موج
کدخبر : ۳۲۰۹۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320910

نودوششمین قسمت فصل ششم چرخ ساعت 19 امروز، دوشنبه 12 اسفند، با بررسی آخرین یافته‌ها درباره‌ ویروس کرونای جدید و پیشنهاداتی برای زندگی در خانه و دورکاری با تکنولوژی از شبکه‌ چهار پخش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما ، در این برنامه حافظ آهی به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» با علی منتظری‌مقدم، استاد سلامت همگانی و اپیدمیولوژی درباره‌  ویروس کرونا گفت‌وگو خواهد کرد. 

در دی‌ماه امسال سازمان بهداشت جهانی نوع جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرد که آن را ویروس کرونای جدید یا COVID-19 نامید. شیوع این ویروس از چین آغاز شد و منشا آن هم به دلیل تماس با حیوانات آلوده یا خوردن آنها در منطقه‌ ووهان اعلام شد. این ویروس از خانواده‌ ویروس‌های کرونا است که باعث عفونت در دستگاه‌های تنفسی فوقانی یعنی بینی، سینوس‌ها و گلو می‌شود. مرس و سارس دو نوع از ویروس‌های کرونای تکامل‌یافته‌ بودند که از حیوانات به انسان منتقل شدند و از ویروس کرونای جدید هم مرگبارتر بودند. COVID-19 یا ویروس کرونای جدید هنوز چندان شناخته‌شده نیست و دانشمندان و محققان زیادی مشغول کار بر این ویروس هستند تا بتوانند با شناسایی ساختار آن به فرمول ساخت واکسن آن دست پیدا کنند. تا به حال محققانی از مرکز ملی رشد بیوتکنولوژی در چین به این نتیجه رسیده‌اند که داروی کلروکین فسفات می‌تواند در درمان بیماری کرونا مفید باشد و این تحقیقات ادامه دارد. 

«چرخ» در این برنامه از آخرین یافته‌ها درباره‌ این ویروس خطرناک و شیوع آن در ایران خواهد گفت. پیشنهادهای محمدحسین جهان‌پناه برای زندگی در خانه و دورکاری با تکنولوژی در این روزها، بخش دیگری از این قسمت برنامه‌ «چرخ» خواهد بود. 

مجله‌ تصویری چرخ مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 

«چرخ» روزهای، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها