موج
کدخبر : ۳۲۱۷۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321741

خانه تئاتر و مدیرکل هنرهای نمایشی درگذشت گلزار محمدی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری موج خانه تئاتر و شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در پی درگذشت گلزار محمدی، رئیس هیئت مدیره کانون نمایشگران عروسکی و  دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک پیام های تسلیت جداگانه ای منتشر کرده اند.

فقدان حضور این عزیز از دست رفته در خانه تئاتر قابل ترمیم نیست

به گزارش روابط عمومی، پیام خانه تئاتر به شرح زیر است:

خانه تئاتر امروز یکی از دلسوزترین و فعال ترین اعضاء خود را از دست داد.

گلزار محمدی ، که از سال ۹۶ هیئت مدیره کانون نمایشگران عروسکی بود، پیش از آن هم به گواه همگان از فعالین‌ترین انجمن خود محسوب می شد. 

عشق به تئاتر و کار هنری در او آن چنان قوی بود که حتی بیماری مهلک سرطان هم نتوانست او را از پذیرش مسئولیت، چه در دبیری جشنواره بین‌المللی عروسکی و چه ریاست مجدد کانون عروسکی باز دارد. 

گلزار محمدی تا واپسین روزهای هوشیاری در پی انجام امور جشنواره و انجمن خود بود. حضور به جا و موثر او در مراسم ها و برنامه های خانه تئاتر، با وجود بیماری مثال زدنی بود و تعهد خاص او را نسبت به مسئولیت صنفی‌اش نشان می داد.

فقدان حضور این عزیز از دست رفته در خانه تئاتر قابل ترمیم نیست؛ این صنف برای همیشه از داشتن عضوی دلسوز و متعهد محروم شد. 

اینجانب به سهم خودم مصیبت درگذشت این عزیز را ابتدا به خانواده محترم ایشان و سپس به اعضاء کانون نمایشگران عروسکی و اعضاء خانه تسلیت گفته و برای روحش آرامش طلب می کنم.

تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی در پی درگذشت گلزار محمدی 

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی نیز در پیامی درگذشت گلزار محمدی هنرمند دنیای تئاتر عروسکی و دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک را تسلیت گفت. 

در پیام شهرام کرمی چنین آمده است: 

«خبر کوتاه است و اتفاق جانکاه و شاید بیش از هر چیز، از آن رو شوکه‌کننده که گلزار محمدی علی‌رغم ابتلا به بیماری‌ای جان‌کاه، چنان سرشار از شور زندگی بود که نمی‌توانیم باور کنیم برگزاری جشنواره‌ای که دبیری‌اش را بر عهده داشت، ندید و رفت. 

گلزار محمدی پیش از برگزاری جشنواره‌ای درگذشت که متن فراخوانش را امیدوارانه تنظیم و مدیران بخش‌های نه‌گانه‌اش را شورمندانه انتخاب کرد. دریغ و افسوس که دستان مرگ فعل گزاره «هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک از ۱۰ تا ۱۸ مردادماه ۱۳۹۹ به دبیری گلزار محمدی...» را پاک و جمله را ناتمام کرد.   

کاگردانی و عروسک‌سازی نمایش‌های متعدد و ریاست انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر از سال ۹۶ تاکنون، عبارت‌های دیگری‌ست که با اندیشیدن به این هنرمند به ذهن می‌آید. عبارت‌هایی که با میل شورانگیز او به ادامه حیات و به تعویق افکندن کوچ ناگزیر به جهان دیگر تا حد امکان، پیوند می‌خورد.  

درگذشت گلزار محمدی، هنرمند عرصه تئاتر عروسکی   و دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک را به خانواده‌اش، دوستان و دوستداران و علاقه‌مندانش، به عروسک‌هایش و به بازماندگانش تسلیت می‌گویم.»  

گلزار محمدی، متولد ۱۳۵۶ و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد تئاتر بود. وی دبیری هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران -مبارک به عهده داشت که چندی پیش، پس از مدتی مبارزه با بیماری سرطان و بستری شدن در بیمارستان، به خانه پدری‌اش در سنندج منتقل شده بود و متاسفانه صبح امروز یکشنبه 18 اسفند دار فانی را وداع گفت و در قطعه هنرمندان بهشت محمدیه سنندج به خاک سپرده شد.

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها