English

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی:

۱۳ طرح انتقال برق توسط شرکت برق منطقه ای فارس به بهره برداری می رسد

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس، از افتتاح و بهره برداری از ۱۳ طرح تامین و انتقال برق در استان فارس و بوشهر با سرمایه گذاری ۱۳ هزار و ۸۱۲ میلیارد ریال خبر داد.

۱۳ طرح انتقال برق توسط شرکت برق منطقه ای فارس به بهره برداری می رسد
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، یداله حقیقی، دهه فجر را مظهری از جهاد تبیین و فرصتی برای بیان دستاوردهای نظام مقدس اسلامی دانست و افزود: در این مدت با تلاش بی وقفه و همت جهادی همکاران این شرکت در واحدهای مختلف شاهد افتتاح ۷ پروژه در استان فارس با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال و همچنین ۶ پروژه در استان بوشهر با سرمایه گذاری ۱۱ هزار و ۵۵۲ میلیارد ریال خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس طرح های قابل افتتاح در دهه فجر امسال را از جمله طرح های کلیدی و حیاتی در تامین و انتقال برق و موثر در دستیابی به هم ترازی تولید و مصرف برق دانست و ادامه داد: ۷ طرح استان فارس در شهرستان های مرودشت، لار، شیراز، جهرم و کازرون به بهره برداری می رسند و همه مردم استان از منافع آن برخوردار خواهند شد.

دو عدد از پروژه‌های مطرح در منطقه لارستان می‌باشد به این شکل که ظرفیت ترانس‌های پست کورده لار تقویت گردیده و کلیدخانه آن نوسازی شده است، مجموع این پروژه ۷۰۰ هزار میلیون ریال هزینه در پی داشته است.

همچنین ظرفیت ترانس های ایستگاه قیصریه لار و کلیدخانه ی آن با اعتبار معادل ۷۰۰ هزار میلیون ریال افزایش یافته است.

در همین راستا ظرفیت ایستگاه جهرم ۱ نیز با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیون ریال افزایش یافته است.

در منطقه مرودشت نیز شاهد اجرای سه پروژه‌ی بزرگ می‌باشیم به این شرح که در ایستگاه ۶۶ کیلوولت سیدان توسعه ی فنی جهت خط انتقال انرژی سیدان به مرودشت با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیون ریال صورت پذیرفته است.

در ایستگاه درودزن نیز شاهد توسعه تجهیزات ایستگاه مزبور با اعتباری بالغ بر 200 هزار میلیون ریال می‌باشیم.

در پایان با نصب پایه‌های سیمانی اتصال ۷۰ متر خط تک مداره به ایستگاه سیدان عملیاتی گردید.

برای مدیریت و رویت پذیری بار شبکه در ایستگاه‌های سفیر شیراز - لار - فیشور و خان زنیان نیز تجهیزات مخابراتی و اسکادا با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیون ریال نصب و راه‌اندازی گردیده است.

حقیقی طرح های قابل افتتاح در استان بوشهر را هم نام برد و افزود: بزرگترین پروژه‌ها در استان بوشهر در دیلم با احداث پست ۲۳۰ به ۶۶ کیلوولت دیلم و همچنین خط ارتباطی بین گناوه - بینک و دیلم رقم خورده است، این پروژه عظیم ۷۰ کیلومتر خط انتقال انرژی را در بین این سه ایستگاه به عهده دارد.

پروژه بعدی خرید و اجرای پوشش سیلیکونی تجهیزات ایستگاه ناحیه کنگان با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیون ریال می‌باشد.

خرید و نصب تابلوهای انتقال ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت بوشهر ۱ نیز با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیون ریال انجام گردیده است.

پروژه بعدی احداث خط ۶۶ کیلوولت و کلیدخانه ایستگاه آبدان به منظور افزایش ظرفیت و بالا بردن قابلیت اطمینان می‌باشد.

نهایتاً در ایستگاه منطقه تشان نیز کلیدخانه جدید به همراه تجهیزات کنترل از راه دور نصب و راه‌اندازی گردیده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس در ادامه از انجام بیش از ۳۰۰۰ میلیارد ریال پروژه های بهینه سازی شبکه جهت پیشگیری از خاموشی خبر داد و افزود: باتلاش همکاران مجموعه مجری بهینه سازی شبکه برق منطقه ای فارس در راستای کاهش خاموشی مشترک و گذر از پیک ۱۴۰۳ پروژه های دو مداره کردن خطوط تغذیه کننده ایستگاه آبدان بمنظور افزایش قابلیت اطمینان و کاهش خاموشی مشترک، نصب و راه اندازی بی خط جدید و دو مداره نمودن و نصب سکسیونر باس سکشن بمنظور افزایش قابلیت شبکه در ایستگاه بردخون و نصب و راه اندازی بی خط جدید و باسبار ۶۶ کیلوولت به همراه راه اندازی حفاظت های مورد نیاز در ایستگاه های دهرم و کربنات سدیم بمنظور افزایش پایداری شبکه و جلوگیری از خاموشی مشترک به سرانجام رسید.

حقیقی از خرید و اجرای پوشش RTV در ایستگاه های (۲۳۰ بوشهر 1، نیروگاه گازی بوشهر، بوشهر۲ ، هلیله، ماهینی، پودر، آزادی ،تنگسیر، شهرک صنعتی بوشهر، ۴۰۰ کنگان، دیر، اختر و اندیشه ) در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: بمنظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه، خرید و نصب۳۲ کیلومتر سیم گارد خط رستمی-عالیشهر بصورت خط گرم بمنظور کاهش خاموشی مشترک انجام شده است.

همچنین حفاظت باسبار و CBF ایستگاه بوشهر ۱ بمنظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، اصلاح و بهینه سازی دکل ها با هدف پیشگیری از سقوط دکل ها، تقویت باسبار و ورودی های ۱۴ ایستگاه پربار که دچار تنش حرارتی بوده و احتمال حوادث و خاموشی های گسترده وجود داشت، نصب بانک های خازنی در ۷ ایستگاه بمنظور پیشگیری از افت ولتاژ ،جابجایی خطوط ایستگاه برازجان بمنظور بهبود شرایط شبکه ، با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان از ابتدای سال جاری در استان های فارس و بوشهر از دیگر طرح های قابل اشاره است که به سرانجام رسیده است.

حقیقی همچنین در ادامه با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح های یاد شده در دو استان فارس و بوشهر عموما از سال ۱۴۰۱ آغاز شده و امسال در مدار بهره برداری و افتتاح قرار گرفت افزود: همه تلاش کارکنان خدوم، متخصصان صنعت برق و همکاران برق منطقه ای فارس و بوشهر تامین و انتقال برق مطمئن و پایدار و تامین بدون دغدغه آن برای مشترکان و مردم عزیز است، ما در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد تا چرخ صنعت بچرخد و صنعت کشاورزی در فارس و جنوب کشور بالنده باشد و با تامین منابع انرژی، روزی حلال بر سر سفره شهروندان و روستاییان سخت کوش بیاید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه