موج
کدخبر : ۳۲۲۴۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322441

به دنبال شیوع ویروس منحوس در کشور؛

دکتر هوشنگ جاوید، پژوهشگر موسیقی نواحی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار موج، خبر ابتلای خود به ویروس کرونا را تایید کرد.

هوشنگ جاوید در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، ابتلای خود به ویروس کرونا را تایید کرد و گفت: پزشکان اعلام کردند که ناقل ویروس کرونا هستم.

وی، افزود: از 11 روز پیش تاکنون علائم ابتلا به کرونا در وجودم نمایان شده تا آنجا که به تشخیص کادر درمانی، در قرنطینه خانگی به سر می برم.

این پژوهشگر موسیقی نواحی ایران، تصریح کرد: هم‌اکنون در علی آباد کتول و در منزل بستری هستم، لذا طی این روزها، لطف مردم و مدیران فرهنگی شامل حال من شده است.

جاوید، افزود: به دلیل عوارض ناشی از دوران دفاع مقدس، ریه‌های من دچار آسیب شده و همین امر، شرایط را برایم دشوار و سخت کرده است.

کمبود امکانات پزشکی مقابله با کرونا در علی آباد کتول مشهود است

هوشنگ جاوید، ادامه داد: متاسفانه امکانات بهداشتی و درمانی در علی آباد کتول استان گلستان پاسخگوی حجم مراجعان نیست، لذا تامین امکانات و تجهیزات پزشکی مورد نیاز میسر نیست و انجام آزمایشات مرتبط با کرونا ویروس به کندی صورت می‌گیرد، علی ایحال، بنده به دلیل مشکلات ریوی، از آغاز شیوع کرونا ویروس، برخی وسایل پزشکی مورد نیاز را با هزینه شخصی تامین کردم.

کمبود اکسیژن، چالش من در شرایط قرنطینه است

وی، تصریح کرد: هم‌اکنون با کمبود اکسیژن روبرو هستم و تنها مرکز عرضه تجهیزات پزشکی علی آباد کتول نیز که اکسیژن را تامین می‌کند با شیوع کرونا به حالت نیمه تعطیل درآمده و برخی ساعات فعالیت دارد که همین امر مشکلاتی را برای من و بیمارانی که به اکسیژن نیازمند هستند ایجاد کرده است.

مدیر و طراح نخستین جشنواره نی نوازی کشور، گفت: فرزندانم را به مکانی امن و ایزوله منتقل کرده‌ام تا از هرگونه گزند ویروسی در امان باشند لکن، همسرم به ترک منزل رضایت نداده و با ایثار و فداکاری در این 11 روز، دیگر بار عشق را برایم ترجمه کرده است.

شرمسار همسرم هستم

هوشنگ جاوید، با بغض در گلو، ادامه داد: همسرم مسوولیت تامین مایحتاج مورد نیاز منزل و تجهیزات پزشکی و اکسیژن من را نیز بر عهده دارد، از یک سو هراس در چشمانش مشهود است و از سوی دیگر خود را مکلف به همراهی با من می‌داند، او یک انسان واقعی است و من در مقابل عظمت وجودی‌اش، جمله‌ای در دایره واژگانی‌ام ندارم که بگویم.

از مرگ نمی‌هراسم

نویسنده کتاب «آشنایی با موسیقی مناطق و نواحی ایران»، افزود: من از مرگ هراسی ندارم، جان امانتی از سوی خداست، او داده و او خواهد گرفت اما، برای آینده همسر و فرزندانم نگرانم.

از مدیران فرهنگی و هنرمندان سپاسگزارم

جاوید، خاطرنشان کرد: جا دارد از همه هنرمندان،  به ویژه آقایان شهیدی، طباطبایی، نوربخش، ثابت نیا، دکتر قنادیان، نصیر بیگی، و مهربانی سازمان بسیج هنرمندان که طی این چند روز بنده را مورد لطف و مرحمت خود قرار دادند تقدیر و تشکر کنم.

خبرگزاری موج برای هوشنگ جاوید پژوهشگر موسیقی نواحی و آئینی ایران، آرزوی شفای عاجل و طول عمر با عزت دارد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها