موج
کدخبر : ۳۱۶۷۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316709

نشست خبری فیلم سینمایی دوزیست با حضور برزو نیک نژاد کارگردان و دیگر عوامل فیلم در پردیس ملت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، نشست خبری فیلم دوزیست با حضور برزو نیک نژاد کارگردان و نویسنده، سعید خانی تهیه کننده، علی برازنده مدیر فیلمبرداری، مهدی سعدی تدوینگر، جواد عزتی، هادی حجازی‌فر، پژمان جمشیدی، ستاره پسیانی و الهام اخوان بازیگران، امیرحسین قدسی طراح صحنه، ملودی اسماعیلی طراح لباس  و حمیدرضا مدقق منتقد با اجرای محمدرضا مقدسیان برگزار شد.

حمیدرضا مدقق در این نشست گفت: برای دومین بار فیلم را دیدم و معتقدم دوزیست فیلمی با پایان غافلگیر کننده‌ است و مخاطب را شگفت زده می‌ کند، تماشاگرش را فریب نمی‌دهد بلکه به مخاطب نشانی می‌ دهد و این نشانه‌ها در دیالوگ‌ها نیز بیان می‌شود. شخصیت حمید نشانه‌های مختلفی با خود همراه دارد. در این فیلم جزئیات زیاد است و به مراقبت تاکید دارد. آشنایی زدایی از بازیگرها از دیگر ویژگی های مثبت فیلم دوزیست است.

پژمان جمشیدی درباره نقشش در فیلم گفت: خوشحالم که در این نقش بازی کردم. پیشنهاداتی که در سال به من ‌می‌ شود اکثرا ژانر کمدی است و حضور در این نقش و فیلم برای من تجربه متفاوتی بود.

جمشیدی با اشاره به تاثیر تئاتر روی بازیگری اش بیان کرد: بازی در تئاتر بسیار سخت است. تجربه حضور در ۳۰ تئاتر را داشته‌ام و این تجربه از من آدم و بازیگر دیگری ساخت.

برزو نیک‌ نژاد نیز گفت: از نتیجه کار راضیم و سعی کردم در این فیلم خیلی از واقعیت ها را نگویم. همه ما حرف‌های نزده زیادی داریم و جبر زندگی آدم ها را مجبور می‌ کند دوزیست وار زندگی کنند. قرار بود ساخت این فیلم آذر سال گذشته آغاز شود و همه بازیگر‌ها انتخاب اول ما بودند.

سعید خانی نیز گفت: در ابتدا به دنبال پخش فیلم در پاییز بودیم اما در نهایت تصمیم گرفتیم فیلم در جشنواره اکران شود.

هادی حجازی‌ فر درباره بازی در دوزیست گفت: از شانس خوب من است که نقش‌های مختلفی به من پیشنهاد می شود. تجربه های دوست داشتنی را در کنار این تیم خوب داشتم. در بازیگری جرات ریسک زیادی دارم و همچنان در این حیطه تجربه می کنم.

نیک‌نژاد درباره انتخاب الهام اخوان در این فیلم گفت: من برای این نقش قطعا بازیگر چهره جدید می‌خواستم. تئاتری از او دیدم و پس از مشورت با سعید خانی، او برای ایفای این نقش انتخاب شد. او در رشته بازیگری تحصیل کرده‌ است و برای درست از آب درآمدن این نقش دو سال با او کار کردم. به‌ نظر من نتیجه بازی او خوب بود و توانست بین بازیگران چهره خوب بازی کند و بازی یکدستی با آنها داشته باشد.

الهام اخوان نیز گفت: صرفنظر از اینکه توانستم این تجربه خوب را جلوی دوربین داشته‌ باشم، بازی در کنار بازیگران خوب و حرفه‌ای فیلم، برایم تجربه بی‌نظیری بود. کارکتر مریم با خودم تفاوت هایی داشت که با کمک دیگر بازیگران توانستم آن را پرداخت کنم.

علی برازنده نیز درباره فیلمبرداری کار گفت: عموما در این فیلم از لنزهای تیره تری استفاده کردیم و گپ و گفت های قبل از فیلم در روند فیلمبرداری بسیار موثر بود.

پژمان جمشیدی درباره بازی در کنار جواد عزتی گفت: جواد در پشت صحنه بسیار خوب و همراه است و من در دو فیلم جهان با من برقص و دوزیست تجربه بسیار خوبی با او داشتم.

نیک نژاد نیز در ادامه گفت: به دنبال بیان خرده روایت ها در این فیلم نبودم و تلاشم بر این بود که آدم‌ها و شخصیت‌های فیلم را از روایت و منظر آدم‌ های دیگر بشناسیم. تلاش کردم قصه مردانه تعریف کنم و معتقدم خانم‌ها در ایران در بعضی از قسمت های زندگی تحت جبر قرار می‌گیرند.

وی در مورد پایان فیلم بیان کرد: اتفاقات مختلفی در کشور رخ می‌ دهد که تاثیرش را بر آدم می گذارد، در سکانس اول فیلم گفته می‌شود زندگی شعبده بازی است و در پایان نشان می‌دهد که خیلی از اتفاقات زندگی ممکن است رخ ندهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها