موج
کدخبر : ۳۱۶۵۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316593

آیین اختتامیه سومین جشنواره عکس «خوشه» با عنوان از مزرعه تا سفره عصر دوشنبه ۱۴ بهمن ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیین اختتامیه سومین جشنواره عکس خوشه با عنوان از مزرعه تا سفره عصر دوشنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور یزدان سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، زهرا عبداللهی معاون وزیر بهداشت و هنرمندان عکاس پیشکسوت در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

یزدان سیف معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت در این مراسم  با اشاره به تاثیر فرهنگ و رفتار اجتماعی در جامعه گفت: همه رفتارهای اجتماعی در یک بسترهایی شکل می‌گیرند که مهمترین آن فرهنگ اجتماعی آحاد مردم است، مردم خودشان تصمیم اجتماعشان را اداره می کنند. اگر قاعده دموکراسی و مردم‌سالاری دینی را پذیرفتیم، باید بپذیریم مردم و فرهنگ مردم مهمترین رکن توسعه کشور است، درغیراین صورت نمی توانیم انتظار داشته باشیم.

وی تاکید کرد: فرهنگ بستر مهمی در عرصه تغییرات اجتماعی است، البته باید بپذیریم که فرهنگ هم ساخته می‌شود و هم می سازد، باید آموزش ببینیم و یاد بگیریم که یادگیری‌های ما در بستر داستان های ما رخ می دهد، داستان هایی که هر روز برای ما رخ می‌دهد، همین تجربه‌های تلخی که «ادب ازکه آموختی، ازبی ادبان» اینها حکمت است که ما را ادب کند.

معاون وزیر صنعت معدن تجارت گفت: امروز فرهنگ کار در جامعه ما ضعیف است، ما باید یاد بگیریم رفتارهای خودرا درمقابل دیگران اصلاح کنیم و این هنجارها و ناهنجاریها دربسترفرهنگ شکل می‌گیرد. سومین دوره جشنواره خوشه نیز به پایان خود رسید و تجربه های زیادی کسب کردیم اما هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است و دلیل آن نیز عدم مشارکت مردم است که باید تلاش‌های بیشتری در تشویق مشارکت مردم صورت بگیرد.

وی افزود: با مشارکت بیشتر مردم و نهادهای مرتبط می‌توانیم هنجارها و ناهنجاری‌های فرهنگ مصرف نان را  در حوزه رسانه‌ای، مستند و عکاسی به تصویر بکشیم.

سیف بیان کرد: با برگزاری جشنواره عکس خوشه می‌توانیم فرهنگ تولید و مصرف نان را نهادینه کنیم‌، باید از همین روز اختتامیه سومین جشنواره خوشه مقدمات چهارمین دوره آن را آغاز کنیم‌.

 سیدمحمدتقی طباطبایی مشاور فرهنگی و رسانه و روابط عمومی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران نیز به  اهداف برگزاری جشنواره عکس خوشه اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری جشنواره عکس خوشه فرهنگ سازی در حوزه تولید و مصرف نان است. امسال افزایش سه برابری شرکت‌کنندگان و تعداد عکس های رسیده به جشنواره را شاهد بودیم و تعداد عکس‌های رسیده به جشنواره و همچنین تعداد  شرکت کنندگان باعث دلگرمی ما شد، در این دوره  از جشنواره ۹۰۰ شرکت کننده در چهار بخش و یک بخش نوجوانان زیر ۱۵ سال  با هزار عکس حضور دارند.

زهرا عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت نیز گفت: برگزاری جشنواره عکس خوشه اقدامی مناسب در کمک به  فرهنگسازی برای سلامت نان است و نقش نان در سلامت مردم یک نقش بسیار مهم است. برگزاری جشنواره‌ها و کارگاه‌های آموزشی که به بهبود کیفیت تولید و مصرف نان کمک می‌کند امری مهم است که به آن برای سلامت مردم نیازمند هستیم و امیدواریم با کمک همدیگر اقدامات مؤثرتری برداریم.

بر این اساس، برگزیدگان سومین دوره مسابقه خوشه در بخش‌های مختلف با داوری افشین شاهرودی ، حسن غفاری و مسعود زنده روح کرمانی معرفی شدند که به شرح زیر است:

در بخش مجموعه عکس، ابراهیم جامعی به عنوان برگزیده معرفی شد.

 بخش تک عکس

نفر اول: سید مهرداد شریفی

نفر دوم: علیرضا رحمانی

نفر سوم: طاهره رخ‌بخش زمین

بخش عکس موبایلی

نفر اول: نسرین محبوبی

نفر دوم: جمشید فرجوند فردا

نفر سوم: کیوان جعفری

در بخش ویژه زیر ۱۵ سال نیز، هستی بیات، مریم باقری و نسترن قاسمی معرفی شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها