موج

حجت الاسلام حمید شهریاری در گفتگو با خبرگزاری موج عنوان کرد:

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، تمرکز رسانه های برون مرزی ایران بر نقش تاریخی و جهانی سپهبد شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم و ریشه کنی جرثومه داعش را ضروری دانست.

حجت الاسلام حمید شهریاری؛ دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، تمرکز رسانه های برون مرزی کشورمان بر نقش تاریخی و جهانی سپهبد شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم و ریشه کنی جرثومه داعش را ضروری دانست و گفت: رسانه های صلح و دوستی، مخالف ترور و ارعاب باید این بعد از شخصیت شهید قاسم سلیمانی را به افکار عمومی جهان معرفی کنند. یکی از ویژگی های بارز شهید سلیمانی قدرت تفکر و نگاه آینده پژوهی و انجام محاسبات دقیق در امور اجتماعی و نظامی با نگرش توحیدی است. حرکت نظامی این شهید ریشه در تعالیم انبیا داشته و در جهت رویارویی با استکبار و انحراف و کژ اندیشی است، لذا گوهر اقدامات ایشان اقامه عدل و مبارزه با ظلم و اهتمام برای نجات مستضعفان و عقب راندن مستکبران از سرزمین های اسلامی است. این شهید به همان اندازه که نبوغ نظامی داشت، پایبند به شریعت، ولایت و حاکمیت قرآن در جوامع اسلامی بود و در یک کلام سرباز دین و اهل دعا و نیایش بود.

وی گفت: شهید سلیمانی یک مکتب است و پرورش یافته مدرسه قرآن، عترت و شاگرد حوزه فکری امام راحل و مقام معظم رهبری است. شبکه های برون مرزی صدا و سیما باید شخصیت جامع سردار سلیمانی را با تکیه بر خاستگاه اعتقادی او معرفی کنند. شهید سلیمانی نشان داد که هیمنه آمریکا شکستنی است و فرزندان اسلام و مقاومت اسلامی می توانند با تشکیل، سازماندهی، جهاد و شهادت دست آمریکا را از منطقه کوتاه کنند. مصاحبه با همرزمان و دوستان شهید سلیمانی در این جهت سازنده است.

شهریاری تاکید کرد: شهید سلیمانی باید وارد کتاب درسی، فعالیت هنری، شعر، سینما و به طور کلی هنر شود و به منزله قهرمان جهان اسلام به نسل نو معرفی شود. رسانه ها نباید به طور گذرا به این موضوع بپردازند بلکه باید در طول زمان به این مسئله پرداخت و به صورت مستقیم و غیر مستقیم به جامعه جهانی منتقل کرد. دشمن علیه این شهید سم پاشی می کند ولی باید با حسن تدبیر این ترفندها را خنثی کرد و نشان داد که او رهبری سازماندهی شده ای را علیه داعش شکل داد و به کمک نیروهای انقلابی در عراق و سوریه، ریشه داعش را کنده و به دور افکند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ، استراتژی شبکه های وابسته به نظام سلطنتی انگلیس، دولت آمریکا و رژیم غاصب گر صهیونیستی را ترور شخصیت توحیدی شهید سلیمانی دانست و گفت: رسانه های معاند تلاش می کنند شخصیت توحیدی سردار سلیمانی را هم ترور کنند ولی موفق نمی شوند. سلیمانی کاری حسینی(ع) کرد. ما باید کاری سجادی(ع) و زینبی(س) کنیم و پیام شهید و رسالت جبهه مقاومت اسلامی و حقانیت آن را به جهانیان معرفی کنیم. فطرت نسل جوان جهان اسلام تشنه فهم ابعاد شخصیت سلیمانی عزیز است.

وی وارونه سازی حقایق و مسخ وقایع را ویژگی اصلی امپریالیسم خبری غرب معرفی کرد و افزود: یکی از راه های مقابله با توطئه های رسانه ای غرب استفاده از ظرفیت های نخبگان و متفکران در جهان اسلام و حتی دنیای غرب است. یکی از ویژگی های امپریالیسم خبری وارونه کردن حقایق و مسخ وقایع است که باید در ابعاد گسترده ای در محیط های علمی، سیاسی، فرهنگی و رسانه ای روشنگری کنیم. استفاده بهینه از فضای مجازی و اتحادیه رادیو تلویزیون های جهان اسلام کمک موثری به اصلاح افکار عمومی می کند. آمریکا باید بداند جهان تک قطبی به پایان رسیده است، باید قطب های اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی جدیدی با ابتکار ایران متولد شود. سازماندهی ساختار ها،  آمریکا را از تک روی منع می کند و او را به انفعال می اندازد. باید از صدها بلندگو و رسانه، صدای حقانیت جبهه مقاومت و منطق سلیم انقلاب اسلامی به جهانیان معرفی شود و جوسازی استعمار نو خنثی گردد.

حجت الاسلام حمید شهریاری، اقدام شبکه های برون مرزی رسانه ملی همچون العالم، پرس تی وی، الکوثر و .... را در شفاف سازی حرکت سپهبد شهید سلیمانی تاثیرگذار و پر نفوذ خواند و گفت: خوشبختانه شبکه های برون مرزی صدا و سیما دامنه تاثیر کار آمدی دارند. اصلی ترین آفتی که این شبکه ها را تهدید می کند، بسنده کردن به روش ها و برنامه های یکنواخت است. باید طیف گسترده ای از جوانان، نخبگان و اندیشه ورزان جهان اسلام را به میدان کشاند. باید از این رهگذر « گفتمان مقاومت اسلامی» را به دنیا شناساند . باید ثابت کرد که ظلمت آمریکا با نور اسلام و با هدایت ولایت حقوق بشریت تقابل می کند و بر خلاف ادعاهایش منشاء تروریسم است. منطق سپاه آمریکا و اسرائیل غاصب در تضاد با صلح، آزادی، انسانیت، اخلاق و تعلیم حضرت عیسی و حضرت موسی و همه انبیاء عظام است، باید افکار عمومی را به گونه ای تغذیه کرد که هم در داخل و هم در خارج نسبت به جایگاه معنوی جبهه مقاومت هشیار باشند و فلسفه این جبهه را به درستی نشان دهند.

وی در پایان تاکید کرد: شهادت سردار سلیمانی پایان یک حرکت نیست بلکه نقطه آغاز یک تحول بزرگ و اتحادیه اسلامی در جهان برای محو شرارت شیطان بزرگ در منطقه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها