹۹ برگزار شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها