موج
کدخبر : ۲۷۷۴۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277408

در بازدید انتظامی از فارابی عنوان شد:

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: راهبردهایی چون تقویت و گسترش تولید آثار حرفه ای، توسعه بازار داخلی، توسعه بازار بین المللی، غنی سازی اسناد و میراث سینمایی کشور، توسعه دانش سینمایی و برقراری اقتصاد پویا و اشتغال پایدار در سینما جزو مأموریت‌های اساسی بنیاد سینمایی فارابی است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی ، حسین انتظامی روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت، در  بازدیدی که سه ساعت و نیم به طول انجامید از ساختمان مرکزی و ساختمان شماره ۲ بنیاد سینمایی فارابی دیدن کرد و با کارشناسان و مدیران بخش های مختلف این سازمان دیدار کرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با مدیرعامل، معاونان و مدیران این بنیاد، روند تحول در فعالیت‌ها و برنامه‌های این نهاد سینمایی را قابل قدردانی دانست و از تلاش‌های علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی قدردانی کرد و گفت: توجه به شأن فرهنگی سینمای ایران و تلاش برای ارتقای متن و فیلمنامه از مهمترین رویکردهایی است که در کنار توجه به زیرساخت‌ها و رونق اقتصاد سینمای ایران باید مدنظر مدیران سینمایی قرار بگیرد.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به کلان برنامه‌های طرح جامع سینما افزود: حرکت سازمان سینمایی و موسسات، مبتنی بر این کلان برنامه‌ها است و راهبردهایی چون تقویت و گسترش تولید آثار حرفه ای، توسعه بازار داخلی (اکران و بازارهای مکمل)، توسعه بازار بین المللی (اکران و بازارهای مکمل)، غنی سازی اسناد و میراث سینمایی کشور، توسعه دانش سینمایی و برقراری اقتصاد پویا و اشتغال پایدار در سینما جزو مأموریت‌های اساسی بنیاد سینمایی فارابی است.

انتظامی اعلام ضوابط، دستورالعمل‌ها و اولویت‌ها را گام بعدی سازمان سینمایی و مؤسسات در روند شفاف‌سازی دانست و گفت: خوشبختانه بنیاد سینمایی فارابی در مسیر شفاف‌سازی گام‌های آغازین را برداشته است، پیش‌بینی‌پذیری دستاورد اصلی شفافیت، برای مدیران است و با انتشار برنامه و بودجه سال ۹۸ ابراز نقد و نظراتی خیرخواهانه از سوی کارشناسان، قطعاً کارگشا خواهد بود.

در این نشست مدیرعامل و معاونان بنیاد سینمایی فارابی ضمن ارائه عملکرد این بنیاد در سال ۹۷ با رویکرد توسعه و تحول، برنامه‌های پیش روی این بنیاد را تشریح کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها