English

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

دانشگاه باید نخبه پرور باشد و امیدآفرینی را بین نخبگان افزایش دهد

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت نخبه پروری و نقش نخبگان و استعدادهای درخشان در پیشرفت، خودکفایی و سرافرازی بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: دانشگاه باید نخبه پرور باشد و امیدآفرینی را بین نخبگان افزایش دهد.

دانشگاه باید نخبه پرور باشد و امیدآفرینی را بین نخبگان افزایش دهد
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، نشست هم اندیشی اعضای کمیسیون ویژه حمایت از نخبگان و استعدادهای درخشان دانشگاه، با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

سید وحید حسینی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست هم اندیشی با اعضای کمیسیون ویژه حمایت از نخبگان و استعدادهای درخشان با اشاره به اهمیت نخبه پروری و نقش نخبگان و استعدادهای درخشان در پیشرفت، خودکفایی و سرافرازی بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: دانشگاه باید نخبه پرور باشد و امیدآفرینی را بین نخبگان افزایش دهد.

حسینی افزود: ضرورت دارد با فراهم سازی زیرساخت ها، رفع دغدغه ها و تسریع در رفع چالش های پیش روی نخبگان و دانشجویان استعدادهای درخشان، امیدآفرینی در بین آنان را افزایش داد و از این سرمایه های ارزنده کشور حمایت کرد.

او ادامه داد: همچنین نخبگان و دانشجویان استعدادهای درخشان به فکر اقدامات، طرح ها و ایده های نو، کاربردی و سازنده برای رفع نیازهای جامعه باشند که در این مسیر، استفاده از تجربیات موفق اساتید پیشکسوت ضروری است.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس در بخش دیگری از صحبت های خود به بحران کرونا ویروس و پیامدهای آن به ویژه در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان دانشگاه باید با تلاش مضاعف و تجربیات ارزنده اساتید، آمادگی مقابله با هرگونه بحران را در حوزه سلامت داشته باشند تا در صورت وقوع، نیازهای جامعه را با کمترین آسیب رفع کنند.

حسینی از مسوولان خواست تا افزایش ارتباطات علمی بین المللی بین اساتید دانشگاه با اساتید دانشگاه های معتبر دنیا را در راستای تقویت بنیه علمی دانشگاه، در دستور کار قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: لازم است برای دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان در هر مقطع تحصیلی، امتیازاتی قائل شد.

 

حضور ۱۱۲۰ دانشجوی نخبه و استعداد درخشان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

سرپرست دفتر استعدادها و عملکردهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، با ارایه گزارشی از عملکرد دو ساله اداره استعدادهای درخشان گفت: در حال حاضر، هزار و ۱۲۰ دانشجوی نخبه و استعداد درخشان در رشته ها و مقاطع مختلف، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشغول به تحصیل هستند.

احمد غلامی همچنین از مدال آوری ۵۲ دانشجوی دانشگاه در سه دوره المپیاد خبر داد و افزود: در المپیاد امسال نیز ۶۵۷ دانشجوی دانشگاه شرکت کردند و ۸۵ دانشجو نیز به بنیاد نخبگان معرفی شدند.

در این نشست هم اندیشی، افشین امینی معاون آموزشی، محمدهاشم هاشم پور معاون تحقیقات و فناوری و محمدحسین انباردار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون توسعه بهره مندی از ظرفیت علمی در این زمینه، مطرح کردند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه