English

مدیرکل میراث فرهنگی فارس:

بخشی از کاروانسرای تاریخی جهرم به بازارچه صنایع‌دستی تبدیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌ دستی استان فارس گفت: بخشی از کاروانسرای تاریخی مخک در شهرستان جهرم به بازارچه دائمی صنایع‌ دستی تبدیل می‌شود.

بخشی از کاروانسرای تاریخی جهرم به بازارچه صنایع‌دستی تبدیل می‌شود
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، محمد ثابت اقلیدی و هیات همراه به شهرستان جهرم سفر و از برخی جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی این شهرستان بازدید کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌ دستی استان فارس در حاشیه این بازدیدها بر لزوم معرفی مقاصد کمتر شناخته‌ شده استان برای جذب گردشگر تأکید کرد و گفت: جهرم یکی از شهرستان‌های پرجاذبه گردشگری و آثار تاریخی ارزشمند در فارس است که دارای پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل بی‌شماری است.

ثابت اقلیدی در بازدید از کاروانسرای تاریخی مخک گفت: یکی از آثار ارزشمند شهرستان جهرم کاروانسرای تاریخی مخک است که قدمتش به دوره صفوی برمی‌گردد و هم‌اکنون در حال مرمت است.

میراث فرهنگی فارس

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌ دستی استان فارس گفت: با توجه به تأکید رئیس‌جمهور محترم و ضرغامی وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مبنی بر ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی در هر شهرستان، به‌زودی این بازارچه در شهر جهرم راه‌اندازی می‌شود.

 ثابت اقلیدی گفت: کاروانسرای تاریخی مخک در حال مرمت است و با مذاکراتی که با بهره‌بردار مجموعه داشتیم مقرر شد بخشی از این بنای ملی به بازارچه دائمی صنایع‌ دستی تبدیل می‌شود.

او بیان کرد: طی بازدیدی که از خانه تاریخی شهید مسلمی داشتیم در صورت همکاری دیگر دستگاه‌ها این خانه پس از مرمت به موزه شهدا تبدیل خواهد شد.

بنابراین گزارش، ثابت اقلیدی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس در این سفر از خانه تاریخی دهقانی در مو سویه، خانه تاریخی شهید مسلمی و آسیاب آبی شهر قطب‌آباد، اقامتگاه بومگردی برادران نوروزی شهر قطب‌آباد، زیارتگاه امامزاده بی‌بی حور و همچنین سد تاریخی بندوبست در این شهرستان بازدید کرد.

او همچنین بر مزار مطهر سروان شهید مجید اسکندری قطب‌آبادی شهید حافظ میراث فرهنگی استان ادعای احترام نمود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه