English

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز خبر داد؛

تست عملیاتی اولین پهپاد آتش‌ نشانی کشور در شیراز

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از رونمایی و تست عملیاتی پهپاد اطفاء حریق برای نخستین بار در کشور خبر داد.

تست عملیاتی اولین پهپاد آتش‌ نشانی کشور در شیراز
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، هادی عیدی پور رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اعلام این خبر عنوان کرد: این اقدام با هدف ارتقا سطح امداد رسانی در حوادث شهر شیراز با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا می باشد.

عیدی پور با بیان اینکه سال ۱۴۰۳ در شهرداری شیراز به عنوان سال نهضت خدمات شهری نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: بی تردید خدمت رسانی در حوزه ایمنی بخش مهمی از این نهضت خواهد بود و سازمان آتش‌نشانی اقدامات موثر در این راستا در دستور کار قرار داده‌ است.

به گفته عیدی پور این محصول برای نخستین بار در سطح کشور توسط مهندسان کشورمان به مرحله تولید رسیده است تا یاری رسان آتش نشان در اطفاء حریق ساختمانهای بلند مرتبه در کلان شهرها باشد.

عیدی پور با تاکید بر ضرورت استفاده از تکنولوژی‌های روز در سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: رشد روزافزون جمعیت کلان شهرها و به دنبال آن افزایش تعداد ساختمان های بلند مرتبه و ضرورت افزایش آمادگی و اقدام به‌موقع در لحظه وقوع حریق در ساختمان‌ها، نیاز به ناوگان آتش‌نشانی به‌روز را افزایش داده است.

عیدی پور در بخش دیگری از توضیحات خود به عواملی که مهار آتش را به سمت استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین مجهز به انواع سنـسورهای اپتیـکی و الکتـرومکانیـکی سـوق داده اشاره کرد و افزود: محدودیت‌‌هایی که طراحی‌های شهری در استفاده از نردبان آتش‌نشانی ایجاد می‌کند در کنار ابعاد و موقعیت سازه‌های شهری همچون ساختمان های بلندمرتبه، هتل ها، عرض معابر و خیابان‌ها، تقاطع‌ها و کوچه‌ها، همچنین ریسک جانـی و امکان بروز آسیب‌های جبران‌ ناپذیر به نیروی انسانی متخصص حین عملیات، ارتقاء چشمگیر دقـت، ایمنی و تـوان عملیاتی با بکارگیری دوربین‌ها و سنسورها از جمله این موارد است.

به اعتقاد عیدی پور استفاده از پایش لحظه‌ای محیط حادثه و عملیات به کمک پهپاد، امکان کنترل و فرماندهی عملیات را بسیار اثربخش‌تر می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه