موج
کدخبر : ۲۸۵۱۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-285180

در گفتگو با خبرگزاری موج عنوان شد:

علیرضا آرا، بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در خبرگزاری موج د رمورد جدیدترین فعالیت های تلویزیونی و تئاتری اش سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، علیرضا آرا ، هنرمند عرصه تئاتر و تلویزیون ، در بازدید از خبرگزاری موج، در مورد جدیدترین فعالیتهای هنری اش گفت: من در حال حاضر مشغول بازی در سریال «از سر نوشت» با کارگردانی آقای علیرضا بذرافشان هستم.

ایفای نقش اسماعیل در فصل دوم سریال از سرنوشت

وی تشریح کرد: این مجموعه تلویزیونی با تهیه کنندگی علی‌اکبر تحویلیان، یک پروژه پنجاه قسمتی است که سه فصل دارد و برای پخش از شبکه دو آماده می شود. فصل اول آن را محمدرضا خردمندان کارگردان ی می کند، فصل دوم را علیرضا بذرافشان و کارگردان فصل سوم هم هنوز مشخص نشده است.

این بازیگر افزود: اینکه فصل یک و دو این سریال به طور همزمان ضبط می شود اما قصه واحدی دارند و اینطور نیست که هر فصل قصه متفاوتی داشته باشد. در واقع «از سر نوشت» یک قصه اجتماعی است که در مورد دو کودک پرورشگاهی است که به سن جوانی می رسند و در فصل های دو و سه وارد اجتماع شده و درگیر ماجراهای خاص خود در جامعه و زندگی می شوند.

آرا در مورد نقشش در این سریال گفت: من نقش اسماعیل که یکی از نقش های مکمل اصلی این سریال است را بازی می کنم. این فرد صاحب کارگاهی است که یک نسبت فامیلی با این دو نوجوان (کاراکترهای اصلی داستان) دارد و در مقطعی آنها را به کار دعوت می کند که در این حین، ماجراهایی اتفاق می افتد که برای دانستنش باید تا پخش سریال صبر کنید و من نمی توانم توضیح بیشتری در این مورد بدهم.

وی در مورد تشابه این نقش با نقش هایی که تا کنون بازی کرده گفت: این نقش، خیلی با آنچه که تا کنون بازی کرده ام شباهتی ندارد و اصولا این کاراکتر ویژگی خیلی خاصی ندارد، نه به این معنی که شخصیت خیلی تختی است، اما می توانم بگویم به سریال هایی که در این چند سال کار کرده ام خیلی ربطی ندارد و کمی متفاوت است.

علیرضا آرا ادامه داد: من از فصل دو این سریال وارد داستان می شوم و در فصل یک آن که ماجرای کودکی این دو نفر است حضوری ندارم. اما  به لحاظ کمی میزان حضورم در سریال «از سرنوشت» خیلی بیشتر از سریال «دلدار» است و من تقریبا هفت ماه با این گروه همکاری دارم که تا کنون دو ماه آن گذشته است.

تمرین شش ماهه بر روی عاشقانه های کلاسیک برای اجرای روی صحنه

این هنرمند که در حوزه تئاتر هم در عرصه بازیگری و کارگردانی فعالیت دارد در مورد آخرین فعالیتهایش در این حوزه گفت: برای اولین بار این خبر را اعلام می کنم که ما در گروهمان پروژه ای را تعریف کرده ایم که عبارت است از کار کردن بر روی تعدادی از مهمترین نمایشنامه های کلاسیک جهان یا به عبارتی بهتر «عاشقانه های کلاسیک جهان».

وی در ادامه تشریح کرد: دلیل اینکه سعی کرده ایم تا امروز با چراغ خاموش حرکت کنیم و خبری در این مورد اعلام نکنیم،  سوء رفتاری است که رایج شده است، به این معنی که تا در جایی، از طرحی خبری می دهیم؛ ده ها نفر پیدا می شوند که می خواهند پیش از ما آن طرح را اجرا کنند.

آرا در ادامه تصریج کرد: به عنوان مثال سال گذشته ما «ماه و پلنگ» را برای نمایشنامه خوانی بردیم، شاید باور نکنید که سه روز بعد گروه بعد، گروه هایی با ما تماس گرفتند که آیا این متن را به ما می دهید تا اجرایش کنیم. چطور ممکن است که هنوز ما آن را اجرا نکرده ایم از ما درخواست متن می کنند و اگر علاقمند به اجرای آن هستند، حتی حاضر نیستند که متن را خودشان تهیه کنند و در مورد آن تحقیق و مطالعه کنند!

علیرضا آرا ادامه داد: همانطور که گفتم، ما در حال کار کردن بر روی عاشقانه های کلاسیک هستیم به این معنی که از شش ماه پیش نزدیک به ده تا از مهمترین نمایشنامه ها و متون تاریخ ادبیات و تئاتر را انتخاب کرده ایم و مشغول تمرین آنها هستیم. در وحله اول به صورت نمایشنامه خوانی و دوره ای آنها را می خوانیم و بعد به نوبت آنها را بر روی صحنه اجرا خواهیم کرد.

وی در مورد این نمایشنامه ها گفت: یک سری از این نمایشنامه ها را خریداری کرده و تا کنون چهار عدد از آنها را ترجمه کرده ایم، دو سه متن دیگر هم توسط نویسندگان گروه خودمان باز نویسی شده و به این ترتیب در حال حاضر هفت متن را آماده خوانش داریم. که در زمانی مناسب و با پیشرفت بیشتر کار اطلاعات دقیقتر و جزیی تر را اعلام خواهیم کرد.

شایان ذکر است به زودی مشروح سخنان این هنرمند با اخلاق را منتشر خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها