موج
کدخبر : ۳۱۵۱۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315123

سلطانی:

در نشست خبری برنامه مافیا ضمن معرفی مجری جدید و نام جدید این برنامه، اعلام شد که برای سه فصل دیگر تولید خواهد شد و تا پایان ماه رمضان سال آینده ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون خبرگزاری موج، نشست خبری برنامه مافیا با حضور علیرضا سلطانی تهیه‌کننده، محمدجواد رجایی کارگردان و علیرام نورایی مجری فصل جدید ین برنامه در استودیو ضبط برنامه مافیا برگزار شد.

در ابتدای این نشست علیرضا سلطانی با ذکر تاریخچه کوتاهی از این برنامه گفت: اسپانسر فصل اول برنامه مافیا، ستاد مبارزه با مواد مخدر بود و بر این اساس برای مبارزه با معضل اعتیاد و توزیع مواد مخدر، تصمیم گرفتیم مسابقه‌ای تولید کنیم که بتواند قوه تشخیص افراد را تقویت کند و در جستجوهای خود به بازی مافیا رسیدیم. این بازی در روسیه ابداع شد و به سرعت درتمام جهان گسترش یافت. خاستگاه آن در کافه ها و میهمانی هاست و با طراحی های دقیق در اتاق فکر برنامه به مسابقه تلویزیونی تبدیل شد. با ممارست و تجربه به این مدل رسیدیم که با در نظر گرفتن تمام شرایط به برنامه یک ساعته رسیدیم که خوشبختانه مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.

وی افزود:  از مهرماه برنامه مافیا را روی آنتن بردیم و ۳۰ قسمت آن پخش شد و با توجه به استقبال خوبی که از آن شد، شبکه سلامت درخواست تولید سه فصل از برنامه را به ما داده است که یک فصل جدید برای پیش از نوروز و از اواسط بهمن به روی آنتن می رود و

 در نوروز ۹۹ یک فصل ویژه خانم‌ها خواهیم داشت. فصل دیگر آن هم در ماه رمضان روی آنتن خواهد رفت که فصل های جدید آن دیگر اسپانسری ندارد.

وی ادامه داد: بعد از انتشار فراخوان برنامه، سه هزار نفر داوطلب حضور در برنامه بودند که ۴۵۰ نفر پذیرفته شدند که در سه لیگ با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. 

محمدجواد رجایی در ادامه این نشست در مورد روند انتخاب‌ شرکت‌کنندگان اظهار داشت: این انتخاب به این صورت بود که چند دور مسابقه انتخابی برگزار کردیم و تلاش کردیم تا از بین ۳ هزار نفر متقاضی ثبت نامی، ضمن افزایش ظرفیت خانم ها و رعایت عدالت، نمایندگانی از شهرهای مختلف داشته باشیم.

کارگردان برنامه مافیا افزود: مسابقات انتخابی ۴۰ روز زمان برد. تمام تلاش خود را کردیم تا برنامه ای استاندارد تولید کنیم و انتظار مردم را نیز برآورده کنیم. در سری اول به موضوع مواد مخدر زیاد اشاره کردیم و عده ای هم منتقد بودند که این برنامه دروغ گویی را اموزش می دهد اما قضاوت نکردن روی ظاهر ادم ها بزرگترین آورده مسابقه است. قدرت تشخیص اعتماد به نفس، صبر در شنیدن، دفاع از خود و ... اورده های دیگر این مسابقه است. این موضوعات چیزهای کمی نیست و در حوزه سلامت روان موضوع مهمی به شمار می‌آید.

سلطانی در ادامه افزود: آقای قاسمی مدیر شبکه سلامت رسالت شبکه و تکلیف شبکه را تولید محتوای سالم خوانده‌اند. محتوای سالم را مانند سیب سرخی می توان دانست که هم در ذائقه خوش است و فواید بسیاری دارد. مافیا برنامه ای است که با جذابیت های بصری، تکنیکی و محتوای مناسب تلاش می کند تا جریانسازی کند.

وی در مورد نام این برنامه هم گفت: پروژه اسم گذاری به عنوان پیشانی برنامه است با توجه به مافیا بار منفی دارد اما جلب توجه می کند از فصل دو به بعد نام این برنامه به شهروند و مافیا تغییر کرد.

در بخشی از این نشست، علیرام نورایی که از فصل تازه این برنامه جایگزین بهنام تشکر شده است گفت: از زمانی که مجری شدن بازیگران مد شده، دو سالی است به من پیشنهاد اجرا می‌شود و با وجود مجریان درجه یک دوست نداشتم که اجرا کنم. در این برنامه نیز مجری نبوده و راوی و پیش برنده هستم و امیدوارم در ادامه برنامه خوبی را برای مردم تولید کنیم.

نشست خبری مافیا

وی افزود: در دوران نوجوانی این بازی را به صورت کاملا غیرحرفه ای انجام داده‌ایم و در پایان به نتیجه نرسیدیم. بعد از دیدن این مسابقه به فکر افتادم و متوجه شدم خیلی از دوستان قدیمی باز درگیر همین بازی شده‌اند. 

نورایی افزود: عده ای به این برنامه انتقاد دارند که برگرفته از یک بازی خارجی است در حالی که فوتبال هم بازی خارجی است که امروز همه ما را درگیر جذابیت خود می کند. در عین حال عده ای می گویند این بازی دروغگویی را آموزش می دهد در حالی که نه تنها چنین آموزشی نمی دهد بلکه سکوت، گوش دادن احترام و ... از آموزه های آن است. امروز مافیا بازی جدی ای است که تمرینی برای شنیدن و فکر کردن است و یاد می‌دهد که چطور دروغگوها را بشناسیم و آنها را رسوا کنیم.

 تهیه‌کننده این برنامه در پاسخ به سوالی درباره اینکه شرکت‌کنندگان در این برنامه مبلغی را پرداخت کرده‌اند، بیان کرد: ۴۵۰ نفری که در این برنامه حضور دارند هیچ مبلغی را پرداخت نکرده‌اند. ۳ هزار نفر متقاضی نیز هیچ مبلغی را به برنامه پرداخت نکرده‌اند. به نوعی بازی‌های انتخابی در یک کافه‌ای برگزار شد که بر اساس قراری که گذاشتیم با توجه به استفاده از آن مکان هزینه‌ای از متقاضیان گرفته می‌شد که البته این موضوع قبل از هر برنامه به شرکت‌کنندگان گفته شده و اگر آنها راضی نبودند به عنوان مهمان برنامه در دور انتخابی حضور می‌یافتند.

بیشتر بخوانید؛

ساعت پخش و تکرار مسابقه مافیا اعلام شد        

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها