موج
کدخبر : ۲۷۲۹۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272982

مهران مهام در گفتگو با خبرگزاری موج:

با تجمع دوباره برخی از عوامل عوامل افسانه هزارپایان در مقابل سیما فیلم، به نظر می رسد ماجراهای مطالبات ایشان پایانی ندارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، در هفته های پایانی سال گذشته، برخی از عوامل مجموعه تلویزیونی افسانه هزارپایان به تهیه کنندگی و کارگردانی شهاب عباسی از عدم پرداخت دستمزدهای خود سخن گفتند(اینجا و اینجا). پس از آن مرتضی میرباقری معاون سیما، در پاسخ به موج، ضمن تصریح این نکته که اعتبارات پروژه بر اساس بودجه مصوب در اختیار تهیه کننده قرار گرفته اما وی دستمزد برخی از عوامل که تعدادشان هم زیاد است، در اختیار آنها قرار نداده، اعلام کرد: بر همین اساس و به رغم پرداخت قبلی، منبعی را فراهم کردیم که حق و حقوق این افراد مجددا از طریق سیما فیلم و به طور مستقیم پرداخت شود. اجتماعاتی که در سیما فیلم انجام شده بود با همین دلیل بود.(اینجا)

در این میان شنیده ها حاکی از آن است که مهران مهام به عنوان تهیه کننده معتمد سازمان، ماموریت یافته تا بدهی نزدیک به سه میلیارد تومانی این پروژه را با مبلغ یک میلیارد تومان تسویه کند و البته تا پیش از فرارسیدن ایام نوروز با بیش از 130 نفر از این افراد طلبکار، تسویه حساب شد و پرداخت مابقی پرداخت ها متوقف ماند.

اما امروز پیش از ظهر، با مراجعه و به نوعی تجمع تعدادی از عوامل در مقابل مرکز سیما فیلم فصل جدیدی از این اعتراضات و مطالبات آغاز شد. این افراد به خبرنگار موج گفتند که در پروسه تسویه حساب ها، بخش زیادی از مطالبات کسر شده و به رغم این اتفاق، عده ای به دلیل اجبار شرایط اقتصادی با این امر توافق کرده و عده دیگری هم از دریافت وجه پرهیز کرده و امروز برای وصول طلب خود بر اساس اظهارات معاونت سیما به سیما فیلم مراجعه کرده اند.

اعتراض بعد از توافق

بر همین اساس، برای پیگیری ماجرا با تماسی که با مهران مهام، تهیه کننده شناخته شده و خوش نام تلویزیون داشتیم، وی در این مورد به خبرگزاری موج گفت: واقعیت این است که به دلیل اینکه از تهیه کنندگان سازمانی هستم از من خواسته شد تا مشکل بوجود آمده را به نوعی مدیریت و حل کنم.

وی افزود: با گفت و گویی که با تک تک عوامل این سریال که نزدیک به دویست نفر می شدند داشتم، تعداد زیادی از آنها، با رضایت کامل و امضای رسید با ما به توافق رسیدند و چک تسویه خود را دریافت کردند.

مهام افزود: بر اساس آنچه من شنیده ام، افرادی که امروز به سیمافیلم مراجعه کرده اند، در زمره کسانی هستند که در واقع دیگر طلبی ندارند و به نوعی بر قول و قرار خود پایبند نبوده اند.

این تهیه کننده تاکید کرد: بر همین اساس با آغاز این قبیل اعتراضاتی که افراد پس از توافق انجام می دهند، از همکاری با این پروژه که تنها زحمتش برای من خواهد ماند، انصراف داده و دیگر همکاری با آن ندارم. در واقع فکر می کنم این معترضان، باعث ایجاد بدبینی شده و احتمالا روند تسویه سایر همکاران خود را هم با تاخیر روبرو می کنند.

حرفه ای ها به هم کمک می کنند

تهیه کننده سریال موفق زوج یا فرد که در ایام نوروز به روی آنتن رفت در ادامه اظهار داشت: واقعیت این است که در عالم حرفه ای، اگر همکاری با مشکلی روبرو شود دیگران سعی می کنند تا به او کمک کنند و از زمین خوردن نابودی اش جلوگیری کنند. تهیه کننده جوان این مجموعه هم در شرایط مشابهی است و ناخواسته و حتی شاید به دلیل عدم همکاری برخی از همکارانش در این سریال، با مشکلی مواجه شده است و بهتر است همانند همه افراد حرفه ای این جمع، با تساهل و مساعدت، بر مشکلات او نیفزاییم.

مهران مهام تاکید کرد: تولید یک سریال با عوامل و لوکیشن زیاد و تمی تاریخی کار بسیار سختی است و در شرایط بد اقتصادی ممکن است که در روند تولید با مشکلاتی مواجه شود که این را نباید به پای فرد یا افرادی گذاشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها