موج

مهران نائل در گفتگو با خبرگزاری موج عنوان کرد:

مهران نائل از اجرای بهمن کوچیک در لندن و ضربه ای که دانلود غیر قانونی آسپرین به آینده این اثر نمایش خانگی زد سخن گفت.

مهران نائل کارگردان و بازیگر تئاتر ، تلویزیون و سینما، در گفت و گو با خبرنگار سینما و تئاتر خبرگزاری موج در مورد فعالیت های هنری جدیدش گفت: پس از پایان سریال دلدار که به مناسبت ماه رمضان از شبکه دو سیما پخش شد، به جز تمرین تئاتر «بهمن کوچیک» کار جدیدی را آغاز نکرده ام.

وی افزود: در ادامه اجراهای خارجی این نمایش که سال گذشته در کانادا انجام شد، شرایطی فراهم شده تا آن را در مهرماه، در سه شهر انگلستان هم به روی صحنه ببریم که اولین اجرایمان در لندن خواهد بود.

مهران نائل در دل دار

پیشنهاد جدیدی نداشته ام

این بازیگر در پاسخ به این سوال که آیا سخت گیری و گزیده کاری‌اش در انتخاب آثار هنری مانع حضورش در پروژه جدیدی شده گفت: تا این لحظه پیشنهاد کار جدیدی نداشته ام؛ اما در کل همیشه سعی کرده ام که در کاری حضور داشته باشم که آن را دوست دارم و اگر فیلم نامه خوبی وجود داشته باشد، همکاری و حضور در آن را می پذیرم.

نائل تصریح کرد: به هر حال ممکن است در کارنامه ام مواردی هم وجود داشته باشد که صد در صد با این سخنم تطبیق نداشته باشد اما در اکثر مواقع سعی کردم کاری که می توانم در آن موفق باشم و چیزی بر کیفیت کار بیفزایم را بپذیرم.

مهران نائل در آسپرین

تولید فصل های بعدی آسپرین در هاله ای از ابهام

بازیگر سریال آسپرین که در نمایش خانگی ارائه شد، در مورد سرنوشت فصل های بعدی این اثر بعد از سه سال، گفت: متاسفانه تا جایی که من مطلع هستم به دلیل دانلود غیر مجاز بیش از حد این سریال، پروژه با شکست روبرو شده و احتمال ساخت فصل های بعدی آن تقریبا از بین رفته است.

وی تشریح کرد: وقتی پروژه ای با بودجه خصوصی ساخته می شود، برای تهیه کننده و سرمایه گذار بازگشت مالی آن اهمیت پیدا می کند و وقتی که این اثر در شبکه خانگی توزیع می شود بازگشت سرمایه اش به این طریق است که اگر قرار است دانلود شود، باید دانلودی قانونی و با پرداخت هزینه باشد و اگر قرار است که لوح فشرده آن خریداری شود، باز هم باید نسخه اصل آن را بخرند.

مهران نائل در ادامه اظهار داشت: متاسفانه اتفاقی که برای «آسپرین» افتاد تماشای غیر قانونی آن بود و پولی که برای آن هزینه شده بود، برنگشت. بنابراین طبیعی است که در این شرایط، تمام انگیزه های سازندگان برای ساخت فصل بعدی آن نقش بر آب شود.

توضیحی در مورد نمایش بهمن کوچیک

گفتنی است نمایش بهمن کوچیک با زبانی طنز در باره مسائل اجتماعی و اعتیاد است و مهران نائل ضمن کارگردانی، در کنار محمد  بحرانی، امیر سلطان احمدی، مهدی شاهپیری به ایفای نقش در این نمایش می پردازد. در خلاصه داستان «بهمن کوچیک» آمده: سیگار، برگ خردکرده‌ توتون است که در کاغذ نازکی پیچیده می‌شود. برای کشیدن، یک طرف آن را آتش می‌زنند، و از طرف دیگر که معمولاً فیلتر دارد هوا را به درون ریه‌ها می‌کشند که به آن پُک زدن می‌گویند. نیکوتین موجود در دود توتون باعث خوشحالی می‌شود. سیگارها اسم‌های مختلفی دارند. یکی‌شان بهمن است. وقتی مدل  کوچکش باشد به آن بهمن کوچیک می‌گویند. سیگار برای سلامتی خیلی بد است و خیلی هم ضرر دارد. سیگار اعتیادآور است و عامل اصلی سرطان هم شناخته شده است. این چیز خطرناک اگر نام یک آدم باشد، دیگر خیلی  بدتر است.

نائل این نمایش را بر اساس بداهه اجرا کرده و معتقد است نمایش بهمن کوچیک نشات گرفته از ذهن، روح و روان بازیگران است؛ بنابراین حرفش برای خیلی از مخاطبان ملموس و قابل فهم بوده و این امر باعث می شود تا تماشاگر با نمایش ارتباط برقرار کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها