موج
کدخبر : ۳۱۵۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315945

یشترین جایزه سیزدهمین شب منتقدان به فیلم سرخپوست با ۶ جایزه رسید و متری شیش و نیم، شبی که ماه کامل شد، مسخره‌باز، قصرشیرین، جهان با من برقص، تختی و ناگهان درخت هم فیلم های دیگری بودند که جوایزی دریافت کردند

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، مراسم سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، عصر پنجشنبه ۱۰ بهمن در هتل انقلاب تهران با اجرای فرزاد حسنی برگزار شد.

*چرا این مراسم سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران برگزار شد؟

در ابتدای این مراسم، جعفر گودرزی دبیر سیزدهمین دوره شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران گفت: وعده ما برای تجلیل ومعرفی برگزیدگان آکادمی. سیزدهمین شب منتقدان سینمای ایران، تقریبا یک ماه پیش از این بود که تقدیر حوادث، اوراقی را در زندگی همه ما رقم زد که مع الاسف، رنگ و بویی سوگوارانه داشت. شهادت سردار سلیمانی وحوادث پس از آن، از جمله درگذشت غم‌انگیز هموطنان در مراسم کرمان و جان باختن غریبانه عزیزمان در سانحه هوایی هواپیمای اوکراین و متعاقب آن، سیل سیستان و بلوچستان، هنوز هم به سختی در خاطرمان جمع می‌شود و به طور قطع، رمق برگزاری محفلی با نام جشن را بی‌مسما می‌کند.

جعفر گودرزی دبیر سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

وی افزود: اما به هر روی بار امانت آرای آکادمی انجمن یک سو و مهم‌تر از آن ایفای رسالت صنفی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برای صیانت از مرزهای فرهنگی و کیفی تولیدات سینمای ایران در شرایطی که سینمای‌مان در هجمه سرمایه بازی‌ها به سه اصل مراقبت، رونق و ارتقا نیازمند است، ما را برآن داشت تا ضمن همدردی و هم‌آوایی با مردم عزیز و نجیب و شریف کشورمان براین نکته صحه بگذاریم که شرط بقا و ماندگاری سینمای ایران در سیر تاریخی خود که به امروز ما می‌نگرد، حفظ‌ وتقویت ارتباط تنگاتنگ بامردم و درک دغدغه‌ها، آلام و آرزوی آنهاست.

دبیر سیزدهمین شب منتقدان افزود: ضمن سپاس از صبوری و همراهی همکاران و عزیزانم در انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران سینمای ایران در آستانه رونمایی از تولیدات جدید سینما در جشنواره فیلم فجر شادی، بهروزی و ایامی روشن را برای مردم کشورم و سینمای نجیب و دوست داشتنی ایران آرزومندم.

*سوینا با همکاری نابینایان اداره می شود

در ادامه این مراسم گلاره عباسی روی صحنه رفت و توضیحاتی در مورد فعالیت‌های سوینا گفت: این موسسه رادیویی اینترنتی تفاوتی که با موسسات دیگر دارد این است که خود نابینایان در آن فعالیت می‌کنند که این به نوعی اشتغال‌زایی برای آنها است. آخرین فیلمی که اکران شد از سوی این موسسه جهان با من برقص بود. 

گلاره عباسی در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

وی افزود: ما هیچ وقت از پتانسیل‌های نابینایان استفاده نکردیم ودرصددیم دسترس پذیرترین خدمات سینما را در اختیار آن‌ها بگذاریم.

*تجلیل از علیرضا زرین دست در سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در ادامه فرزاد حسنی پس از پخش فیلم بزرگداشت علیرضا زرین دست ، از اسحاق خانزادی و جواد طوسی دعوت کرد تا بر روی صحنه حضور پیدا کند و پس از آن با دعوت از علیرضا زرین دست، حاضرین به افتخار او در جای خود ایستادند.

طوسی درباره این فیلمبردار ومدیر فیلمبرداری پیش کسوت سینمای ایران گفت: اگر بپذیریم در دوره‌های قبل از موج نو در سینمای ایران قابلیت‌های حرفه‌ای وجود داشته است، حضور تالیفی فیلمبردارانی مثل زرین‌دست، هوشنگ بهارلو و... به درستی در سینمای ما تعریف شده است.

وی  انعطاف‌پذیری در کار با فیلمسازان مختلف تفاوت بارز زرین‌دست با هم‌نسلانش دانست و اظهار داشت:  شروع کار او را با امیر نادری در نظر بگیرید. ادامه کارش را با کیارستمی می‌بینید. همکاری‌های مداوم او با کیمیایی که نقطه بارز آن‌ها «خط قرمز»، «حکم» و «خون شد» است که سه همکاری متفاوت است.

علیرضا زرین دست در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

زرین دست در این بخش پس از دریافت جایزه خود گفت: از انجمن منتقدان تشکر می‌کنم که به سال‌ها کار من توجه کردند. پشت صحنه سینما، همین بزرگداشت ها و توجه به افراد تاثیرگذار در تاریخ سینما است و امیدوارم که همه شما این تاثیرگذاری برایتان اهمیت داشته باشد.

*جایزه خلاقیت و استعداد درخشان سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در ادامه مراسم کلیپی از فیلم‌ نامزدهای سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران پخش شد. سپس فرزاد حسنی در بخش نخست جایزه خلاقیت و استعداد درخشان با دعوت از محمد متوسلانی و منصور ضابطیان، اعلام کرد دیپلم افتخار این بخش به سروش صحت برای فیلم جهان با من برقص  تعلق گرفت.

سروش صحت در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

سروش صحت پس ازدریافت این جایزه گفت: بسیار هیجان زده ام که دیپلم افتخار این بخش را از جشن منتقدان دریافت کردم. خوشحالم که بغل این افراد کاندیدا بودم و امیدوارم جهان کمی با ما برقصد.

در ادامه تندیس خلاقیت و استعداد درخشان سیزدهمین شب منتقدان به مسخره باز ساخته همایون غنی‌زاده تعلق گرفت.

غنی‌زاده در این بخش گفت: از اهالی سینما تشکر می‌کنم بخاطر خوشآمدگویی  آنها و از آقای نصیریان به‌خاطر حمایتشان متشکرم که خیلی از این فیلم مراقبت کردند.

او درباره رابطه هنرمند واثر هنری گفت: اثر هنری وقتی خلق می‌شود، هنرمندان را شیفته خود می‌کند و نقد منتقد می‌تواند این دیوار مسخ‌شده را فرو بریزد. وظیفه منتقد آگاه نگه‌داشتن هنرمند است و منتقد این جامعه مردم آن هستند و هنرمند می‌تواند جامعه، سیاست و دولت را نقد کند. ما وظیفه داریم زمانی که رویدادهای تلخی می‌بینیم  آن را نقد کنیم. ما هنرمندان در برابر جامعه مسئولیم چون نسبت به هنرمندان قضاوت خواهد شد.

سیزدهمین شب منتقدان سینمایی

وی سپس به انتقادات صریح و تندی نسبت به وقایع آبان ماه گذشته پرداخت و سخنان خود را به پایان رساند. سخنانی که شاید کسی انتظارش را نداشت.

محمد متوسلانی هم در پایان این بخش پشت تریبون قرار گرفت و گفت: سینما مانند یک دوی امدادی است و من خوشحالم که پس از یک عمر فعالیت امروز به اینجا دعوت شدم تا ادامه مسیر را به جوانان بسپارم و از آنها تقدیر کنم.

*بهترین دستاوردهای فنی سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در ادامه کلیپی از نامردهای بهترین دستاوردهای فنی پخش شد که با دعوت از سیاوش اسعدی و محمودگبرلو، تندیس بهترین دستاورد فنی به محسن نصر الهی برای طراحی صحنه فیلم سرخ‌پوست تعلق گرفت و دیگر تندیس این بخش اهدا شد به جواد مطوری برای جلوه‌های بصری فیلم مسخره باز که به نیابت از او غنی‌زاده تندیس را دریافت کرد.

 تندیس بهترین دستاورد فنی به محسن خیرآبادی، رضا میثاقی و شهاب نجفی برای جلوه‌های بصری فیلم غلامرضا تختی داده شد.

*بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در بخش بعدی تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سوی حبیب اسماعیلی و طهماسب صلح‌جو به علی نصیریان برای فیلم مسخره باز تعلق گرفت. او گفت: این جایزه و‌ تندیس بسیار ارزشمند است که از سوی انجمن نویسندگان و منتقدان به من اهدا شد.

علی نصیریان و فرزاد حسنی  در  سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

وی با قرائت یک بیت صحنه را ترک کرد: سرگرشتگی‌ام چه بر سرم آورده است، سر برتن و دنبال سرم می‌گردم

*بهترین موسیقی متن سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در ادامه برای اهدای دیپلم افتخار بهترین موسیقی متن ستار اورکی و علیرضا غفاری روی سن آمدند و این جایزه به مسعود سخاوت دوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد اهدا شد.

نرگس آبیار از طرف این آهنگساز این تندیس را دریافت کرد و گفت: سخاوت‌دوست نبوغ خاصی در موسیقی دارد و افتخار این را داشتم سه کارم را با او همکاری کردم.

تندیس این بخش تعلق گرفت به کریستف رضاعی برای فیلم  ناگهان درخت. او پس از دریافت جایزه گفت: من از‌ همکاری‌ با‌ بخش‌های‌ مختلف‌ سینمای‌ ایران لذت می‌برم و از صفی یزدانیان سپاسگزارم.

بهترین فیلمبرداری سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

پس از پخش کلیپی از  نامزدهای بهترین تدوین از سوی ‌ژاله صامتی و رضا صائمی، تندیس این بخش اهدا شد به بهرام دهقانی برای فیلم متری شش ونیم که سعید روستایی جایزه او را دریافت کرد.

پس از پخش کلیپی از نامزدهای بهترین فیلمبرداری تندیس این بخش از سوی رفیعی‌جم، علیرضا زرین‌دست و محسن بیگ‌آقا به هومن بهمنش برای فیلم سرخ پوست و فیلم متری شش و نیم تعلق گرفت.

بهمنش در این بخش پس از دریافت جایزه گفت: خیلی خوشحالم این دو فیلم در کنار هم مورد تایید مهم‌ترین مفسران و تحلیلگران فیلم قرار گرفت. من از آثار فیلمبرداران پیشکسوت بسیار ایده گرفتم و از نیما جاویدی عزیز  و‌ از تهیه کننده این فیلم نیز تشکر می‌کنم. این جایزه را تقدیم به برادر کوچکترم می‌کنم که امشب در کنار من بود.

تجلیل از عباس یاری در سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

پس از آن با پخش کلیپی و با دعوت از هوشنگ گلمکانی و علی عباسی تهیه کننده سالهای دور سینمای ایران، مراسم تجلیل از عباس یاری برگزار شد.

هوشنگ گلمکانی، عباس یاری را عامل بقای مجله فیلم و تنها رفیق خودش خواند و گفت: اگر عباس یاری نبود مجله فیلم وجود نداشت و سرنوشت من هم تغییر می کرد.

سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

یاری هم که در یک سال گذشته دو برادر هنرمند خود را از دست داده است، پشت تریبون قرار گرفت و اظهار داشت: ابتدا دوست نداشتم که حضور در اینجا رابپذیرم اما الان از پذیرش آن خوشحالم چرا که در میان افرادی قرار گرفته ام که همه به نوعی در زندگی من تاثیر گذار بوده اند.

وی سپس به بیان خاطراتی از کودکی خود و ملاقاتش با علیرضا زرین دست به عنوا یک فیلمساز جوان خلاق، اکبر عبدی و ایرج طهماسب و .. پرداخت و د رنهایت جو.ایزش را هم به دو برادر زاده خود تقدیم کرد.

*تندیس خلاقیت در بازیگری در سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در ادامه مراسم، به دعوت فرزاد حسنی، علی علایی و ایمان امیدواری برای اهدای تندیس خلاقیت در بازیگری به روی سن آمدند واین جایزه را به نوید محمد زاده اهدا کردند. علایی در این زمینه توضیحاتی داد و گفت:  هر چند سال یکبار و وقتی بازیگری در یک دوره در چند فیلم بازی های خاصی را  ارائه می کند و در آراء آکادمی در رده‌های بالا بوده این تندیس را اهدا می کنیم. سال اول این تندیس به حمید فرخ‌نژاد با چهار نقش اول اهدا شد. بعد فرهاد اصلانی برای سه فیلم این جایزه را دریافت کرد. امسال این جایزه به جایزه این بخش به نوید محمدزاده به خاطر حضور در فیلم سرخ‌ پوست و متری شش و نیم اهدا می شود که در ایجاد کنش‌های خلاقانه بازیگری بسیار موفق بوده است.

نوید محمد زاده در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

نوید محمدزاده پس از دریافت جایزه خود، گفت: برای چندمین بار است که  در این جشن به من لطف داشتید و‌ من را مطمئن می‌کنید که روند انتخابم صحیح بوده و فعالیت خود را ادامه دهم. تک‌تک عوامل  کمک می‌کنند که بازیگر موفق باشد و دیده شود. او ضمن اینکه از سعید روستایی و نیما جاویدی به دلیل حمایت هایشان در روند فیلم ها تشکر کرد از نیما جاویدی هم بابت اینکه در هنگام دریافت جایزه ای در خانه سینما نامش را نبرده عذرخواهی کرد.

این بازیگر محبوب جایزه‌اش را به خانواده‌هایی اهدا کرد  که فرزندانشان در سانحه هوایی از دست دادند.

*بهترین بازیگر زن در سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در ادامه این مراسم، کلیپی از نامزدهای بهترین بازیگر زن پخش شد و پس از آن تندیس این بخش از جشنواره از سوی گلاره عباسی و آنتونیا شرکا به فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد اهدا شد.

صدرعرفایی در این بخش گفت: خیلی سپاسگزارم که من را لایق دانستید برای دریافت تندیس. تیم و گروه است که باعث موفقیت یک بازیگر می‌شود و این جایزه برای من بسیار ارزشمند است، زیرا منتقدان با درک بالایی که از شرایط جامعه دارند نام جشن را از این برنامه حذف کردند و نام شب را برای آن برگزیدند، امیدوارم پر از شادی کنار هم پاینده باشیم.

*بهترین نقش اول مرد سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

پس از آن و پخش کلیپی از نامزدهای بهترین نقش اول مرد، تندیس این بخش از سوی کامران ملکی، میلاد کی‌مرام و جمشید هاشم‌پور به حامد بهداد برای ایفای نقش در فیلم سینمایی قصر شیرین اهدا شد.

حامد بهاد در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در این بخش درحالی که میلاد کی‌مرام خدا را شکر گفت که هنرمندان هستند و چراغ این محفل را روشن کردند و اظهار داشت که همیشه لازم نیست حرف بزنیم و سکوت جواب همه مسائل است؛ حامد بهداد پس از دریافت جایزه خود ضمن گلایه از اتفاقات رخ داده در ماه‌های اخیر و برخلاف کی مرام از سکوت و زبان های لکنت گرفته انتقاد کرد و افزود: ما خود خود مردمیم و اسم‌ مزخرف سلبریتی را از روی ما بردارید.

این بازیگر در ادامه رو به جمشید هاشم پور کرد و گفت: ای کاش مثل شما باشیم و بدانیم که مهمترین جایزه محبوبیتی است که در بین مردم داشته باشیم.

*بهترین بازیگر نقش اول زن سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در ادامه این مراسم، تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن به الناز شاکردوست برای شبی که ماه کامل شد اهدا شد. شاکردوست در این بخش گفت: جدای از اینکه همکارانم این جایزه را مهمترین جایزه می دانند، به نظر من این جایزه قدرتمندترین جایزه است و افتخار می‌کنم که اینجا هستم چرا که برای رسیدن به این نقطه جنگیدم. جنگیدم تا شما مرا دوست داشته باشید.

الناز شاکر دوست در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

و یادامه داد: خودم را مدیون خیلی‌ها می‌دانم اما هنگامی که در این نقطه ایستادم تنها اسمی که به زبانم آمد، نام خدایم بود که فرصت دوباره زندگی کردن را به من داد. فرصتی که هر روز به همه ما می دهد اما انگار اگر تا انتهای تاریکی نرویم قدر آن را نیم دانیم. خدا را بابت نعمت حضورم در سینما شاکرم چرا که معتقدم د رسینما می توان آدمهای مختلف را شناخت و درک کردو به آنها حق داد و به‌واسطه سینما می‌توان آدم بهتری شد. از نرگس آبیار به‌خاطر تک تک نقش ‌هایی که در فیلم شبی که ماه کامل شد خلق کرد و میزانسن های درخشانی که به بازیگران اجازه بازی خوب در نقش را می داد سپاسگزارم.

وی منتقدان را به دوستانی تشبیه کرد که از سر دوستی عیب هنرمندان را به آنها گوشزد می کنند و باعث بهتر شدنشان می شوند و گفت: منتقدان بهترین دوستان من در عرصه سینما بوده‌اند و امیدوارم کماکان دوست من بمانند.

*تجلیل از عجیب ترین بازیگر سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در بخش دیگر سیزدهمین شب منتقدان نوبت به تجلیل از عجیب ترین بازیگر رسید. برای بزرگداشت اکبر عبدی ، ایرج طهماسب   در کنار او حضور پیدا کرد. طهماسب در تحسین اکبر عبدی گفت: در مورد یک هنرمند بزرگ حرف زدن افتخار است. تاریخ سینمای قبل و‌ بعد از انقلاب کسی را نداریم که به این حجم در بازیگری تنوع داشته باشد.

وی سپس با شوخی گفت: از جاهایی که سلول بنیادین را نگهداری می‌کنند خواهش می‌کنم سلول بنیادین بازیگری عبدی را هم برای آینده ذخیره کنند!

اکبر عبدی و ایرج طهماسب در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

عبدی هم پس از دریافت جایزه بزرگداشت خود، گفت: اخیرا شنیدم چندتا از همکاران گفتند دیگر تلویزیون نمی‌رویم. در حالیکه تلویزیون خانه ماست و کسی با خانه‌اش قهر نمی‌کند. کسی که باید به تلویزیون نیاید همان هایی هستند که هر چند سال یکبار با پارتی و راننت خانه ما را می گیرند و عده ای از ما را راه نمی دهند.

*بهترین فیلمنامه سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

در ادامه کلیپی از نامزدهای بهترین فیلمنامه پخش شد. پس از آن برای اهدای جایزه مهرزاد دانش، احمد عربانی و هوتن شکیبا بر روی صحنه حضور پیدا کردند و دیپلم افتخار برای فیلم قصر شیرین به محسن قرایی و محمد داوددی و تندیس بهترین فیلمنامه به نیما جاویدی برای فیلم سرخ‌پوست تعلق گرفت.

نیما جاویدی در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

نیما جاویدی پس از دریافت تندیس به مردم بابت حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی تسلیت گفت. او گفت: در جریان اکران فیلم سرخ‌پوست بسیاری از مخاطبان از حال خوب فیلم‌ گفتند که این حال خوب به عوامل پشت‌صحنه برمی‌گردد. آنها زحمت‌های زیادی برای این فیلم کشیدند. این جایزه بار مسئولیت کاری من را بسیار افزایش داد و امیدوارم بتوانم جواب منتقدانی که من را انتخاب کردند، بدهم.

*بهترین کارگردانی سیزدهمین  شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

دیپلم افتخار بخش کارگردانی پس از حضور جواد طوسی، غلامرضا موسوی و رضا بابک به نرگس آبیار برای شبی که ماه کامل شد اهدا شد.

نرگس آبیار در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

این کارگردان تحسین شده، از گروه پشت صحنه این فیلم تشکر کرد وگفت: خوشحالم این جایزه را از کسانی می‌گیرم که استاد من هستند. ما احتیاج به همدلی برای وطن داریم و نگاه انتقادی خود را می‌توانیم از طریق اثرها بیان کنیم.

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به سعید روستایی برای فیلم متری شیش ونیم تعلق گرفت.روستایی پس از دریافت جایزه گفت: کار کنیم نه برای عادی سازی شرایط برای اینکه بتوانیم  این دوران را در تاریخ ثبت کنیم.

سعید روستایی در سیزدهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

تندیس بهترین کارگردانی تعلق گرفت به نیما جاویدی برای فیلم سرخ پوست. نیما جاویدی پس از دریافت این تندیس گفت: امشب اولین باری است که دارم در ایران جایزه می‌گیرم و این برایم خیلی باارزش بود که در کشور خودم جایزه گرفتم.

در بخش پایانی تندیس بهترین فیلم تعلق گرفت به مجید مطلبی برای فیلم سرخپوست. به دعوت مجید مطلبی، عوامل فیلم سرخپوست روی صحنه حضور پیدا کردند و در قابی یادگار کنار هم قرار گرفتند.

*کلیه برگزیدگان سیزدهمین شب منتقدان سینما

کلیه برگزیدگان سیزدهمین شب منتقدان سینما به شرح زیر است:

جایزه خلاقیت و استعداد درخشان: سروش صحت برای فیلم «جهان با من برقص»

*تندیس بهترین خلاقیت و استعداد درخشان: «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده

تندیس بهترین دستاورد فنی: محسن نصراللهی برای طراحی صحنه فیلم «سرخپوست»، جواد مطوری برای جلوه‌های ویژه فیلم «مسخره باز»، محسن خیرآبادی، رضا میثاقی و شهاب نجفی برای جلوه‌های بصری فیلم «تختی»

*تندیس بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: علی نصیریان برای فیلم «مسخره باز»

دیپلم افتخار بهترین موسیقی متن: مسعود سخاوت دوست برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»، تندیس بهترین موسیقی متن: کریستف رضاعی برای فیلم «ناگهان درخت»

تندیس بهترین تدوین: بهرام دهقانی برای فیلم «متری شیش و نیم»

تندیس بهترین فیلمبرداری: هومن بهمنش برای دو فیلم «متری شیش و نیم» و «سرخپوست»

تندیس بهترین بازیگر زن نقش مکمل: فرشته صدرعرفایی برای «فیلم شبی که ماه کامل شد»

جایزه خلاقیت در بازیگری: نوید محمدزاده برای بازی در فیلم‌های «سرخپوست» و «متری شیش و نیم»

جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد: حامد بهداد برای «قصر شیرین»

جایزه بهترین بازیگر زن: الناز شاکر دوست برای «شبی که ماه کامل شد»

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه: محسن قرائی و محمد داودی برای «قصر شیرین»، تندیس بهترین فیلنامه: نیما جاویدی برای «سرخپوست»

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: نرگس آبیار برای «شبی که ماه کامل شد»، جایزه ویژه کارگردانی: سعید روستایی برای «متری شیش و نیم»، تندیس بهترین کارگردانی: نیما جاویدی برای «سرخپوست»

تندیس بهترین فیلم: مجید مطلبی برای «سرخپوست»

با این حساب بیشترین جایزه سیزدهمین شب منتقدان به فیلم سرخپوست با ۶ جایزه رسید و  متری شیش و نیم و شبی که ماه کامل شد هر کدام با  ۴ جایزه،  مسخره‌باز ۳ جایزه و  قصرشیرین ۲ جایزه، جهان با من برقص، تختی و ناگهان درخت ۱ جایزه به ترتیب جوایز دیگر را دریافت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها