موج
کدخبر : ۲۶۷۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267286

حجت الله ایوبی در گفتگو با خبرگزاری موج:

حجت الله ایوبی گفت: تا این لحظه خبری از تغییر برنامه نیست و محمد جواد ظریف در آیین بین المللی جهانی نوروز که به همت کمیسیون ملی یونسکو-ایران برگزار می شود سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، هفته گذشته کمیسیون ملی یونسکو -ایران اعلام کرده بود که در تاریخ 9 اسفند ماه (پنجشنبه همین هفته) آیین بین المللی جهانی نوروز را با حضور و سخنرانی محمد جواد ظریف برگزار می کند، از آنجا که در 24 ساعت گذشته خبر استعفای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، دست به دست شده از دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران در مورد تغییرات احتمالی در این برنامه جویا شدیم.

حجت الله ایوبی در پاسخ به خبرنگار موج گفت: من در حال حاضر در کنگره جندی شاپور دزفول هستم. می دانید که امسال هزار و هفتصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه جندی شاپور به عنوان قدیمی ترین دانشگاه جهان است که بر همین اساس، برای امسال در فهرست تجلیل یونسکو قرار گرفته است.

وی افزود: ما کنگره بسیار خوبی را برگزار کرده ایم که در آن، علاوه بر اساتید داخلی، چند استاد برجسته خارجی از جمله آقای رشدی راشد که از بزرگان هستند، آقای فرانسیس ریچارد از فرانسه و اساتید دیگری از دانشگاه های ایتالیا، ارمنستان و چند کشور دیگر حضور دارند و امروز افتتاحیه این کنگره بود.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو-ایران در ادامه به مراسم آیین بین المللی جهانی نوروز پرداخت و گفت: برنامه نوروز، برنامه ای چند منظوره است که از یک سو برنامه ای برای پیشواز از نوروز و از سویی دیگر، جشن ثبت جهانی نوروز است که ما برگزار کننده اش هستیم.

وی افزود: استقبال بسیار خوبی از این مراسم شده و سفارت خانه های مختلف، سفرای کشورهای نوروزی و کشورهای دیگر در آن شرکت خواهند کرد. این مراسم با با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، وزارت علوم و وزارت خارجه در برج میلاد تهران برگزار می شود که شخصیت های برجسته ای هم در آن حضور خواهند داشت.

حجت الله ایوبی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم که برنامه ما بدون تغییر و با حضور جناب آقای ظریف، همانطور که پیش بینی شده است انجام شود و ما خبر جدیدی در این خصوص نداریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها